موضع بی اعتمادی به آمریکا مورد حمایت مردم است

آیت الله حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع اعضای هیات دولت دوازدهم اظهار داشت : نباید به آمریکا اعتماد کرد و دولت جدید ایران نیز اعلام داشته که اعتمادی به آمریکا ندارد.

وی بیان داشت: همه مسوولان سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی  کشور باید به بیانات راهگشای مقام معظم رهبری در خصوص دولت آمریکا و عهد شکنان توجه کنند تا در دام نقشه طراحی شده دشمن قرار نگیرند.

امام جمعه کرج گفت : خطر جدی نفوذ و لزوم اتخاذ مواضع در مقابل دشمن باید در نگاه نخست مسوولان قرار گیرد و در مواضع انقلابی باید صراحت داشت ؛ حضرت امام خمینی (ره )مواضع انقلابی را بدون ترس بیان کردند.

آیت الله حسینی همدانی بر لزوم حفظ یکپارچکی و پرهیزحاشیه سازی و تشتت آفرینی تاکید کرد و برخی رویدادها در دولت های یازدهم و دوازدهم را برای آینده کشور عبرت آموز دانست.

خطیب جمعه کرج اظهار داشت : وقتی که آمریکا با تزویر عهد کرد نباید اعتماد داشت؛ هر کس باید هزینه عملکرد خود را بدهد.

وی تاکید کرد که باید برای  برای رضای خداوند و مردم خدمت کرد و به غرب مطلقا نباید اعتماد داشت؛ دولت جدید به صراحت اعلام کرده که به دولت آمریکا اعتماد ندارد و این بی اعتمادی مورد حمایت جدی مردم است.

وی در ادامه به مناسبت های ماه ذی الحجه پرداخت و گفت : در این ماه مبارک واقعه مهم غدیر خم و ولایت حضرت امام علی (ع) و ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم (ع) در تاریخ اسلام ثبت شده که هر یک  از این رویدادها در جای خود باید مورد بحث و بررسی کامل قرار گیرد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: حضرت  امیرالمومنین علی (ع) در نهج البلاغه فرمودند که شما را بینایی داده اند؛ اگر از بینایی به خوبی استفاده کنید و شما را راهنمایی کرده اند، اگر هدایت پذیر باشید ، وسیله شنوایی داده اند اگر گوش فرا دهید، یعنی همه مقدمات برای رسیدن به کمال است که خداوند در اختیار انسان قرار داده است.

وی ادامه داد: حضرت امام  موسی کاظم (ع) با توجه به نیازی که جامعه آن روز  داشت در مقابل دستگاه ظالم عصر خویش ، محور کار را برگسترش امور فرهنگی متمرکز کردند و اقدامات ویژه ای در این برهه زمانی انجام دادند ؛ دانشگاه بزرگ جهان اسلام از پدر آن حضرت یعنی امام جعفر صادق (ع) در اختیار امام هفتم قرار گرفت و شاگردان بزرگی تربیت کردند.

امام جمعه کرج گفت : امروز  بیش از سه هزار روایت از امام کاظم علیه السلام در کتابی جمع آوری شده است.

آیت الله حسینی همدانی بیان داشت : مهمترین ویژگی حکومت اسلامی باید اجرای حدود الهی باشد و همه در برابر قانون یکسان باشند و اگر برای عده ای همه مقررات اعمال شد و برای افراد صاحب نفوذ  مصلحت اندیشی شود و مجازاتی که برای آنان دیده شده تخفیف داده شود با مبانی حکومت اسلامی جور در نمی آید.

پیام روز مباهله 

وی به  ۲۴ ذی الحجه سالروز واقعه مهم و اثرگذار مباهله اشاره کردو گفت : این رویداد تاریخی  از نظر ارزشی در حد غدیر خم برای اثبات حقانیت اسلام و شیعه است که مهجور مانده و باید بر روی آن کار شود.

آیت الله حسینی همدانی افزود: از این واقعه عظیم تاریخی باید برای اثبات ولایت هر قدر استدال کنیم،  اثر گذارتر خواهد بود ؛آِیه مباهله نیز بر همین اصل تاکید دارد که جای شبهه باقی نمی گذارد ، توصیه می شود مردم به کتب معتبر تفسیر و آِیه مبارک ۶۱ آل عمران رجوع کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اظهار داشت: روز مباهله پیام دارد ، هرگونه حرکت پیامبر اسلام (ص ) برای ما انسان ها حامل پیام الهی است که باید به اعتقادات و حرکت در راه حق راسخ و ثابت قدم باشیم و در مقابل دشمن با اقتدار عمل کنیم.

آیت الله حسینی همدانی گفت :  ما استواری در مقابل آمریکا و صهیونیست را از مباهله آموخته ایم و در مقابل زورگویان کوتاه نخواهیم آمد.

امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش به موضوع خانواده اشاره کرد و افزود: خانواده از بدو خلقت تا امروز مورد توجه است، انسان در خانواده رشد علمی پیدا کرد و به نسل دیگر انتقال می

دهد ، انسان های خلاق و مقید در خانواده رشد می کنند و خانواده محل رحمت و رافت است و در نقطه مقابل اگر خانواده میل به بدی و انحراف داشت جامعه تباه می شود، اولین مرکز تعلیم و تربیت و به فعلیت رساندن استعدادهای درونی افراد در خانواده است.

وی ادامه داد:  اگر مسیر غلط باشد، شخصیت به فنا می رود، نمونه انحطاط اجتماعی از انحطاط خانواده نشات می گیرد، دشمنان اسلام  برای مردان زنان و فرزندان دستوراتی بر خلاف فطرت که خدا برای انسان ها گذاشته طراحی می کنند و جوامع را از بین می برند در حالی که اسلام برای هر کدام از ارکان خانواده وظایفی دارد و هر کدام نقش مهمی بر عهده دارد.

آیت الله حسینی همدانی گفت : « حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند: نشستن مرد در نزد زن و فرزندان محبوب تر از اعتکاف در مسجد من است.»

وی به روایت دیگری از حضرت امام صادق (ع) اشاره کرد و افزود: آن حضرت فرمودند که مرد برای اداره خانواده خود به سه ویژگی نیاز دارد که اگر نباشد باید خود را با تکلف به آنها وادار کند، خوش رفتاری، گشاده دستی سنجیده نه ولخرجی و غیرت برای حفاظت از آنها.

آیت الله حسینی همدانی به دهم مردادماه روز جهانی شیر مادر اشاره کرد و گفت : از این موضوع نباید غافل کرد،  نباید فرزندان  را از شیر مادر محروم کرد زیرا  برای کودک شیری بهتر از شیر مادر نیست و این فرموده رسول خدا (ص) است.

وی به رویداد تاریخی ۱۱ مرداد سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری در سال ۱۲۸۸ اشاره کرد و گفت:  ۱۴ مرداد ۱۲۸۵ اعلام مشروطیت شد، امروز  مطالعه تاریخ مشروطه پر از عبرت و درس است.

آیت الله حسینی همدانی بیان داشت: در روز ۱۱ مرداد سال ۱۲۸۸ شیخ فضل الله نوری به جرم دیکتاتوری در مقابل دیدگان مردم اعدام کردند و خواص و مردم زمان سکوت کردند که به دنبال آن استبداد درجامعه شکل گرفت.

وی تاکید کرد که شیخ فضل الله نوری یک تنه در برابر انحراف ایستاد و به شهادت رسید و امروز باید در برابر ترفندهای دشمنان دین و اسلام آگاه وهوشیار بود.