چهارشنبه , 23 خرداد 1403

کارگاه تولید پوشاک ویژه سواد آموزان در کرج راه اندازی شد

مراد مالمیر مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج روز جمعه درحاشیه راه اندازی این کارگاه به خبرنگارایرنا گفت:  با توجه به شعار سال  آموزش و پرورش هم براساس رسالتی که عهده داراست در تحقق این فرمان مسوولیت دارد.

وی به انتخاب هوشمندانه شعار سال و تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: کارگاه خیاطی مرکز یادگیری دانا وابسته به نهضت سوادآموزی آموزش‌وپرورش ناحیه چهار کرج نیز با این رویکرد فعال شده است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج  تصریح کرد: سوادآموزان علاوه ‌بر یادگیری سواد و مهارت برای زندگی کردن در این مرکز یادگیری و آموزش در کارگاه خیاطی برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.

مالمیر یادآورشد: با توجه به مجوز تبصره ۷۵ قانون بودجه این مرکز یادگیری برای تولید ارزان و مناسب لباس فرم دانش‌آموزی کار خود را شروع کرده است.

وی با بیان اینکه تهیه لباس فرم دانش‌آموزی اجباری نیست،اضافه کرد: دانش‌آموزان میان پایه ابتدایی و متوسط اول، متوسطه دوم نیازی به لباس فرم دانش‌آموزی ندارند.

مالمیر ادامه داد: مدیران مدارس می توانند صرفا برای پایه‌ اول ابتدایی بر اساس رضایت و انتخاب اولیای دانش‌آموزان و کسب مجوز های لازم از آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج لباس فرم تهیه کنند. 

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهارکرج افزود: درمراکز یادگیری محلی آموزش مهارت‌های زندگی از جمله مهارت سبک زندگی، فرزند پروری، سبک شهروندی و مطالب مورد نیاز نوسوادان  آموزش داده می‌شود.

وی تاکید کرد: تا کنون سواد آموزی طرح‌های مختلفی را برای جذب، نگهداشت و تعمیق سواد در بین سوادآموزان اجرا کرده است به گونه ای که با راه اندازی مراکز یادگیری محلی طی چند سال گذشته گام های موثری برای مهارت آموزی سوادآموزان برداشته است.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد که بیش از یک سوم آن درمدارس آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج تحصیل می کند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …