توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه های غیر رسمی فردیس

علی معظمی گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار دوره آموزشی سکونتگاه های غیر رسمی برای ۵۷ نفر از زنان سرپرست خانوار در حرفه های صنایع پوشاک،صنایع چرم و هنرهای تزئینی برگزار شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این  ۱۶ دوره آموزشی برای متقاضیان روستایی برای ۱۶۶ نفر از روستائیان استان در دوره های صنایع پوشاک،فرش،امور باغی و زنبور عسل،پنج دوره آموزشی در ندامتگاه فردیس برای زندانیان در حرفه های آموزشی سرویس کار خودرو،پرورش قارچ و عرقیات گیاهی طی ۶ ماه گذشته برگزار شده است.

وی اظهار داشت: همچنین ۲۵ دوره آموزشی با مشارکت اصناف فردیس برای ۴۹ نفر از متقاضیان در صنایع خودرو،الکترونیک و ساختمان طی این مدت انجام شد.

معظمی گودرزی گفت: در بخش سیار ارائه دهنده آموزش اقداماتی در روستا، زندان، دانشگاه  و پادگان به عنوان سکونتگاههای غیر رسمی انجام گرفت.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردیس گفت: اکنون ۱۱ کارگاه در ۴۳ رشته مهارتی توسط ۱۴ مربی در مرکز ثابت و سیار به هنرجویان  شهرستان فردیس آموزش ارائه می کنند.

گودرزی افزود: ۴۶ دوره آموزشی در ۲۰ حرفه آموزشی برای ۴۱۱ نفر از متقاضیان در مرکز ثابت در حرفه های آموزشی از جمله باغبانی ،کشتکار گلخانه خاکی و هیدرو پونیک،پرورش توت فرنگی ،پرورش ماهیان سردابی ،پرورش ماهیان آکواریومی ،پرورش زالو،پرورش زنبورعسل،سرویسکار تراکتور و تیلر،آبیاری قطره ای ،گیاهان دارویی  در این مرکز به هنرجویان ارائه می شود.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردیس گفت: با هدف تسریع در اشتغال جوانان طی ۶ ماه گذشته ، ۱۴۶ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در این شهرستان ارائه شده است.

وی با بیان اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه ای روستای فرخ آباد زیبا دشت فردیس یک مرکز تخصصی برای آموزش مشاغل و حرفه زراعی، باغی و شیلات است، گفت: این مرکز از نظر تنوع حرف و دوره های آموزشی، تخصص و توانمندی مربیان، فضای آموزشی یکی از مراکز منحصربه فرد مراکز آموزشی استان البرز است.

شهرستان ۷۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کرج مرکز استان البرز قرار دارد.