ولایت مداری و مقاومت درس مهم مکتب شهدا است

فرشته فهمیده روزیکشنبه درگفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مدافع حرم وظیفه هرایرانی است،اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما اهمیت ویژه‌ای دارد و این فرهنگ همواره الهام دهنده حرکت مردم در پیشبرد اهداف انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: محمدحسین فهمیده از همان کودکی همزمان با انقلاب در فعالیت‌های مختلف شرکت می‌کرد و با احترام به والدین در عرصه خانواده و جامعه حضور داشت.

خواهر شهیدان فهمیده  بیان داشت: محمدحسین فهمیده از کودکی با سلاح عمل به دین و احترام به والدین تلاش می‌کرد و با جسارت و شجاعت برای رسیدن به اهداف بلند خود فعالیت‌های زیادی را انجام می داد و در سال ۱۳۵۹ به آرزوی دیرینه‌اش یعنی شهادت رسید.

وی  با بیان اینکه امروز شهدای بزرگی همچون سرداردلها حاج قاسم سلیمانی و شهید حججی الهام بخش نوجوانان ما هستند،یادآورشد: کرد: نوجوانان وجوانان ما با تاسی به منویات مقام معظم رهبری با سلاح علم و عمل به جهانیان ثابت کردند که می‌توانند در برابر تهاجم آن‌ها بایستند.

فهمیده  بیان داشت: محمد حسین به نماز و خواندن قرآن  و احترام به پدر و مادر اهمیت خاصی می داد.

وی شجاعت،مهربانی، رفیق خوب داشتن،مودب بودن، شرکت در مجالس اهل بیت (ع)، هوشیاربودن، بصیرت داشتن، خوشرویی، اخلاق مداری، داشتن رفتار اجتماعی خوب، خوب درس خواندن و احترام به پدر و مادر و معلمان را از جمله ویژگی های شاخص برادر شهیدش ذکر کرد.

 خواهرشهیدان فهمیده ادامه داد: برادرشهید مان محمد حسین، تعصب خاصی به مملکت، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت و در تظاهرات حمایت از امام خمینی (ره) شرکت می کرد و با پخش اعلامیه های حضرت امام در تهران به وظیفه اش عمل می کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره بر تعلیم و تربیت و معرفی ارزش‌ها تاکید دارند و ایشان شهید فهمیده را محصول تربیت اسلامی می‌دانند.

وی به هفته بسیج دانش آموزی و روز دانش آموزپرداخت و گفت: در تمام جوامع بشری ارزش‌هایی وجود دارند که بنیان اصلی فرهنگ جامعه را شکل می دهند. فرهنگ ایثار و شهادت ارزشی است که در ایران اسلامی الهام دهنده مسلمانان در مسیر تعالی و کمال است.

فهمیده افزود: در دوران دفاع مقدس نوجوانان و جوانان ما مخلصانه در برابر دشمن ایستادند و امروز نوجوانان و جوانان ما به تاسی از شهدای عزیزمان همچون سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید حججی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در برابر تمام حربه‌های دشمن ایستاده‌اند و مقاومت خواهند کرد.

وی یادآورشد: آنها مانند شهید فهمیده‌ها، شهید بهنام محمدی‌ها و شهید والازاده‌ها در میدان هستند و از دل آنها امثال شهید لندی‌ها متولد می‌شوند که تکمیل کننده روحیه بسیجی شهدای عزیزمان هستند.

خواهرشهیدان فهمیده ادامه داد: پدرم نیزتاکید بر لقمه حلال داشتند و سعی می‌کردند محیط خانه برای فرزندانش همراه با آرام باشد.

وی عنوان کرد: مهمترین توصیه شهدا به مردم تبعیت محض از ولایت است پس با بصیرت افزایی خود را برای مبارزه با جنگ نرم دشمنان مجهز کنیم.

وی خاطرنشان کرد:علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، عدالت، مبارزه با فساد، سبک زندگی ایرانی – اسلامی وعزت ملی ایران اسلامی تمام توصیه‌هایی است که رهبری در بیانیه گام دوم عنوان فرمودند.

فهمیده تاکید کرد: امروزه نوجوانان و جوانان ما در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به تاسی از شهدا مقابل توطئه‌های دشمنان ایستاده اند.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

استان البرز در دوران دفاع مقدس ۹۳ فرهنگی و ۳۷۶ دانش آموز تقدیم آرمان های  انقلاب اسلامی  کرد.

هفتم تا ۱۳ آبان هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری  شده است.