سه شنبه , 26 تیر 1403

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: نظارت دولت بر بازار کالای مورد نیاز مردم تشدید شود

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علیرضا عباسی عصر امروز  در مورد ضرروت اجرای طرح مردمی سازی پرداخت یارانه‌ها و مهمترین مزایا  این طرح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 97 دولت پس از تلاطمات ارزی با هدف حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان سیاست‌های را در پیش گرفت. 

وی افزود: هدف دولت از اختصاص ارز 4200 تومانی تهیه مواد اولیه ارزان توسط تولیدکننده و تولید جنس مورد نیاز مصرف‌کننده با قیمت مناسب بود.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از گذشت دو سال از اجرای طرح حمایتی  اکثر کارشناسان اقتصادی به این نتیجه رسیدند که تولیدکننده از نحوه توزیع این ارز ناراضی است بیان کرد: کالای مورد نیاز مصرف‌کننده هم با قیمت مناسب توزیع نمی‌شد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نارضایتی تولیدکننده و مصرف‌کننده و حل این موضوع نیاز به کار کارشناسی و اصلاح رویه‌ها داشت، عنوان کرد: اصلاح این روند نیاز به ملزوماتی از جمله کار کارشناسی اساسی و اطلاع‌رسانی به مردم داشت و قطعا با اصلاح این روند هر دو قشر تولیدکننده و مصرف‌کننده نفع می‌برند.

عباسی با اشاره به اینکه برخی از دهک‌ها از ارز 4200 تومانی چندین برابر دیگر دهک‌ها سود برده و استفاده کردند گفت: دهک‌ها پایین حداقل نفع را از این ارز نبردند.

وی با اشاره به اینکه خطاهایی در توزیع این ارز 4200 در کشور بود و در برخی از حوزه‌ها هدر رفت ارز 4200 تومانی داشتیم ادامه داد: در حوزه کشاورزی برخی از مجموعه‌ها بدون هیچ نفعی از ارز 4200 تومانی باید محصول خود را بر اساس ارز 4200 می‌فروختند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شیوه پرداخت ارز 4200 تومانی تغییر کرده است گفت: ارز 4200 تومانی حذف نشده  و در سال گذشته در نهادهای دامی و روغن و دارو 8 میلیارد دلار اختصاص یافت و دولت تا اواخر تیرماه تمام ارز را تمام کرد.

وی با اشاره به اینکه برای تامین این اقلام مجدد 4.6 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی دولت تقاضا کرد عنوان کرد: 12.6 میلیارد دلار سال گذشته برای نهادهای دامی گندم و دارو اختصاص یافت.

عباسی با بیان اینکه دولت باید برای جلوگیری از افزایش دیگر کالای مورد نیاز مردم نظارت بر بازار را تشدید کند گفت: کالاهای مشمول ارز با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد و اجحافی در حق تولیدکننده و مصرف‌کننده رخ ندهد.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …