شنبه , 29 اردیبهشت 1403

افزایش نگران کننده اُمیکرون در البرز

او افزود: بر همین اساس اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند  یا تزریق واکسن را به تاخیر بیاندازند احتمال افزایش بستری ها و مرگ ومیر کووید۱۹ در هفته های آینده دور از انتظار نیست.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز تصریح کرد: بیشتر کسانی که به کووید۱۹ مبتلا شده اند افرادی هستند که واکسن تزریق نکرده یا واکسیناسیون آنها تکمیل نشده است.

بابایی افزود: تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت سه میلیون و۲۰۰ هزار نفری استان البرز سه دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که انتظار می رود سایر مردم استان برای تکمیل واکسیناسیون اقدام کنند.

او تاکید کرد: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی در کنار تزریق و تکمیل واکسیناسیون مهمترین گام برای قطع زنجیره کرونا به شمار می رود.

به گفته سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز مراکز واکسیناسیون استان با تمام امکانات آماده پذیرش مردم و خدمات دهی به آنان هستند و نباید در انجام واکسیناسیون تردید به خرج داد.

او با اشاره به اینکه طی هفته های پس از موج پنجم کرونا تاکنون تعداد بستری ها و فوتی های کووید۱۹ در البرز روند کاهشی داشته است، گفت: نباید با ساده انگاری کرونا و بی توجهی به توصیه های پزشکی موج دیگری از بیماری کووید۱۹ را  به راه بیندازیم.

بیماری کووید۱۹ تاکنون ۶ هزارو۵۰۱ قربانی در استان البرز داشته است و اکنون استان البرز دروضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …