پنج کلاس ویژه درس تربیت بدنی در البرز دایر شد

به گزارش ایرنا،معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز روز یکشنبه در آیین راه اندازی این کلاس ها که تحت عنوان « یادواره شهدای تربیت بدنی و سلامت » در دبستان شهید ترکیان شهرستان نظرآباد برگزار شد،افزود:  در این کلاس ها مهارت های پایه ورزشی شامل آشنایی با نحوه صحیح راه رفتن، انواع دویدن ، ضربه زدن ، دریافت کردن و گرفتن، پرتاب کردن، پریدن ،تغییر جهت و جاخالی دادن ها، لی لی کردن و خزیدن به دانش آموزان کلاس اول ابتدایی آموزش داده می شود.

فرشید علیزاده خاطرنشان کرد: برای رشد و تکامل کودکان، نیاز به برنامه ریزی اصولی و همکاری همه جانبه خانواده، مدرسه و حمایت مسوولان داریم که در این راستا دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش نگاه ویژه و تخصصی دارد.

وی بیان داشت: معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان به منظور کمک به تجهیز این گونه کلاس های درس تربیت بدنی ورزشی، از این حرکت ارزنده در استان البرز حمایت کرد.

وی تصریح کرد: مهارت های حرکتی پایه و بنیادین مهارت هایی هستند که در زندگی روزمره به کار می روند.

علیزاده اضافه کرد: انسان برای حفظ و بقای خود نیاز به تقویت سواد حرکتی و مهارت های بنیادی دارد که این موضوع مهم در بین دانش آموزان ابتدایی با اولویت دختران از اهمیت بالایی برخورداراست.

معاون تربیت بدنی و سلامت البرزیادآورشد: توسعه دادن این مهارت های پایه تاثیر به سزایی در  اجرای  موفقیت آمیز مهارت های حرکتی پیجیده  ورزشی دارد.

وی ادامه داد:  برای راه اندازی پنج کلاس ویژه درس تربیت بدنی  بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و در دهه مبارک فجر نیز پنج کلاس دیگر در استان البرز با اعتبار ۸۵۰ میلیون تومان راه اندازی می شود.

علیزاده عنوان کرد: تا کنون ۱۲ کلاس درس تربیت بدنی در البرز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی افتتاح شده است.

وی امکانات و تجهیزات این کلاس ها را شامل دیواره صخره نوردی،نردبان سوئدی،طناب و نردبان آویزان، تور آتشنشانی، نردبان چابکی و بینی رمپ ذکر کرد.

وی تاکید کرد: چهار کلاس دیگر ویژه درس تربیت بدنی در آموزشگاه امام خمینی(ره) آموزش و پرورش ناحیه یک کرج،آموزشگاه حافظ آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج،آموزشگاه قدس آموزش و پرورش ناحیه سه کرج و آموزشگاه فاطمیه آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج افتتاح شدند.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموزدارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …