چهارشنبه , 3 مرداد 1403

موسسه رازی از ذخایر ارزشمند کشور و مستلزم حفاظت مستمر است

به گزارش پنجشنبه  روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر کامبیز بازرگان در نشست مشترک با دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی و دکتر امید حاجتی مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها که در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه برگزار شد، موسسه رازی را از ذخایر ارزشمند کشور که در منطقه و خاورمیانه مشابهی ندارد، خواند و افزود: موسسه رازی مجموعه ای بسیار مهم و استراتژیک است که از بدو تاسیس و در زمان پایه گذاری همواره مورد توجه مسئولان ارشد بود و مورد پایش قرار می گرفت.

بازرگان با تاکید بر این که هر کشوری برای حفظ زیرساخت های حیاتی خود سرمایه گذاری می کند، تاکید کرد: موسسه رازی حدود ۱۰۰ سال سابقه دارد و در حوزه سلامت بسیار تاثیرگذار است؛ چنین زیرساختی قابل تعمیم نیست و لازم است از آن حفاظت و مراقبت شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با داشتن چنین ساختار و کارکردی در حوزه سلامت کشور و انتظاری که در مواقع بحرانی مانند شرایط امروز کشور در مواجهه با کووید ۱۹، از مجموعه موسسه رازی داریم، طبیعی است که باید با حمایت از آن زمینه تدوام ارائه محصولات این موسسه را فراهم آوریم.

 رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: حمایت درازمدت از مجموعه ارزشمندی مانند موسسه رازی با برخورداری از زیرساخت های خوب فنی و نیروی انسانی زبده و باتجربه، می تواند کشور را در مواقع حساس از بحران خارج کند.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با تاسیس از سال ۱۳۰۳ تاکنون در منطقه حصارک کرج در زمینه تحقیق و تولید واکسن های انسانی و حیوانی، سرم های ضدمار و عقرب گزیدگی و تولید فراورده های بیولوژیک فعالیت می کند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …