چهارشنبه , 30 خرداد 1403

تمرین امدادگران صنعت آب و برق کشور در البرز آغاز شد

داود نجفیان سخنگوی تمرین صنعت آب و برق کشور و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز در حاشیه این تمرین به خبرنگاران گفت: ۴۵۰ کارشناس و نیروی متخصص صنعت آب و برق در قالب ۱۷ تیم از استان های قم ، همدان ، مازندران ، مرکزی ، تهران ، قزوین و البرز در ۱۷ نقطه استان البرز امداد رسانی می کنند.

وی بیان داشت: در این تمرین ۱۷۷ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین صنعت آب و برق کشور برای مواجهه با بحران زلزله به کار گرفته شده است.

نجفیان ، یکی از اهداف اصلی برگزاری این تمرین را  شناسایی نقاط ضعف و قوت دستگاه های خدمات رسان در زمان وقوع زلزله ذکر کرد و گفت: همچنین کسب تجارب و انتقال آن به استان های دیگر و  به حداقل رساندن ضعف ها و آموزش  دستگاه های خدمات رسان  و بخش های مختلف تخصصی برای مواجهه با زلزله و سایر حوادث از اهداف دیگر این تمرین به شمار می رود.

سخنگوی تمرین صنعت آب و برق کشور بیان داشت : استان البرز با توجه به همجواری با تهران و تراکم بالای جمعیتی که بیش از ۱۰ برابر متوسط کشور است بر روی گسل های فعال زلزله واقع شده  که  باید این موضوع با دقت بررسی شود.

نجفیان گفت : در طول سال های گذشته تاکنون شاهد زلزله های با قدرت متفاوت در استان و مناطق همجوار بوده ایم  و همین امر سبب شد تا وزارت نیرو استان البرز را برای برگزاری این تمرین انتخاب کند.

وی تاکید کرد که وجود زیر ساخت های سنگین ملی از جمله در بخش صنعت آب  و برق با هدف تامین نیازهای  کشور در استان البرز از دلایل مهم برگزاری این تمرین است.

نجفیان گفت : وقوع زلزله احتمالی  می تواند خسارت های جبران ناپذیری  در بخش های مختلف به ویژه صنعت آب و برق در استان البرز داشته باشد.

وی اظهار داشت : برای همین منظور وزارت نیرو برای برگزاری مانور زلزله در بخش صنعت آب و برق استان البرز را انتخاب کردند و کمیته های اجرایی براساس دستور العمل در استان شکل گرفته است.

وی گفت : این کمیته ها نشست های مختلفی برای برگزاری رزمایش برگزار کردند و در نهایت ۱۷  بخش مشخص شد که می تواند با وقوع زلزله دچار آسیب شوند.

این تمرین تا عصر امروز در استان البرز ادامه دارد.  

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …