چهارشنبه , 27 تیر 1403

دستگیری پرتقال فروش های اسکیمری توسط پلیس فتا البرز

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت: در روزهای پایانی سال ۹۹، تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشتند که در حالی که کارت بانکی در اختیار خودشان بوده اما مبالغ قابل توجهی به صورت غیرمجاز از حساب بانکی آنها برداشت شده است.

وی با بیان این که بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که برداشت به صورت اینترنتی نبوده و متهمان به صورت فیزیکی از طریق دستگاه پوز اقدام به خرید طلا در شهرهای کرج و آبادان کرده اند که شک ماموران به کپی اطلاعات کارت بانکی مال باختگان از طریق دستگاه اسکیمر به یقین تبدیل شد.

جلیلیان خاطرنشان کرد :کارشناسان  در ادامه تحقیقات دریافتند  همه مال باختگان در یک بازه زمانی ۱۰ روزه اقدام به خرید پرتقال از یک فروشنده دوره گرد در ابتدای جاده کردان شهرستان ساوجبلاغ کرده اند که با شناسایی هویت صاحب دستگاه پوز کاشف به عمل آمد که متهمان پرونده با جعل مدارک هویتی نامبرده اقدام به تهیه دستگاه پوز سیار برای انجام اعمال مجرمانه کرده اند.

 وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی پیچیده درنهایت هویت یکی از متهمان را که اقدام به خرید طلا با کارت های کپی برداری شده کرده بود را شناسایی و سپس با زیرنظر قرار دادن اقدامات او مخفیگاه اش را در شهرستان آبادان استان خوزستان شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را در عملیاتی کاملا غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا البرز منتقل کردند.

جلیلیان اظهار داشت: متهم پس از مشاهده مستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت در پیش روی خودش ندید و اعلام کرد که سردسته باند فردی ساکن شهر کرج است که پس از کپی برداری از کارت بانکی شهروندان، آن ها را برای خرید طلاجات تحویل نامبرده داده است.

وی با اشاره به کشف تعداد زیادی کارت کپی برداری شده از مخفیگاه متهم گفت : در ادامه با انجام اقدامات پلیسی هویت سردسته باند که از افراد با سابقه در حوزه اسکیمر است شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه در منطقه کمالشهر کرج دستگیر شد.

وی افزود : کارشناسان میزان کلاهبرداری صورت گرفته توسط اعضای این باند را حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد می کنند.

سرپرست پلیس فتا استان البرز با اشاره به اینکه تلاش برای شناسایی مال باختگان این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شهروندان حتما در هنگام خرید از فروشندگان دوره گرد رمز کارت بانکی شان را خودشان وارد کنند و از ارائه رمز کارت بانکی به افراد ناشناس خودداری کنند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …