سه شنبه , 26 تیر 1403

 عملیات مضرس‌ در آزادراه کرج- قزوین اجرا شد

به گزارش  روز دوشنبه روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده ای البرز، علی زندی‌فر، اظهار داشت:  راهداری البرز، هر سال با هدف کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی رانندگان و مسافران ، اجرای پروژه‌های عملیات روکش آسفالت حفاظتی و ارتقای کیفی آن را در محورهای مواصلاتی استان در دستور کار قرار داده است.  
این مسوول در ادامه از اجرای پروژه ارتقای ایمنی تردد در محدوده پل حصارک تا پل هشتگرد در آزادراه کرج- قزوین خبرداد و گفت: باتوجه به اینکه از عمر آسفالت این مسیر هشت سال می‌گذشت مقاومت آن در برابر لغزندگی بسیار کم شده بود  به همین  دلیل در روزهای بارانی به علت کاهش ضریب اصطکاک لاستیک‌ وسائل نقلیه عبوری با سطح آسفالت و عدم توانایی کنترل رانندگان؛ تعداد تصادفات این محدوده بیشتر می‌شد.
زندی‌فر بیان داشت: با اجرای این پروژه که مرحله اول آن با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری آغاز شده است، عملیات مضرس به منظور افزایش اصطکاک سطح آسفالت در مقاطع پرخطر در حال انجام است.
مدیرکل راهداری البرز در پایان با بیان اینکه براساس گزارش پلیس راه استان از زمان اجرای این پروژه تاکنون آمار تصادفات این محدوده در زمان بارندگی ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: به زودی عملیات تکمیلی این پروژه نیز آغاز خواهد شد تا آمار تصادفات ناشی از لغزندگی مسیر به صفر برسد.

روزانه بیش از ۲۲۰ هزار تردد خودرویی  در آزاد راه تهران – کرج – قزوین انجام می شود.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …