۲۶۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرج تخریب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج   به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی  اسماعیل صارمی با اشاره به نظارت بر ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان کرج  اظهار داشت:در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی  کشاورزی و با استفاده از تکنیک‌های جدید هوشمندسازی اراضی این  تغییرکاربری های غیر مجاز شناسایی و به عوامل آنها  اخطار داده شد اما این اخطارها توجهی نشد.

وی افزود: سرانجام  براساس دستور مقام قضایی و با هماهنگی عوامل انتطامی و شهرداری و دستگاه‌های خدمات رسان  نسبت به قطع انشعابات غیر مجاز در اراضی تغییر کاربری داده شده اقدام شد.

رئیس جهاد کشاورزی کرج با بیان اینکه در اجرای این قانون حدود  267 مورد مصادیق تغییر کاربری در 120 قطعه از جمله دیوارکشی ، وبلا ، آلاچیق ، محوطه سازی ، استخر و انباشت مصالح  ساختمانی تخریب و جمع آوری شد، بیان کرد: حدود 47 هکتار از اراضی مستعد کشاورزی  محمدشهر کرج طی چند روز اخیر آزاد سازی شد.

صارمی با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، از شهروندان کرجی درخواست کرد ضمن درک اهمیت موضوع تولید غذا، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه 131 جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

انتهای پیام/ش