اخبار

‌گزارش| قدردانی خانواده جمعی از شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی از پیام تسلی‌بخش مقام معظم رهبری / احدی حق سوءاستفاده ندارد‌ + فیلم

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، خانواده جمعی از شهدای حادثه سقوط هواپیما در گفت‌و‌گو با خبرنگا‌ران تسنیم ‌ضمن تقدیر از ابراز همدردی رهبر معظم انقلاب، مسئولان ‌‌و مردم فهیم کشورمان تاکید کردند: ‌پیام فرمانده کل قوا تسلی دل داغدار خانواده‌های شهدا بود‌.

خانواده‌های شهید مهدی اسحاقیان، خانواده شهید حمزه‌ای، خانواده شهید حسنی سعدی، خانواده شهید امیرحسین سعیدی‌نیا و خانواده شهید امیرحسین قربانی بهابادی ‌از مسئولان خواستند تا طبق قانون و تاکید رهبر معظم انقلاب‌، پیگیر معرفی مقصر و قصور انجام شده باشند‌.

این خانواده‌ها ضمن محکوم کردن هرگونه تحرک ضد‌انقلابی از سوی معاندان و سلطنت‌طلبان تاکید کردند‌ خانواده‌های داغدیده با هرگونه تجمع و تحریک احساسات مردم با نام همدردی موافق نبوده و تایید نمی‌کنند‌.

این خانواده‌ها با اشاره به اینکه دشمن با بلند کردن پرچم عزای فراق عزیزان شان به دنبال اهداف مغرضانه خود هستند، تاکید کردند با وضعیت فعلی منطقه و کشورمان باید جانب انصاف را رعایت کرده و نباید خدمات و از جان‌گذشتگی‌های سپاه و نیروهای امنیتی را فراموش کرد‌.

پدر شهید امیرحسین قربانی بهابادی‌: راضی نیستیم ‌دل رهبری هیچ موقع و در هیچ جایی شکسته شود‌

‌پدر شهید یزدی حادثه سقوط هواپیما‌ با بیان اینکه راضی نیستیم که دل رهبری هیچ موقع و در هیچ جایی شکسته شود، گفت: جلوی اتفاقات مشابه گرفته شود تا بهانه‌ای به دست دشمن نیفتد.‌‌هرچه که نظر حضرت آقا باشد، ما عینا همان را روی چشم می‌گذاریم.‌

این جانباز و آزاده سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب و سران سه قوه گفتند، مسببان باید شناسایی شده و به اشد مجازات گرفتار شوند.

وی تاکید کرد که باید با مسببان به شدت برخورد شود تا خدای نکرده مسائل و مشکلات دیگری برای مملکت دوباره پیش نیاید که بهانه‌ای به دست دشمنان نظام بدهند.

قربانی بهابادی با بیان اینکه راضی نداریم که دل رهبری هیچ موقع و در هیچ جایی شکسته شود تاکید کرد: هرچه که مقام معظم رهبری فرمودند‌ ما اطاعت امر می‌کنیم.با وجودی که امروز افرادی که زخم خورده نظام و سپاه هستند سعی دارند از شهادت افراد حاضر در هواپیما‌ برای ضربه زدن به نظام و انقلاب و ولایت فقیه استفاده کنند اما بصیرت بالای خانواده‌های این شهدا که در اوج عزا و داغداری هستند، مانعی بزرگ برای دستیابی دشمنان نظام در این توطئه خود شده‌اند.

‌پدر شهیده سارا حمزه‌ای: ‌نباید خدمات عزیزانمان ‌تحت‌الشعاع یک حادثه قرار گیرد / احدی حق سوءاستفاده ندارد‌

‌پدر شهیده سارا حمزه‌ای از شهدای حادثه سقوط هواپیما‌ با تأکید بر اینکه نباید خدمات عزیزانمان در کشور را تحت‌الشعاع یک حادثه قرار داد، گفت: کسی نباید از این حادثه سوءاستفاده کند.

قاسم حمزه‌ای پدر شهیده سارا حمزه‌ای از شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: این داغ مربوط به همه مردم است.‌به تمام خانواده‌هایی که در این حادثه غمبار دچار یک مصیبت بزرگ‌ شده‌اند تسلیت می‌گویم و امیدوارم خداوند کمک کند تا آلام مردم کاهش پیدا کند.

‌وی از خداوند متعال برای خانواده‌های این حادثه تلخ طلب صبر و بردباری کرد و گفت: امیدواریم خداوند به‌گونه‌ای به این خانواده‌ها کمک کند که این عزیزان آرامششان را به دست بیاورند.‌طبق بررسی‌های انجام‌گرفته، این حادثه سهوی بوده است، لذا کسی نباید از این حادثه سوءاستفاده کند.

پدر شهیده سارا حمزه‌ای با تأکید بر اینکه نباید خدمات عزیزانمان در کشور را تحت‌الشعاع یک حادثه قرار داد، گفت: اینکه تمام ارزش‌هایمان را در مقابل حادثه‌ای که پیش‌آمده نادیده بگیریم ناعادلانه بوده و خوب است که عدالت در همه امور رعایت شود.

وی با تذکر اینکه تصمیمات و رفتارها در قم در کشور تأثیرگذار است، تصریح کرد: قم حرمت دارد و نگران بودیم عده‌ای کنار منزلمان شمع روشن و عکس آن را از طرق مختلف پخش کنند که در این زمینه هماهنگی‌هایی صورت گرفت تا جلوی سوءاستفاده‌ها گرفته شود.

حمزه‌ای با انتقاد از برخی هجمه‌ها علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: شاید اشتباهی در این زمینه صورت گرفته باشد و نمره 20 سپاه 19 شده باشد، ولی نباید سیاه‌نمایی شود و باید با همدلی جلوی تخریب‌ها گرفته شود.

 

‌دیدار امام‌ جمعه و استاندار قم با خانواده شهدای سانحه هوایی‌

‌‌‌آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم به همراه سرمست استاندار قم و محمودنژاد معاون آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) با حضور در منزل شهید حمزه‌ای از شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی مراتب عرض تسلیت و دلجویی از این خانواده داغدار را به عمل آورند.

آیت‌الله سعیدی در این دیدار ضمن عرض تسلیت، این حادثه را آزمونی برای همگان دانست و ابراز کرد: امتحان انسان‌ها در دست خداوند بوده و قطعاً این عزیزان و به‌ویژه خانواده آنان اجر و مزد این امتحان سخت را خواهند گرفت.

سرمست استاندار نیز در این دیدار خانواده حمزه‌ای را متعلق به انقلاب و نظام برشمرد و از همکاری همه دستگاه‌ها برای تسلی خاطر این خانواده در قم خبر داد.

گفتنی است در این حادثه ناگوار امیرحسین اویسی به همراه همسرش سارا حمزه‌ای و فرزندشان عسل اویسی به شهادت رسیده‌اند.

 

پدر شهید امیرحسین سعیدنیا: نباید به شایعات دشمن توجه کرد

پدر یکی از شهدای حادثه سقوط هواپیما‌ به شایعات پیرامون این حادثه واکنش نشان داد و گفت: ما در حال حاضر زخم خورده‌ایم و نباید به شایعات توجه کرد و به آنها دامن زد.‌

پدر امیرحسین سعیدنیا از شهدای حادثه سقوط هواپیما‌ در دیدار با آیت‌الله حسینی‌همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز‌ اظهار داشت: ملت ایران ملتی بسیار خوب و نجیبی هستند و بنده این موضوع را همیشه گفته‌ام، این وابستگی و این احساساتی که در  این مردم ایران به هم دارند در هیچ کشوری وجود ندارد.

پدر مرحوم امیر حسین سعیدنیا با اشاره به جوسازی رسانه‌های معاند در مورد این حادثه و ابعاد آن، بیان کرد:  آن افرادی که مطالبی را می‌بینند و می‌خوانند نباید هر حرف و مطلبی را قبول کنند، خبر باید از منابع رسمی و موثق پیگیری شود و شایعه‌سازی برای چه!‌ ما در حال حاضر زخم خورده‌ایم و نباید این  شایعه‌سازی‌ها ادامه یابد.

‌خواهر شهید مهدی اسحاقیان: ‌مطمئنم هیچ خانوا‌ده‌‌ای اجازه سو‌ءاستفاده سیاسی از این حادثه را ‌نخواهد داد

‌خواهر شهید حادثه سقوط هواپیما با بیان اینکه مطمئنم هیچ خانوا‌ده‌‌ای اجازه سو‌ءاستفاده سیاسی از این حادثه را ‌نخواهد داد، گفت: همه ‌دوست دارند نتیجه مشخص و بهترین تصمیم برای این موضوع گرفته ‌شود.‌در حال حاضر همه خانوا‌ده‌های این سانحه داغدارند، اما مطمئنم هیچ خانوا‌ده‌‌ای اجازه سو‌ءاستفاده این حادثه را ‌نخواهند داد.  

وی تاکید کرد: اینکه بخواهند برخی‌ها از این موضوع سوءاستفاده‌ کنند فکر نکنم هیچکدام از خانواده‌هایی که در این هواپیما عزیزانشان را از دست دادند اجازه بدهند که از این موضوع سوءاستفاده سیاسی ‌شود.

‌خواهر مهدی اسحاقی از شهدای حادثه سقوط هواپیما با بیان اینکه همه ‌خانواده‌ها اکنون داغدار‌ند، تصریح کرد: در حال حاضر خانوا‌ده‌ها به این موضوع‌‌ فکر نمی‌کنند، اما همه ‌دوست دارند نتیجه مشخص و بهترین تصمیم برای این موضوع گرفته ‌شود.‌

نماینده ولی فقیه در استان همدان از خانواده شهدای سانحه هوایی دلجویی کرد‌

‌نماینده ولی فقیه در استان، به همراه مسئولان استان ظهر امروز با حضور در منزل خانواده شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، ضمن اظهار تاسف، با خانواده این شهدا ابراز همدردی کردند.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در این دیدار اظهار داشت: این مصیبت بزرگ، کام همه مردم ما را تلخ کرد و بدانید امروز تنها خانواده این شهدا عزادار نیستند، بلکه همه ملت ایران عزادار از دست دادن این افراد هستند.

‌وی با بیان اینکه خداوند در قران بر مسئله صبر تاکید دارند، ابراز کرد: حقیقتا این اتفاق مصیبت بسیار سختی برای همه ما به شمار می‌آید به همین دلیل بنده و مسئولان استان همدان جهت ابراز همدردی به دیدار شما آمده‌ایم.‌

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید براینکه باید به یاد داشته باشیم که اینگونه اتفاقات امتحانات الهی است، گفت: ان‌شاالله صبر بازماندگان، غفران الهی را برای این شهدا به همراه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین  یک خطای انسانی بود که مسئولان نیز  از ملت ایران رسما عذر خواهی کردند و حتی رهبر معظم انقلاب به عنوان بالاترین مقام کشور  نیز خواستار رفتار صادقانه مسئولان و برخورد با مسببان این اتفاق شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با خانواده یکی از شهدای سقوط هواپیما ‌دیدار کرد

‌آیت‌الله سیدمحمد‌مهدی حسینی‌همدانی ‌با  حضور در منزل خانواده سعیدی نیا  با این خانواده دیدار دیدار و از این خانواده دلجویی کرد.‌

امام جمعه کرج در این دیدار با ابلاغ سلام رهبری معظم انقلاب به این خانواده داغدار و تسلیت این حادثه، اظهار داشت: کل مردم را شریک غم خود بدانید.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه پیگیری دقیق این موضوع از سوی رهبری معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است، بیان کرد: این موضوع قطعا انجام و نتیجه آن اعلام می‌شود.

استاندار و فرمانده سپاه اصفهان با خانواده شهید اسحاقیان دیدار کردند

استاندار اصفهان و فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با خانواده شهید مهدی اسحاقیان از شهدای حادثه سقوط هواپیما دیدار و گفت‌وگو کردند.‌‌

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در این دیدار از بصیرت خانواده شهید مهدی اسحاقیان قدردانی کرد.

‌عباس رضایی استاندار اصفهان در این دیدار ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این نخبه جوان اظهار داشت: قطعا شما از این امتحان سخت، سربلند و پیروز بیرون می‌آیید.

مهدی اسحاقیان نخبه جوان و بسیجی شهید، 25 ساله فرزند آزاده سرافراز عباسعلی اسحاقیان، دانشجوی مقطع دکتری در رشته مکانیک در کشور کانادا بود که در سانحه هوایی اخی، به دیار حق شتافت.

مسئولان استان یزد با خانواده یکی از شهدای سقوط هواپیما دیدار کردند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و جمعی از مسئولان استانی، با خانواده یکی از شهدای هواپیما دیدار و این حادثه را به آنها تسلیت گفتند.‌

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، حجت الاسلام و المسلمین شیخ عباس زارع مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد و جمعی دیگر از مسئولان با حضور در منزل شهید امیرحسین قربانی بهابادی که در سانحه هواپیمایی به شهادت رسید، این واقعه را به خانواده وی تسلیت گفتند.

حضور جمعی از مسئولان استان قم در منزل شهید محمد صالحه و شهیده زهرا حسنی سعدی

آیت‌الله سعیدی نماینده ولی فقیه در قم و آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری با خانواده شهدای سانحه هوایی در قم دیدار و گفت و گو کردند.‌

آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در قم و آیت الله خاتمی امام جمعه تهران، سرهنگ بیطرفان جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب وهمچنین برخی مسئولان با حضور در منزل شهید محمد صالحه و شهیده زهرا حسنی سعدی و شهید محمدامین بیروتی در قم با خانواده های داغدار ابراز همدردی کردند.

‌مادر شهید حسنی سعدی:‌ اجازه دخالت به بیگانگان و مغرضین داخلی را نمی‌دهیم‌

‌مادر مرحوم حسنی سعدی با اشاره به سواستفاده دشمن از موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: اجازه دخالت به هیچ احدی و حتی برخی از مغرضین داخلی که قصد سواستفاده از این حادثه را دارند نمی‌دهیم.‌

ملایی مادر زهرا حسنی سعدی از شهدای حادثه سقوط هواپیما‌ اظهار داشت:از مقام معظم رهبری تشکر ویژه  می‌کنم، پیامی که ایشان فرستادند سبب تسلی خاطر و آرامش ما شد.‌ سقوط هواپیما و ارتحال دخترم و دیگر سرنشینان این هواپیما داغ بسیار بزرگی بود و ما باید خدمت مقام معظم رهبری تسلیت عرض کنیم.

‌ملایی با اشاره به سواستفاده دشمن از موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی ادامه داد: اجازه دخالت به هیچ احدی حتی برخی از مغرضین داخلی که قصد سواستفاده و ضربه زدن به نظام  را دارند نمی‌دهیم، امنیت کشور مرهون نیروهای مسلح است.

خانواده شهید اسحاقیان: هرگز سخنی در تضعیف نیروهای جان برکف سپاه و نظام ولایی بر زبان جاری نکنید

خانواده شهید اسحاقیان خطاب به مردم تأکید کردند: تقاضا داریم مراقب باشید هرگز سخنی که تضعیف‌کننده‌ نیروهای جان‌برکف سپاه پاسداران و نظام ولایی باشد بر زبان جاری نکنید تا در این شرایط حساس در زمین دشمن بازی نکرده باشید.‌

متن این بیانیه به‌شرح زیر است: اینجانب عباسعلی اسحاقیان، پدر مرحوم مهندس مهدی اسحاقیان که فرزند عزیزم را در سانحه سقوط هواپیمای اوکراین از دست دادم ضمن تشکر فراوان از ابراز همدردی شما مردم انقلابی و همیشه در صحنه تقاضا دارم مراقب باشید هرگز سخنی که تضعیف‌کننده  نیروهای جان‌برکف سپاه پاسداران و نظام ولایی و انقلاب باشد بر زبان جاری نکنید تا در این شرایط حساس، در زمین دشمن بازی نکرده باشید.

همه ما مدیون تلاش‌های بی‌وقفه و خالصانه نیروهای سپاه پاسداران هستیم، سپاهی که چهل سال است در دفاع از جان و مال و ناموس و کیان این ملت از هیچ تلاشی دریغ نکرده ودر این راه، هزاران شهید و جانباز تقدیم نموده است. ما در حُسن‌نیت جان‌بر‌کفان نیروی هوافضای سپاه، هیچ شک و شبهه‌ای نداریم.

دشمنان سیلی‌خورده از مقاومت بدانند با فرافکنی و دروغ بستن به نظام به‌کمک رسانه‌های مواجب‌بگیرشان نخواهند توانست از بی‌آبروتر شدن خود و شیرین‌کام شدن مقاومت از سیلی محکم سپاه بکاهند و مثل همیشه این امت بصیر ایران اسلامی است که با تبعیت از رهنمودهای مقام عظمای ولایت، نقشه‌های خبیثانه آنان را نقش بر آب خواهد کرد؛ ان‌شاءالله.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا