طرح ساماندهی واحدهای صنفی و صنعتی در فردیس آغاز شد

داود مافی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:شهرستان فردیس حدود  ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب و پنج هزار و ۳۰۰ واحد صنفی فاقد پروانه کسب  دارد  که ساماندهی تمام این واحدها در دست اقدام است.

این مسوول بیان داشت: ساماندهی واحدهای صنفی و صنعتی با به اولویت ثبت آمار گروهی از کالا ها همچون روغن خوراکی، سیمان، لاستیک، روغن موتور، لوازم خانگی، محصولات سلولزی، پودر شوینده، شیر خشک صنعتی، مرغ و تخم مرغ، مقاطع فولادی و محصولات پتروشیمی اجرایی شده است.

وی ادامه داد:  به زودی فعالیت تجاری برای تمام کالاها مشمول ثبت در سامانه جامع تجارت خواهد شد.

مافی گفت : تمام  فعالان اقتصادی در حوزه صنعت، معدن و تجارت اعم از واحد های توزیعی و تولیدی صنفی و صنعتی  شهرستان فردیس باید با مراجعه به سامانه جامع تجارت به نشانی ntsw.ir

 ضمن اخذ کد نقش متناظر با مجوز های خود نسبت به ثبت عملیات مربوط به خرید و فروش  و نگهداری  کالا اقدام کنند.

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت فردیس با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت  از سال ۱۳۹۷ توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با راه اندازی این سامانه با  پدیده قاچاق به صورت هوشمندانه مقابله و مبادلات تجاری در بستر قانونی و شفاف رهگیری می شود.

 وی در بخش دیگری از  سخنان خود به ارائه گزارشی از عملکرد 6 ماه نخست سال جاری پرداخت و افزود:  اداره صنعت ، معدن وتجارت فردیس  در قالب همکاری با فرمانداری شهرستان و سایر دستگاههای اداری مرتبط نسبت به تامین و توزیع بیش از ۵۳۰ تن برنج وارداتی،  ۱۴۲.۵ تن شکر بسته بندی مصرف خانوار، ۱۵۰ تن شکر فله ای،۱۴۳ تن روغن نباتی و بیش از سه هزار تن مرغ گرم به منظور تنظیم بازار در سطح شهرستان فردیس توزیع شده است.

مافی گفت: در زمان حاضر با مشارکت مباشرین میادین میوه وتره بار شهرداری و واحد های صنفی منتخب توزیع مرغ گرم و منجمد، برنج وارداتی و تخم مرغ با قیمت مصوب تنظیم بازار، در سطح شهرستان عرضه  می شود.

شهرستان فردیس با حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.