امام جمعه کرج: از کسی شکایت نکرده‌ام/ ‌آنانی که به من تهمتی زدند ‌در شب‌های قدر بخشیدم‌

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج ، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته کرج با اشاره به هفته جمعیت و بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: افزایش نسل موضوعی جدی و مهم است و باید به آن توجه شود و قرارگاه جمعیت و خانواده باید به آن توجه بیشتری کند و طراحی و برنامه ریزی جدی در این خصوص داشته باشند.

وی افزود : امروز تلاش دشمنان این است این باور را به مردم القا کنند که نظام کارامدی لازم را ندارد و بیش از 40 سال است که نظام با انواع دسیسه ها مواجه بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه دشمنان با ایجاد فرهنگ غلط مانع از فرزندآوری می شوند ، بیان کرد: اگر دشمنان برای ما می خواهند دلسوزی کنند چرا می گویند که بعد از 30 سالگی نباید فرزندآوری انجام شود و این در حالی است که در جوامع خودشان تشویق می کنند حتی بعد از 45 سالگی خانواده به فرزندآوری روی بیاورند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمنان به دنبال کاهش جمعیت در ایران و در بین جوامع تشیع و اسلام هستند،  بیان کرد: از سال 55 تا امروز تاریخ را اگر بررسی کنید می‌بینید سیر جمعیت در ایران چگونه بوده و با دیگر کشورهای دنیا مقایسه کنید متوجه می شوید که در این بین رابطه معنا داری وجود دارد و اگر با رشد جمعیتی رژیم غاصب مقایسه‌ها انجام شود متوجه می شوید که رشد جمعیت رژیم غاصب نسبت به کل دنیا بیشتر است‌

 وی گفت: این در حالی است که شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر را سر می دهند و خودشان به آن عمل نمی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه امروز یکی از واجبات فرزندآوری است  تصریح کرد: هرکسی که می تواند در خصوص فرزندآوری کمک کند  باید لبیک بگوید و از کشور پیر کاری ساخته نیست و توهمات و سیاست‌های غربی با قوانین دینی ما سازگاری ندارد‌.

 حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی به ما کمک کرد تا مسیر پیشرفت را طی کنیم ، خاطر نشان کرد: کسانی که امور اقتصادی را در دست دارند باید جنگ اقتصادی را باور داشته باشند و تمام دستگاه‌هایی که مستقیم و غیر مستقیم در اقتصاد دخیل هستند باید کمک کنند‌.

امام جمعه کرج گفت: عزم داخلی باید برای رونق اشتغال و تولید به کار گرفته شود و همه باید تلاش کنند تا نهضت خودباوری در کشور محقق شود.

 وی ادامه داد: در این مسئله نظارت جدی و قاطعانه بر بازار در دستور کار باشد و دستگاه‌های فرهنگی در  روش بهینه سازی الگوی مصرف کار جدی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه سوم خرداد جزو ایام الله و امداد غیبی است و برای ملت ما این مقطع از تاریخ فراموش نشدنی بوده است، اذعان داشت: اعتماد به خدا اصلی ترین موضوع در آزادسازی خرمشهر بود و همان‌طور که آن عزیز سفر کرده ،امام خمینی (ره) گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد و امیدواریم در سالروز پیروزی بیت المقدس آزادی بیت المقدس از دستان منحوس و به خون الوده کودک کش رژیم غاصب را شاهد باشیم.

وی در خصوص اجرای طرح یارانه ها گفت: طرح یارانه‌ها در حال اجراست و به زودی اثر خودش رو هم می گذارد و دولت باید در این خصوص اطلاع رسانی کند و این اطلاع رسانی موجب ایجاد اعتماد بین مردم و دولت می شود و امید مضاعفی را در جامعه ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: کشورهای غربی با اقدامات مختلف که طوری فضاسازی کردند مانع شدند و از هیچ گونه کارشکنی برای ضرب زدن به ایران اسلامی دریغ نکردند.

حسینی همدانی در خصوص نان گفت: قیمت نان موضوعی مهم است و نباید قیمت‌های متعدد در زمان‌های مختلف داشته باشیم و بتوان ارزیابی و محاسبه کرد و مردم را در صف نان نگه ندارید.

وی یادآور شد : برخی از کارهایی که به صورت جشنواره‌ها است خوب است اما حتما باید شئونات رعایت شود و داشتن پیوست دینی برای کارفرهنگی لازم می باشد و باید تقویت شود.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه برای تحکیم و پیوند اجتماعی برگزاری جشنواره‌ها خوب است اظهار داشت: نباید بساطی صورت بگیرد که سبب گناه شود و تمام جوانب کار باید دیده شود و با توجه به اینکه حضور اقوام مختلف در استان برنامه ریزی لازم انجام شود.

امام جمعه البرز در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: چند روزی است که مطلبی در فضای مجازی مطرح شده و نسبت‌هایی به بنده و دستگاه‌ها داده‌اند، قصد داشتم مفصل به شرح نکاتی بپردازم اما دیدم دستگاه قضا به خوبی بخشی از مطالب را توضیح داده است.دستگاه قضا باید با صلابت مسیر خود را براساس داده‌هایی که دارد طی کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه در این مورد ملاک قانون است و بنده در این مورد دخالتی نمی‌کنم،  ادامه داد: در این مورد تمام تهمت‌ها، حدس و صحبت‌های که به غلط نسبت به بنده شده بود را بخشیدم و همه آنانی که به من تهمتی زدند را نیز در شب‌های قدر بخشیدم‌ و این موضوع ربطی به امروز و دیروز ندارد.در این مورد شکایتی نداشته و از خداوند طلب مغفرت دارم.

انتهای پیام/ن