مرکز پایش تصویری اورژانس البرز گشایش یافت

دکتر مهرداد بابایی رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز در آیین افتتاح این مرکز گفت : راه اندازی مرکز پایش تصویری مراقبت های درمانی «ام سی ام سی » یک خدمت تخصصی خاص برای ارتقای سطح خدمات اورژانسی به شمار می رود.

وی ادامه داد: این مرکز به صورت شبانه روزی با پایش برخط و تصویری مراکز اورژانس بیمارستان های استان ، زمینه مدیریت خدمات رسانی به بیماران و حادثه دیدگان حوادث  مختلف به ویژه در شرایط بحرانی  فراهم می کند.

بابایی گفت: به مناسبت ۲۶ شهریورماه روز اورژانس ، یک پایگاه اورژانس در منطقه  برغان شهرستان ساوجبلاغ راه اندازی شد و عملیات ساخت یک پایگاه دیگر با مشارکت یک فرد خیر در شهرستان فردیس آغاز شد.

رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی البرز بیان داشت : اکنون این مرکز دارای ۶۶ پایگاه با ۸۵ کد عملیاتی ، ۷۳ دستگاه آمبولانس ، یک فروند بالگرد ، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۹ دستگاه موتورسیکلت آمبولانس است .

وی یادآور شد: طی ۲ سال گذشته ۲۰ پایگاه به تعداد پایگاه های اورژانس البرز افزوده شده است.

بابایی ادامه داد: اکنون ساخت ۹ پایگاه جدید اورژانس در البرز در دست ساخت قرار دارد که هشت پایگاه آنها در پایان سال جاری افتتاح می شود.

وی افزود: راه اندازی مرکز خدمات هوایی اورژانس البرز یکی از دیگر از پروژه های امدادی استان است که تا ۲ ماه آینده افتتاح می شود که با راه اندازی آن افزون بر ارتقای سطح خدمات تخصصی اورژانس زمینه برای افزایش تعداد بالگرد ها فراهم خواهد شد.

رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی البرز با بیان اینکه اکنون هفت پایگاه اورژانس در شهرستان پرجمعیت فردیس فعال هستند ، اظهار داشت : هشتمین پایگاه امدادی این شهرستان با کمک یک خیر ساخته می شود.

بابایی به تعداد ماموریت های امدادی این مرکز در سال جاری اشاره کرد و گفت : امسال بیش از ۱۱۰ هزار ماموریت امدادی در استان البرز داشته ایم که بخشی از آنها کرونایی بوده است .

وی یادآور شد که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۴۸ هزار ماموریت امدادی برای خدمات رسانی به بیماران کووید۱۹ در البرز انجام شده است.

رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی البرز افزود: در موج های  چهارم و پنجم کرونا میزان ماموریت های اورژانس البرز بیش از ۵۰ درصد نسبت به موج های قبلی افزایش داشته است.

امسال افزون  بر خرید پنج دستگاه آمبولانس جدید و ۲  دستگاه خودروهای عملیاتی پشتیبانی فرماندهی ،  سه پایگاه اورژانس در البرز افتتاح شده است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …