سه شنبه , 26 تیر 1403

گل ریحان البرز نیامده حاشیه ساز شد

گل ریحان البرز که در فصل قبل رقابت های لیگ دسته یک کشور حضور داشت و از همان روزهای ابتدا با حاشیه های مختلف از تغییرات مداوم سرمربی، اعتراض و اعتصاب بازیکنان گرفته تا جنجال اسلحه پلاستیکی یکی از مدیران آن روبرو شد، حاشیه هایی که حتی یک روز دست از سر این تیم برنداشت و در نهایت منجر به این شد که تنها نماینده فوتبال این استان در رقابت های لیگ دسته یک کشور به لیگ دسته ۲ سقوط کند.

سقوطی دراماتیک که فوتبال البرز را نشانه رفت و در این بین هر یک از مدیران عامل و کادر فنی این باشگاه تا مسوولان ورزشی تقصیر را گردن دیگری می انداخت و در نهایت آنچه نصیب فوتبال این استان شد سقوط تیم به لیگ دسته ۲ بود.

اما نشانه ها حاکی از آن است که سقوط نیز دردی از این تیم دوا نکرده و باز هم انتشار اخباری عجیب و غریب نشانگر  شروع حاشیه ها از این اردوگاه را دارد.

نخستین حاشیه گل ریحان پس از سقوط به لیگ دسته ۲ این است که شب گذشته اخباری در فضای مجازی مبنی بر توافق محمد زارع فومنی قائم مقام و حامی مالی باشگاه دارد، که طبق اخبار منتشر شده با مهدی شیری، بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس برای هدایت این تیم توافق کرده اند.

این در حالی است که 

“زارع فومنی در فصل گذشته بازی این تیم مقابل شهرداری آستارا به دلیل داشتن اسلحه قلابی به کمیته انضباطی معرفی شد که در رای این کمیته که در تاریخ پنجم مرداد ۱۴۰۰ بر روی خروجی خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت، آمده است « که درخصوص تخلفات محمد زارع کشتی فومنی از عوامل منتسب به باشگاه گل ریحان البرز در مسابقه با تیم شهرداری آستارا در تاریخ۲۱ تیر ماه مبنی بر حضور در کنار زمین مسابقه با اسلحه و تحریک تیم به خروج از زمین مسابقه باتوجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده و با عنایت به گزارش مقامات رسمی مسابقه و صورتجلسه تنظیمی که بیانگر حمل اسلحه قلابی توسط مشارالیه و حضور وی  در کنار زمین مسابقه و انجام اقدامات تحریک آمیز می باشد.»

در نتیجه تخلفات انتسابی به محمد زارع کشتی فومنی که علی رغم ابلاغ مصون از دفاع باقیمانده محرز و مسلم تشخیص و بر اساس مواد ۵۱ ، ۵۹ و ۱۱۷ مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷ حکم بر محرومیت ۲ ساله وی بنا بر تعریف مندرج در ماده ۳۸ مقررات مذکور از کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی و نیز پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی صادر میگردد و باتوجه به تحقق مسوولیت تضامنی باشگاه گل ریحان درخصوص موضوع مستند به ماده ۵۰ مقررات یاد شده این باشگاه نیز به پرداخت مبلغ سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می گردد . رای صادره با رعایت ماده ۱۰۳ مقررات انضباطی قابل اجرا بوده و ظرف مدت یک هفته قابل تجدید نظر خواهی نزد کمیته استیناف می باشد.”

با اعلام انتخاب شیری به عنوان سرمربی گل ریحان در فضای مجازی، میثم رضایی معاون نظارتی باشگاه گل ریحان البرز در گفت وگو با ایرنا عنوان کرد که ما پایان همکاری را با زارع فومنی اعلام کرده بودیم ولی با توجه به اعلام پایان همکاری و از سوی دیگر کمیته اخلاق وی به مدت ۲ سال از کلیه فعالیت های ورزشی محروم شده نسبت به جذب بازیکن و عقد قرارداد با سرمربی اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه تکذیبه این مطلب را در اینستاگرام باشگاه قرار داده ایم افزود:  با توجه به محرومیت و پایان همکاری هیچ گونه مسوولیتی در باشگاه گل ریحان البرز ندارد.

منصور بیک وردی رییس هیات فوتبال البرز در گفت وگویی با ایرنا اعلام کرد که  که رضا رضایی مدیر عامل باشگاه گل ریحان و فومنی زارع تا زمانی که رای حکم صادر نشود هیچ گونه اقدام قانونی نمی توانند انجام بدهند.

وی اضافه کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان البرز به عنوان حکم برای تعیین مدیر عامل این باشگاه صادر شده و تا زمانی که این رای البته با مستندات صادر نشود که مالکیت با چه کسی است هیچ یک از این افراد نباید اقدامی انجام بدهند.

بیک وردی گفت: پس از اعلام نتیجه از سوی اداره کل ورزش و جوانان، هیات فوتبال استان البرز مدارک لازم را دریافت، راستی آزمایی و طبق آن برنامه ریزی ها انجام خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …