اخبار

پیروزی حق بر باطل نتیجه حرکت در مسیر ولایت فقیه است

آیت الله محمود رجبی شنبه شب در مراسم گرامیداشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در محل مسجد امام حسین (ع) بیرجند افزود: علامه مصباح یزدی همه وجود خود را برای تبیین نظریه ولایت فقیه و دفاع از شخص ولی فقیه وقف کرد.

وی گفت: ایشان عاشق امام راحل و مقام معظم رهبری بود و این عشق یک احساس نبود بلکه براساس مبنای دینی و معتقد بود که دین می‌گوید باید به ولایت فقیه عشق بورزیم و مقام معظم رهبری را از عمق جان نایب امام زمان (عج) می‌دانست و کوچکترین تردیدی در سخن و فرمان ایشان روا نمی‌دانست.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در قم با اشاره به توان علمی آیت الله مصباح یزدی افزود: ایشان شاگردانی متخصص، آگاه به علوم روز، آشنا با معارف اسلامی و دارای بصیرت و معنویت تربیت کردند.

وی گفت: در دوران اصلاحات، غربی‌ها گفتند که خیال ما از انقلاب اسلامی راحت شد و آن قدر تهاجم فرهنگی کردیم که کسی طرفدار انقلاب نخواهد شد اما به توصیه مقام معظم رهبری، علامه مصباح کانون طلوع را تشکیل داد و ۲ هزار فعال فرهنگی را در کشور شناسایی کردند، شبکه‌های مختلف را تغذیه فکری می‌کردند و شبهات روز مطرح می‌شد و خلاصه مباحث را به آنان عرضه می‌کردند.

آیت الله رجبی افزود: وقتی احساس کرد که نیاز است کل جامعه را در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان تحت پوشش فرهنگی قرار دهد، طرح ولایت را طراحی کرد و نظام تفکر دینی را از زیربنایی‌ترین اصول تا رسیدن به نظریه ولایت فقیه آموزش داد.

وی گفت: بی‌دلیل نیست که حتی بعد از رحلت این عالم ربانی، تهاجمات غربزدگان داخل و خارج از کشور علیه ایشان ادامه دارد چرا که دشمن هم احساس کرد خطر فکری آیت الله مصباح بعد از رحلت قرار است ادامه پیدا کند و از این احساس ترس دارند همان گونه که بعد از شهادت سردار دلها دشمنان همچنان از اسم او ترس دارند.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) اظهار داشت: دشمنان در شبکه‌های مجازی نام سردار سلیمانی را حک کردند چرا که از نام این شهید بزرگوار وحشت داشتند و دارند، چون خط شهید سلیمانی زنده است و از خط ولایت تا پای جان حمایت و دفاع کرد.

وی افزود: سردار سلیمانی در وصیت‌نامه خود نوشت: «والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری همین است، والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی و دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد»، در آخرت هم خواهید دید که یکی از محورهای اصلی محاسبه این ولی فقیه زمانمان است و دشمنان از ایشان ترس دارد.

آیت الله رجبی گفت: دشمن از کسی که خط مستقیم ولایت فقیه را می‌پیماید، هراس دارد و علامه مصباح این گونه بود لذا همه ما باید قدردان نعمت ولایت فقیه در جامعه و پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

وی افزود: آیت الله مصباح با این عظمت در هیچ محفل و مجلسی از کرامات خود سخن نگفت، ایشان فقیه و فیلسوف بودند اما فلسفه زندگی او به زندگی اجتماعی انسان‌ها رسید.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه از طرح ولایت این عالم ربانی ۸۰ هزار نفر از نخبگان کشور، دانشجویان، اساتید حوزه علمیه و دانشگاه و مدیران نظام بهره‌مند شدند گفت: همه اعتراف کردند که در طول عمرشان چنین محتوای غنی را ندیده‌اند.

وی ادامه داد: طرحی که مقام معظم رهبری فرمودند که کارهای فرهنگی زیادی داریم اما این طرح، متفاوت است.

آیت الله رجبی با بیان اینکه محور همه فعالیت علامه مصباح دعوت به خداوند متعال بود و رساندن آحاد جامعه به آنچه خدا می‌خواهد گفت: وی بسیار بصیر بود و زود جوانب مختلف را تشخیص می‌داد، اگر کسی او را در جریان حق همراهی نمی‌کرد یک تنه به میدان می‌آمد.

وی افزود: زمانی که احساس کرد دشمنان اسلام می‌خواهند فرهنگ غربی را بر جامعه ما تحمیل کنند، یک تنه به میدان آمد و انواع تهاجم‌ها را برای او به‌کار بردند و روزی نبود که روزنامه‌های بیگانه علیه او ننویسند اما یک قدم تردید و عقب‌نشینی نکرد.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: وقتی دید که نوک پیکان دشمن به سوی ولایت فقیه است، با تمام توان در دفاع از ولایت به میدان آمد و تنها از خدا ترسید و از هیچ کسی بیم نداشت.

وی اظهار داشت: دیدید در دوران اصلاحات چقدر به ایشان حمله شد و نوک حمله‌ها این بود که به فکر دفاع از دین و مکتب اهل بیت (ع) و دفاع از آرمان‌های امام راحل و ولایت فقیه زمان بود.

آیت الله رجبی گفت: مقام معظم رهبری در بازدید از نمایشگاه کتاب موسسه امام خمینی (ع) فرمودند که دشمن خوب فهمیده است که علامه مصباح از ارزش‌های اسلام دفاع می‌کند چون در برابر سخن او منطقی ندارد این گونه تهاجم می‌کنند.

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، رییس فقید موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) و از اساتید حوزه علمیه قم ۱۲ دی سال ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفت.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا