اخبار

نیروی انتظامی رکن اصلی ایجاد امنیت جامعه است

به گزارش  روز شنبه روابط عمومی فرمانداری چهارباغ، قدرت الله شمیرانی، در آیین روز نیروی انتظامی در این شهرستان برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای ناجا، گفت: شهرستان چهارباغ با تلاش مسوولان ، روحانیون معظم و حمایت خانواده های شهدا توانست در هشت ماه گذشته گام‌های موثری در راستای استقلال ادارات شهرستان بردارد.
فرماندار  چهارباغ با اشاره به اینکه استقلال و استقرار ادارات در چهارباغ میسر نمی شد مگر با کار تیمی و همکاری همه جانبه مسوولان مربوطه، افزود: هرگونه فعالیت پیشرفت و توسعه در جامعه نیازمند امنیت است؛ یک جامعه برای رسیدن به اهداف خود نیازمند امنیت می‌باشد. در این راستا وجود و حضور ،جانفشانی وازخودگذشتگی سبز پوشان راست قامت نیروی انتظامی است که می تواند امنیت را در جامعه برقرار کند.

وی  ادامه داد: باحمایت فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان البرز ، نیروی انتظامی شهرستان چهارباغ به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز کرد که در این راستا تجهیزات و نیروی انسانی نیز به این شهرستان اضافه گردید وساختمان فعلی نیز بازسازی ومکان مناسب برای استقرار پلیس های تخصصی پیش بینی شد.

شمیرانی تصریح کرد: در هفته نیروی انتظامی شاهد افتتاح ساختمان نیروی انتظامی شهرستان چهارباغ خواهیم بود، همچنین دراین ایام آیین کلنگ زنی ساختمان جدید فرماندهی نیروی انتظامی در شهرستان با در نظر گرفتن اعتبار وتخصیص اولیه۸ میلیاردتومان نیز انجام می شود.

وی در ادامه به اهمیت استقرارکلانتری ها تأکیدوافزودمدیریت شهری درتکمیل کلانتری ملک آباد تسریع نمایندانشاء الله در ۶ ماهه دوم سال شاهد افتتاح این کلانتری باشیم.

شمیرانی در بخش دیگری ضمن تشکر از فرماندهی سپاه استان البرز، اضافه کرد: با همکاری های صورت گرفته از سوی سپاه استان و چهار باغ مجموعه سپاه شهرستان چهارباغ نیز به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز کرده و در راستای ایجاد امنیت در این منطقه اقدامات موثر و بسیاری درهمکاری با نیروی انتظامی داشته اند.

وی با بیان اینکه ازهمه دستگاه ها ی عضو شورای تأمین که مجاهدانه درکنار نیروی انتظامی تلاش می نمایندتا امنیت در شهرستان برقرار باشد کمال تقدیر و تشکر را داریم، افزود: طی مدت زمان کوتاهی که از استقرار فرماندهی انتظامی شهرستان چهارباغ می‌گذرد بیش از ۴۳ طرح ارتقا امنیت اجرا شده که همگی موفق وجای تقدیر و تشکر را دارد.

وی خطاب به فرماندهی  انتظامی شهرستان چهارباغ بیان  کرد:  بهتر است فعالیت‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در این مجموعه با انعکاس خبری همراه باشد تا مردم نیز در جریان این قبیل اقدامات وتلاش هاقرار بگیرند و شاهد افزایش اعتماد و اطمینان در میان مردم جامعه وافزایش سرمایه های اجتماعی باشیم.

فرماندار  چهارباغ تصریح کرد: تمامی پلیس های تخصصی در شهرستان چهارباغ مستقر شده اند که در امور مختلف از جمله مدیریت کرونا، برگزاری انتخابات، تنظیم بازار ، مقابله با ساخت‌وساز غیر مجاز،فعالیت های پیشگیرانه و کشف ومقابله با سوداگران مرگ وبسیاری فعالیت های دیگر همکاری و تلاش بسزایی در سطح شهرستان داشته‌اند.

 شمیرانی با بیان اینکه نیروی انتظامی در هر برنامه و مناسبتی نقش پررنگی ایفا کرده است، اظهار کرد: خوشبختانه با تعامل و همکاری که میان نیروی انتظامی و اعضای شورای تأمین است اقدامات زیرساختی خوبی در راستای ایجاد امنیت در چهارباغ صورت گرفته است.

وی با اشاره به وجود زندان قزلحصار وندامتگاه کرج در جوار شهرستان چهارباغ اظهار داتش: آسیب های زیادی از گذشته تا به امروز در سطح شهرستان رشد کرده است که کنترل و کاهش این آسیب‌ها با همکاری همه دستگاه‌های مربوطه و فعال در عرصه فرهنگی و اجتماعی ممکن خواهد بود.

وی ادامه داد: مجموعه شورای شهر، مدیریت شهری، بهزیستی، ورزش و جوانان و غیره باید همگام با شورای فرهنگ عمومی برای کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی گام بردارند.

وی  همچنین  با اشاره به اینکه آرامش و امنیت امروز کشور را مدیون خانواده های محترم شهدا و ایثارگران وجانفشانی نیروهای نظامی وانتظامی هستیم، افزود: باعث افتخار است که در برابر این بزرگواران با افتخار تعظیم کنیم بر دستان جامعه بزرگ ایثارگر، آزاده، جانباز و خانواده شهدا بوسه می‌زنیم و امیدوارم خداوند عاقبت همه ما را با شهادت ختم به خیر کند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا