اخبار

فراخوان ششمین جشنواره سفیران سلامت در مدارس البرز

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: ششمین جشنواره سفیران سلامت با رویکرد آموزشی، ترویجی و خودمراقبتی در مدارس این استان فراخوان شد.

فراخوان ششمین جشنواره سفیران سلامت در مدارس البرزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، سالار قاسمی گفت: این جشنواره با هدف یادگیری مفاهیم بهداشتی، نکات مهم سلامتی و نحوه انتقال این مفاهیم به همکلاسی‌ها، خانواده و دوستان و همچنین ارتقای سبک زندگی سالم و تغییر نگرش دانش آموزان به کمک گروه دانش آموزی همسالان برگزارمی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه جشنواره سفیران سلامت موجب ارتقای فرهنگ سلامت درسطح مدارس، خانه و جامعه می‌شود، اضافه کرد: این جشنواره روشی اثربخش برای تشویق و ترغیب افراد به منظور اتخاذ تصمیمات بهداشتی است که با آموزش و یادگیری توسط گروه‌های همسال با نگاه تعاملی ایجاد می‌شود.

او گفت: فرهنگ سازی یکی از راه‌های مهم ارتقای سواد سلامت در جامعه به ویژه در دوران شیوع و تداوم ویروس کرونا است که در قالب برگزاری جشنواره‌ها، تهیه و تولید محتوا و بسته‌های آموزشی و فرهنگی می‌توان به آن پرداخت.

قاسمی افزود: این جشنواره در راستای ترویج شیوه‌های زندگی سالم، پیشگیری و کنترل، افزایش مهارت و سطح آگاهی دانش آموزان اجرایی شده است.

او با بیان اینکه برگزاری این جشنواره شناسایی، رشد و شکوفایی فابلیت‌ها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان و مدارس در زمینه سلامت و تندرستی را در پی دارد، اضافه کرد: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند.

قاسمی ادامه داد: همه دانش آموزان به خصوص سفیران سلامت مدارس البرز می‌توانند آثارشان را با موضوعات تغذیه سالم، ایمنی و بهداشت محیط مدرسه، بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و غیر واگیر به مدارس محل تحصیل خود و یا کارشناس سلامت نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز تحویل دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز بهداشت دهان و دندان، حفظ محیط زیست، بازیافت زباله، آلودگی هوا، اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامتی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و چگونگی اجرای آن در مدارس و اهمیت واکسینایون را از دیگر رشته‌های برگزاری این جشنواره برشمرد.

او افزود: علاقه مندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های ادبی، رسانه و فضای مجازی، هنر‌های نمایشی و هنر‌های تجسمی ارسال کنند.

قاسمی افزود: آثار ارسالی از سوی داوران مجرب مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و بهترین اثر در رشته‌های مختلف به دبیرخانه کشوری جشنواره سفیران سلامت مستقر در استان فارس ارسال می‌گردد.

او گفت: نتایج ششمین جشنواره سفیران سلامت اردیبهشت ماه سال آینده اعلام می‌شود و هر ساله از دانش آموزان برتر در جشنواره ملی سفیران سلامت در سطح استانی – کشوری با اهدا لوح و هدایا تقدیر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اضافه کرد: در پنجمین جشنواره سفیران سلامت ۱۴ هزار و ۶۰۰ دانش آموز مدارس استان البرز شرکت کردند که پس از ارزیابی داوران ۱۴ اثربه مرحله کشوری راه پیدا کرد و هشت اثر برگزیده شناخته شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا