شنبه , 1 اردیبهشت 1403

بستر برای مهارت آموزی فارغ التحصیلان بیکار کشور فراهم است

امیر میمنت آبادی روز پنجشنبه در حاشیه  بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای البرز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شرایطی که بخش تولید و صنعت کشور نیازمند نیروهای ماهر و متخصص است ضروری دارد جوانان تحصیلکرده بیکار با فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای نیاز بازار کار را تامین کنند.

وی با اشاره به نیاز مناطق صنعتی از جمله کلانشهر کرج و استان البرز به‌ نیروهای ماهر افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای نقش مهمی را در این راستا برعهده دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: این سازمان در تامین نیروهای ماهر و متخصص مورد نیاز طرح های عمرانی دولتی و خصوصی همواره نقش آفرین بوده است.

میمنت آبادی گفت: البرز  به عنوان یک استان پیوست پایتخت از لحاظ آموزش های فنی و حرفه ای و تربیت مربی در سطح ملی پروژه های مهمی را در دست اجرا دارد و بسیاری از کار گاه ها و پروژه های آموزشی در این استان انجام می شود ، بنا براین نیاز است برای تکمیل و توسعه این فعالیت ها از محل اعتباری ملی گام های موثری برداشته شود.

سازمان فنی و حرفه ای پیشرو  در تامین نیروی ماهر 

معاون سازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور از  مراکز آموزشی این سازمان به عنوان پیشرو در تامین نیروهای ماهر و متخصص نام برد و ضرورت توسعه فعالیت های مهارتی در بخش دولتی و مردمی را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص صدور مجوز ایجاد مراکز آموزش های مهارتی حداکثر ظرف سه روز  گفت:  کمک از محل اعتبار  استانی و ملی برای ایجاد مراکز  و آموزشگاه های جدید  در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

میمنت آبادی اظهار داشت : در این راستا بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است و آموزشگاه های آزاد با مراجعه به ادارات کل فنی و حرفه ای و ارایه طرح های توجیهی برای دریافت تسهیلات  به بانک عامل معرفی می شوند.

وی افزود : در بستر ارایه این تسهیلات علاوه بر تنفس در باز پرداخت ، یارانه ویژه ای در کارمزد نیز در نظر گرفته شده است.

برنامه ای برای واگذاری املاک و اموال نداریم

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر توسعه آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای گفت:  در دولت جدید و در اجرای دستور اکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرگونه واگذاری و  فروش املاک و اموال این سازمان ممنوع است.

سازمان آموزش و فنی و حرفه ای در سطح کشور با ۱۳ هزار نیروی انسانی شامل مربی،  کارشناس و سایر رده ها ، بیش از ۶۰۰ مرکز آموزش های مهارتی دولتی و  حدود ۱۱ هزارو ۷۰۰ آموزشگاه آزاد  و پنج  هزار کارگاه دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …