یکشنبه , 13 اسفند 1402

دستگیری اعضای باند اسکیمری در البرز

به گزارش روز پنجشنبه اطلاع رسانی پلیس فتا البرز، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان کرجی  مبنی بر برداشت غیرمجاز وجه از حساب آنان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی  بیان داشت: پس از ثبت اظهارات شکات، پرونده ابتدایی تشکیل و  در بررسی پرینت حساب بانکی مالباختگان  مشخص شد بیش از ۶ میلیارد ریال از طریق اسکیمر(کپی غیرمجاز از کارت بانکی) از حساب آنها به صورت غیرمجاز برداشت صورت گرفته است.

 جلیلیان خاطرنشان کرد: کارشناسان این پلیس با بررسی های دقیق تر متوجه شدند متهمان درپوشش میوه فروش در بازار روز های سطح استان البرز و همچنین جاده های بین شهری و پرتردد اطراف استان تهران با وانت بار اقدام به فروش موز با قیمت بسیار ارزان به مشتریان نموده و با  این ترفند خریداران را  اغوا و با دریافت کارت بانکی مشتریان به طرز ماهرانه ای کارت ها را کپی و در نهایت با وجه مالباختگان  اقدام به خرید اجناس از سوپر مارکت ها می کردند.

وی افزود: پس از بررسی های پلیس سایبری پلیس فتا البرز  ۲ متهم شناسایی و  در یکی از شهرستان های حومه تهران (وارمین)  دستگیر و در بازرسی از محل اختفا آنها  سه  دستگاه اسکیمر ، یک دستگاه لپ تاپ و یک عدد فلش کشف که اطلاعات بانکی مربوط به ۱۱۶ کارت مختلف در آنها موجود بود کشف شد.

رییس پلیس فتا استان البرز بیان داشت که متهمان به همراه پرونده تشکیل شده تحویل مراجع قضایی شدند.

جلیلیان توصیه کرد که مردم تا حد امکان خریدهای خود را از فروشگاه‌های معتبر و ثابت انجام دهند و با انگیزه خرید با قیمت پایین‌تر و ارزان‌تر از دستفروش‌های سیار به هیچ وجه خرید نکنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …