پنجشنبه , 4 مرداد 1403

۲۴ تن عسل در فردیس تولید شد

علیرضا بدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  اکنون تعداد ۲۸ زنبورستان با ۲هزار و ۹۸۲ کلنی مدرن زنبور عسل در شهرستان فردیس فعال است  که از این تعداد  ۲۵ زنبورستان بومی منطقه و سه زنبورستان مهاجر هستند.

وی توضیح داد: از موارد پر اهمیت در زنبورداری شهرستان مساله ییلاق و قشلاق کلنی های زنبور عسل به دلیل تغذیه از گیاهان شهدزا و افزایش تنوع در محصولات می باشد که با وجود مناطق کوهستانی و نزدیکی به مزارع باغات متنوع در استان مانند طالقان،جاده  کرج – چالوس و امثال آن  امکان بهره مندی و افزایش تولید محصول چشمگیری را به کشاورزان می دهد.

بدری  افزود: با توجه به تنوع تولیدات و فرآورده ­های مختلف از زنبور عسل همچون عسل، ژل رویال، موم و بره موم زنبورداران شهرستان فردیس تلاش خود را به تقویت این بخش معطوف داشته اند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: بر همین اساس میزان کل تولید سالیانه محصول عسل ۲۴ تن می باشد که تمامی محصول تولیدی در داخل عرصه و مصرف می شود که تاکنون زمینه صادرات در این بخش مهیا نشده است.

بدری افزود: با تلاش و پیگیریهای که به منظور افزایش تولید در حال انجام است بتوان این مقدار را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …