اخبار

یک میلیون و ۸۰۰ هزار دز واکسن کرونا در البرز تزریق شد

دکتر مهرداد بابایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  تاکنون حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در البرز حداقل یک دز واکسن دریافت کرده اند.

وی بیان داشت :  از مجموع سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت  استان البرز ، حدود۲  میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت هدف واکسیناسیون  هستند که تاکنون ۶۰ درصد جامعه هدف حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده اند.

بابایی با بیان اینکه روند ابتلا و مرگ و میر کرونایی در البرز کاهشی با شیب ملایم است، گفت :  انتظار می رود مردم همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

این مسوول اظهار داشت : اکنون میزان اشغال تخت ها در البرز به زیر ۹۰۰ رسیده  و بیمار در حال انتظار نداریم و به تدریج تخت های کرونایی به بیماران غیر کرونایی  تعلق می گیرد.

وی افزود:  اعمال جراحی که در زمان وضعیت قرمز کرونایی لغو شده بود دوباره در مراکز درمانی انجام می شود.
سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا البرز گفت : واکسن  در پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ مهم و موثر است اما به تنهایی نمی تواند از شیوع کرونا پیشگیری کند و  همچنان رعایت پروتکل های اجتماعی ضروری است .

وی در خصوص واکسیناسیون آنفلوآنزا بیان داشت: کسانی که سال های گذشته جزو افراد در معرض خطر بوده و هستند امسال هم باید واکسن آنفلوانزا را با تزریق کنند اما حداقل باید ۲ هفته با واکسن کرونا فاصله زمانی داشته باشد.

اکنون پنج شهرستان تابعه البرز نارنجی ، یک شهرستان زرد و یک شهرستان آبی کرونایی است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا