سه شنبه , 26 تیر 1403

ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی تخریب می شود

فردین حکیمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز، اقدامی  برای ترمیم زخم های زمین است، گفت: محیط زیست استان با همکاری و تعامل با منابع طبیعی بیش از پیش گشت و کنترل و نظارت های خود را افزایش داده است.

وی با تاکید بر جلوگیری جدی از تغییر کاربری اراضی ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی واقع در منطقه حفاظت شده، اظهار داشت: انتظار می رود سایر دستگاه ها و سازمانها و دهیاران و جوامع ملی نیز همکاری لازم با دستگاههای متولی به ویژه محیط زیست و منابع طبیعی در این امر خطیر داشته باشند.

حکیمی با اشاره به وظیفه سنگین اداره‌ های  کل حفاظت محیط زیست و نیز منابع طبیعی استان در جلوگیری از تخریب و تصرف در اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز، افزود: یکی از اهداف مهم افزایش اقدامات نظارتی،  مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با تاکید بر اهمیت آموزش و اطلاع‌رسانی پیامدهای ناگوار این امر و افزایش میزان تعامل و همکاری دستگاه‌های متولی که می‌توانند گامی موثر در جلوگیری و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز باشد، خاطرنشان کرد: نیروهای حفاظت از محیط زیست بازوهای اهرمی اجرایی در این امر مهم هستند از این رو باید توجه بسیاری بر تجهیز و تقویت نیروی انسانی و امکانات یگان‌ها شود.

حکیمی همچنین با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم در ارتباط با آینده اراضی ملی و طبیعی، تصریح کرد: رسانه‌ها نیز در این میان وظیفه سنگینی برعهده دارد و بایستی از امکانات و توان خود برای آگاه سازی عموم مردم استفاده کنند.

 گفتنی است با توجه به تشدید اقدامات نظارتی محیط زیست و منابع طبیعی تعدادی از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی بازداشت شده در محدوده نسا توسط مامورین محیط بانی نسا و مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی تخریب شد.

منطقه حفاظت شده البرز جنوبی ۶۴ هزار هکتار وسعت دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …