چهارشنبه , 30 خرداد 1403

مدارس کدام استان‌ها امروز تعطیل است؟

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، در پی بارش سنگین برف در برخی مناطق کشور به‌ویژه غرب ایران، و با توجه به لغزنده بودن خیابان‌ها و سرمای شدید آموزش و پرورش مدارس این مناطق را تعطیل کرد.

لرستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  خرم‌آباد، سید عیسی سهرابی از لغو آموزش حضوری مدارس صبح و عصر 4 شهرستان استان لرستان خبر داد و اظهار داشت: مدارس  الیگودرز، بروجرد، سلسله و دلفان  به‌دلیل بارش برف و برودت هوا روز سه‌شنبه 28دی‌ماه تعطیل  است.

وی  افزود: فعالیت تمامی مدارس صبح و عصر شهرستان‌های الیگودرز، بروجرد، سلسله و دلفان فردا سه‌شنبه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد:  امتحانات داخلی روز سه‌شنبه در مدارس چهار شهرستان مذکور  نیز به زمان دیگری موکول  شده است.

آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، در اطلاعیه روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی در خصوص تعطیلی مدارس، آمده است: با توجه به برودت شدید هوا و وجود یخبندان، در روز سه شنبه 28 دی ماه، تمامی مدارس شهری و روستایی نواحی یک و دو ارومیه، انزل، نازلو، سیلوانا و صومای برادوست از توابع شهرستان ارومیه تعطیل است.

این اطلاعیه می‌افزاید: مدارس شهری و روستایی شهرستان‌های نقده، شاهیندژ، کشاورز، تکاب، میاندوآب، چهاربرج، پیرانشهر، سردشت، اشنویه، بوکان، خوی و مهاباد نیز در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل هستند.

بر اساس این اطلاعیه، در خصوص زمان برگزاری امتحانات داخلی روز یاد شده‌، مدیران مدارس متعاقبا اطلاع رسانی لازم را به دانش آموزان عزیز انجام خواهند داد.

همچنین در اطلاعیه آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی تاکید شده که آموزش‌ها تعطیل نبوده و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد.

چهارمحال و بختیاری

بنابر تصمیم اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری با توجه به بارش باران و برف و برودت هوا، فعالیت آموزشی مدارس استان در روز سه‌شنبه 28 دی‌ماه در برخی نقاط تعطیل و در برخی نقاط نیز با تاخیر آغاز خواهد شد.

در شهرستان کوهرنگ، کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در بخش‌های مرکزی و صمصامی فعالیت آموزشی خود را به صورت غیرحضوری انجام خواهند داد. همچنین در بخش لاران از شهرستان شهرکرد نیز کلیه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی فعالیت آموزشی خود را غیرحضوری و در فضای مجازی آغاز می‌کنند.در شهرستان‌های فارسان، بن و سامان و همچنین منطقه عشایر، کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی فعالیت آموزشی را با یک ساعت تاخیر آغاز خواهند نمود.مدارس ابتدایی ناحیه 1 و 2 شهرکرد، شهرستان بروجن و مناطق گندمان و بلداجی بصورت غیرحضوری و مدارس مقطع متوسطه اول و دوم فعالیت آموزشی خود را با یک ساعت تاخیر آغاز خواهند نمود.

در شهرستان لردگان مدارس دهستان ریگ با یک ساعت تاخیر فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند نمود و در شهرستان کیار نیز مدارس مقطع ابتدایی فعالیت آموزشی خود را با یک ساعت تاخیر آغاز می‌کنند.

ایلام 

مجید بیگلریان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: پیرو اعلام شامگاه دوشنبه مبنی بر تاخیر دوساعته مدارس و ادارات استان ایلام به استثنای دستگاه‌های خدمات رسان و بانک‌ها با توجه به شدت سرما و یخبندان مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم تعطیل شد.

مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت: مدارس ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در نوبت صبح امروز (سه شنبه 28 دیماه 1400 ) در شهرستان‌های ایلام، ایوان، بدره، چرداول، چوار، ملکشاهی و بخش‌های کارزان، میمه و زرین‌آباد تعطیل است.

وی خاطرنشان کرد: حضور در ادارات استان ایلام همان تاخیر دو ساعته است.

کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، فعالیت سامانه بارشی در استان کرمانشاه و استقرار هوای سرد قطبی سبب شد تا مدیریت بحران استان با تعطیلی مدارس برخی از شهرستان‌ها و تأخیر در آغاز به‌کار ادارات در برخی مناطق موافقت کند.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، پاوه، جوانرود، روانسر، گیلانغرب و دالاهو به‌دلیل بارش سنگین برف کلاس درس در همه مقاطع تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر برای روز سه‌شنبه 28 دی‌ماه تعطیل است.

