شنبه , 29 اردیبهشت 1403

کالاهای فاسدشدنی البرز هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری البرز، حسین فاضلی هریکندی در بازدید از انبار اموال تملیکی البرز  با اشاره به تاکید ریاست قوه قضائیه در خصوص تعیین تکلیف اموال انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی افزود: حجت الاسلام و المسلمین اژه ای با توجه به تجربیات ارزشمند قضایی، در بسیاری از موارد شخصا ورود کرده که بحث قاچاق کالا و شرایط نگهداری اموال در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی یکی از آن موارد است.

وی اضافه کرد: به همین منظور با توجه به دستور ریاست قوه قضاییه امروز به همراه دادستان مرکز استان، مدیران کل تعزیرات حکومتی و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پلیس اقتصادی استان، بازدیدی از انبارهایی که کالاهای قاچاق در آن نگهداری می شود داشتیم و در جریان پرونده هایی که در حال رسیدگی است یا در حال اجرای حکم بودند قرار گرفتیم.

 تسریع در تعیین تکلیف کالاهای فاسد شدنی 

فاضلی هریکندی با اعلام رضایت نسبی از شرایط نگهداری کالاها در انبارها، با اشاره به وجود برخی مشکلات جزیی، شرایط را «قابل قبول» ارزیابی کرد و متذکر شد: این مشکلات جزیی باید در اسرع وقت مورد پیگیری قرار گیرند، همچنین وضعیت کالاهای سریع الفساد، کالاهای نیازمند به استعلام از جهاد کشاورزی، استاندارد، گمرک و محیط زیست نیز در کوتاه ترین زمان ممکن باید تعیین تکلیف شوند.

وی متذکر شد: در برخی موارد اعلام شده که محیط زیست و جهاد کشاورزی به برخی استعلامات پاسخ نداده اند که پیگیری از طرف دستگاه قضایی انجام شد تا  در اسرع وقت پاسخ مقتضی داده شود.

دادگستری به دنبال مچ گیری نیست
فاضلی هریکندی در ادامه با تاکید بر اینکه هدف دادگستری استان، طرح مشکل برای رفع آن است تصریح کرد: به دنبال مچ گیری نیستیم و معتقدیم در بسیاری از موارد باید موانع و مشکلات بررسی و رفع شود.

وی با اعلام تشکیل جلسه در این هفته برای رسیدگی به برخی موانع تسریع و تعیین تکلیف اموال گفت:  ارتباط سامانه ای بین دستگاه های متولی قاچاق وجود ندارد که با توجه به ملی بودن این مشکل، امیدواریم سریعا برطرف شود.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه اموال موجود در این انبارها، متعلق به عموم مردم است تصریح کرد: در شرایط اقتصادی موجود با فروش این اموال و تعیین تکلیف آنها و واریز وجوه حاصل به حساب خزانه دولت از تضییع اموال عمومی جلوگیری گردیده و برای مصارف عمومی کشور هزینه خواهد شد.

وی افزود: در طول مدت یکسال گذشته تاکنون بازدیدهایی از انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان انجام و برای رفع مشکلات مربوط به محل انبارهای نگهداری کالاها در سازمان جمع آوری و تعیین تکلیف اموال موجود دستورات لازم صادر شده است.

عدم همکاری برخی دستگاه ها در پاسخ به استعلامات

مددی با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده برخی از کالاهای موجود از طریق مزایده به فروش رسیده و مقداری از کالاهای فاسد و تقلبی و غیر قابل فروش نیز با نظارت دادستانی مرکز استان امحا شده است ،متذکر شد: در بازدید انجام شده، عدم همکاری برخی از دستگاه های دولتی، در پاسخ به استعلامات سازمان جمع آوری برای تعیین تکلیف اموال موجود در انبارها گزارش شده است.

 برگزاری جلسات کارگروه تخصصی هر ۲هفته یکبار

دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز  از دستور  برگزاری جلسات کارگروه بند «چ» ماده ۱۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا به صورت منظم و مستمر و برای ۲ هفته یک بار، جهت تسریع در اجرای احکام صادره و تعیین تکلیف اموال خبر داد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری موضوع در کارگروه  مذکور در مدت زمان کوتاه و  معیّن کلیه کالاهای موجود در انبار ها تعیین تکلیف شوند.

مددی با بیان اینکه در رسیدگی به پرونده های قاچاق، در دستگاه قضایی و اداره تعزیرات  استان پرونده های بلاتکلیف مشاهده و گزارش نشده و کلیه پرونده ها ی ارجاعی در مدت زمان معین  قانونی رسیدگی و اتخاذ تصمیم  شده است، گفت: مشکلات مربوط به اجرای احکام صادره مربوط به عدم همکاری برخی از سازمانهای دولتی با سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی برای پاسخگویی به برخی از استعلامات و ارایه نتایج آزمایشات در مهلت های مقرر بوده که برای رفع آنها دستورات قانونی لازم به  دستگاه های متولی صادر خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …