۱۲ زندانی بدهکار مالی البرزی با کمک واقفان خیراندیش آزاد شدند

به گزارش  روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در آیین آزادی زندانیان خطاب به مددجویان گفت: ارتباط با خدا بسیار می تواند به انسان کمک کند و روح و روان انسان با ادعیه و قرآن و ارتباط با خدا صیقل پیدا می کند و این صیقل روان موجب تمرکز انسان در جهت رفع مشکلات می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی دشتکی افزود: خداوند هم در این مسیر به طور حتم کمک خواهد کرد و شاید مصلحت الهی بر این بوده که به زندان بیایید و این ارتباط با خدا برقرار شود و موجب تحول در زندگی شما گردد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در ادامه با اشاره به آغاز هفته وقف گفت: وقف چتری است که زیر مجموعه این چتر کلماتی همچون ایثار، احسان، خیرات، نوعدوستی و… شکل می گیرد و کسانی از مال و جان و خود می گذرند و ایثار می کنند.

آزادی ۴۳۷ زندانی با کمک نهادهای حمایتی

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های استان البرز نیز در این آیین گفت: مجموع بدهی این افراد بالغ بر یک میلیارد تومان بوده که خوشبختانه با ورود مددکاران زندانها، شورای حل اختلاف مستقر در زندان ها، کمیته های صلح و سازش و همچنین گذشت طلبکاران و پذیرش اعسار مقامات قضایی با پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان این ۱۲ زندانی امروز از زندان آزاد شدند.

مدیر کل زندان های استان البرز افزود: از ابتدای سال تا امروز ۴۳۷ زندانی با کمک نهاد های حمایتی اداره کل زندان های استان از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اهدای بیش از ۵۰ میلیون تومان از بدهی این زندانیان از محل نیات واقفان خیراندیش در آزادسازی آن ها کمک کرد.