موسسه رازی یک برند جهانی و افتخار کشور است

به گزارش روز پنجشنبه  روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، امید حاجتی در نشست مشترک با هیئت رئیسه موسسه رازی که با حضور دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد ، بحث کرونا را در حال حاضر مهمترین موضوع کشور عنوان کرد و اظهار داشت: پاندمی کرونا در حال حاضر تمامی فعالیت های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و… را در دنیا و در کشور تحت تاثیر قرار داده و گریبانگیر همه مملکت است.
وی با اشاره به اینکه مرگ یک نفر می تواند کل خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد، افزود: این امر نشان از اهمیت بحث واکسیناسیون دارد و باید حمایتی همه جانبه و درست در این حوزه داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها رازی را یک برند جهانی عنوان کرد و گفت: این مجموعه افتخار کشور است چراکه همه مردم کشور نمونه ای از واکسن های رازی را بدن خود دارند و ایمنی های ما در مقابل بسیاری از بیماری ها به واسطه زحمات پیشکسوتان این مجموعه است.
وی ادامه داد: مایه افتخار است که در جلسه‌ای با عراقی ها اذعان داشتند که سرم‌های درمانی ضدمار گزیدگی و عقرب زدگی رازی را به نمونه های امریکایی ترجیح می دهند.

موسسه رازی یک برند جهانی و افتخار کشور است

حاجتی با تاکید بر اینکه با نگاه تخصصی جای ساخت واکسن اینجاست، بیان داشت: به عنوان فردی که موافق و مدافع خصوصی سازی هستم و معتقدم فضای رقابتی بهترین فضا برای رشد و توسعه است، در این موضوع نباید ریسک کنیم و موجب شود تا داشته‌ها و ظرفیت های بزرگ و غنی کشور را از بین ببریم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای رشد و توسعه موسسه رازی و به دنبال آن تولید واکسن کووید۱۹، خاطرنشان کرد: لازم است ضمن توجه به بازار های هدف جهانی با حمایت از چنین مجموعه هایی در کنار نیاز امروز که کنترل شرایط کنونی است به فکر آینده نیز باشیم.

مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها تصریح کرد: مجموعه ای مثل رازی نیاز مملکت است و اطمینان داریم اگر هزینه ای صرف آن میشود، در نهایت به پژوهش و اجرا می رسد و آثار آن در رفاه خانواده‌های کشور مشهود است.

وی با بیان اینکه باید اولویت ها درست شناسایی و برنامه ریزی شود، افزود: حمایت های لازم برای اجرایی شدن تعهد موسسه رازی مبنی بر تامین واکسن کووپارس مورد نیاز انجام خواهد شد. همچنین  برنامه ریزی برای ورود به بازارهای جهانی و افزایش ظرفیت های مجموعه باید در دستور کار قرار گیرد.

حاجتی ابراز امیدواری کرد که با بهره‌گیری از ظرفیت های ۱۰۰ ساله موسسه رازی و تولید واکسن رازی کووپارس بتوانیم بیماری کرونا را در کشور مدیریت و کنترل کنیم.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال ۱۳۰۳ تاکنون در کرج در حوزه تحقیق و تولید واکسن های انسانی ودامی، سرم های ضدمار و ضدعقرب گزیدگی و تولید فراورده های بیولوژیک فعالیت می کند.