ظهرابی با اشاره به تأخیر دو ساعته شروع فعالیت ادارات در پاوه افزود: مدارس شهرستان‌های کرمانشاه، سرپل‌ذهاب، صحنه، هرسین، کنگاور، سنقر و کلیایی و اسلام‌آباد غرب در تمامی مقاطع تحصیلی روز سه‌شنبه 28 دی‌ماه به دلیل بارش برف در نوبت صبح تعطیل است.

کرمان

مهران باهری رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی آموزش حضوری برخی از مدارس استان در روز سه شنبه 28 دی ماه 1400 خبر داد و اظهار داشت: آموزش حضوری در تمامی مدارس و دوره‌های تحصیلی 7 شهرستان جنوبی شامل شهرستان‌های جیرفت، عنبر آباد، کهنوج، رودبار، فاریاب، منوجان و قلعه گنج در سطح شهر و روستا تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی و شبکه شاد پیگیری می‌شود.

وی افزود: مدارس بخش لاله‌زار و دهستان شیرینک گلزار از توابع شهرستان بردسیر با توجه به بارش برف و یخ زدگی امروز سه‌شنبه 28 دی‌ماه تعطیل است.

باهری بیان کرد: آموزش حضوری در مدارس دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول شهرستان رابر هم تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی و شبکه شاد پیگیری خواهد شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آموزش حضوری در  مدارس دوره ابتدایی و متوسطه اول شهرستان راور هم به علت بارش شدید باران و آب گرفتگی معابر تعطیل اعلام شده و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می‌شود.

مرکزی 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، به دنبال بارش شدید برف در استان مرکزی امروز سه‌شنبه به علت برودت هوا، بارش برف، لغزندگی معابر و جاده‌ها کلاس‌های درس تمامی مدارس شهر و روستا در شهرستان‌های شازند، نواحی یک و دو اراک، خنداب، کمیجان، فراهان، منطقه سربند و دوره ابتدایی شهرستان تفرش در نوبت صبح صرفا به صورت مجازی در سامانه شاد برگزار می‌‌شود.

در سایر شهرستان‌ها چنانچه به‌واسطه شرایط جوی امکان حضور در بعضی از کلاس‌های درس فراهم نباشد از طریق سامانه شاد توسط مدیران مدارس پس از هماهنگی با اداره متبوع به همکاران و دانش آموزان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این در حالی است که براساس اعلام آموزش و پرورش استان مرکزی با توجه به بارش برف، برودت هوا و احتمال یخبندان فعالیت مدارس بخش خرقان شهرستان زرندیه نیز به صورت غیرحضوری خواهد بود.

به گزارش تسنیم بارش برف در استان مرکزی و از عصر روز دوشنبه آغاز شده و در حال حاضر در اکثر شهرهای استان شاهد نزول رحمت الهی و لغزندگی و یخ‌زدگی معابر هستیم.

 البرز 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج،   به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان البرز،  سالار قاسمی اظهار داشت: به علت برودت هوا، بارش برف و یخبندان کلیه مدارس استان البرز در نوبت صبح تعطیل است.

وی افزود: براین اساس آموزش دانش آموزان از طریق فضای شبکه شاد انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز بیان کرد: همچنین امتحانات داخلی دانش آموزان به روز دیگری موکول می‌شود و امتحانات نهایی به پایان رسیده است.

 اردبیل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، روز سه شنبه 28 دی ماه 1400 به دلیل بارش برف و برودت هوا در شهرهای اردبیل، مشکین‌شهر، لاهرود، ارشق، خورش رستم، خلخال، نمین، کوثر، شاهرود، نیر، سرعین و هیر کلیه دوره‌های تحصیلی در نوبت بعد از ظهر مدارس حضوری تعطیل و آموزش به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد انجام و آزمون‌های حضوری لغو و به روزهای بعد موکول می‌شود و فعالیت‌های آموزشی مدارس شهرستان گرمی با یک ساعت تاخیر شروع خواهد شد.گفتنی است؛ بارش 60 سانتیمتری برف، سبب تعطیلی مدارس در اردبیل و تاخیر در شروع به کار ادارات در 2 روز گذشته شده است و دیگر ارگان‌های نظامی، عملیاتی و مردمی در حال پیوستن به فرآیند برف‌روبی هستند تا هر چه سریع‌تر اختلال در تردد برطرف شود.

در حال تکمیل…

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …