انتخابات شوراهای دانش آموزی در البرز حضوری و مجازی برگزار می شود

فرشته فهمیده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در کشور و تداوم شیوع ویروس کرونا این انتخابات به صورت حضوری و در بستر شبکه شاد از ۱۸ آبان ماه در مدارس آغاز و تا پایان این ماه ادامه دارد.

وی افزود: بر اساس ساحت تربیت اجتماعی و سیاسی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، انتخابات شوراهای مدارس ضمن ایجاد حس مسوولیت‌پذیری اجتماعی، حس مشارکت در برنامه‌ریزی برای آینده را نیز میان دانش‌آموزان به وجود می آورد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان کرد: شوراهای دانش آموزی با هدف توانمندسازی و تقویت مهارت‌های اجتماعی و مدنی دانش آموزان و مشارکت آنان در فعالیت‌های تربیتی و آموزشی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش آموزی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مدارس البرز برگزار می شود، یادآورشد: شورای دانش‌آموزی، عرصه‌ای برای مشارکت عملی دانش‌آموزان در فرآیند تصمیم‌سازی، تجربه مسوولیت‌پذیری، کار گروهی و تقویت خودباوری دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه فراخوان مشارکت دانش آموزان استان البرز برای شرکت در این دوره از انتخابات شوراهای دانش آموزی در بستر شاد انجام شده است،افزود: تا کنون دانش آموزان بسیاری برای کاندید شدن در بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی مشخصات خود را ثبت کرده و در حال انجام تبلیغات هستند.

آیین استانی بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی درشهرستان نظرآباد به صورت حضوری در ۱۸ آبان ماه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.