جدیدترین اخبار کرونا در ایران| روند کاهشی جان‌باختگان و مبتلایان کرونا در کشور/ وضعیت شیوع بیماری “شکننده” است + نقشه

به‌ گزارش  گروه استان‌های  خبرگزاری تسنیم، هرچند روند جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا در کشور رو به کاهش است اما این بدان معنا نیست که شیوع ویروس کرونا در کشور متوقف شده است و می‌توان به زندگی قبل بدون در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی بازگشت بلکه باید همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرد تا از شر این ویروس منحوس در امان بمانیم.

طبق آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته 125 نفر در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و 6251 نفر دیگر به این بیماری مبتلا شدند و بیماران بدحال به عدد 3463 نفر رسید که این نشان دهنده عدم خروج کشور از بحران بیماری کرونا محسوب می‌شود. 

درعین حال از نیمه بهمن‌ سال گذشته تا 26  آبان‌ماه امسال، 148 میلیون و 784 هزار و 308 دز واکسن کرونا از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کشور شده است و واکسیناسیون به خوبی ادامه دارد اما بااین حال مردم باید از حضور در تجمعات پرهیز و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا در آینده نزدیک شاهد ریشه‌کن شدن این بیماری در سطح کشور باشیم. 

در حالی که روند صعودی نرخ ابتلا نسبت به ابتدای هفته همچنان ادامه دارد اجرای قرنطینه هوشمند از ابتدای آذرماه این امیدواری را به وجود آورده که بتوانیم این بحران را کنترل کنیم.

استان یزد/ کاهش آمار بستری‌های مشکوک در استان

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد در ارتباط با وضعیت کرونایی استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر، 392 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شدت‌گیری دوباره کرونا در استان و کشور ادامه داد: از این تعداد، 97 نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی(ره) یزد افزود: در شبانه‌روز گذشته، 81 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد پذیرش شدند.

سلمانی با اشاره به اینکه تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی از مهمترین کانون‌های شیوع کرونا هستند تصریح کرد: همچنان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تزریق واکسن  اصلی‌ترین راه‌های مهار کووید 19 است.

استان اردبیل/ فوت یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل از جان باختن یک نفر دیگر و بستری شدن 27 مبتلای جدید در 24 ساعت گذشته خبر داد و اظهار داشت: شمار کل جان باختگان ثبت شده کرونا در استان اردبیل به 2 هزار و 568 نفر، تعداد بستری‌های همزمان 166 نفر و تعداد بیماران بدحال بستری در آی سی یو به 44 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم‌اکنون شهرستان‌های پارس‌آباد و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های خلخال، بیله‌سوار و اصلاندوز در وضعیت زرد و شهرستانهای اردبیل، گرمی، نمین، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت آبی قرار دارند.

حبیب زاده افزود: استانِ ما هنوز وارد موجِ ششمِ شیوعِ کرونا نشده و ادامه ایمنی در برابرِ این بیماری فقط با رعایتِ دقیقِ نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌هاست.

وی با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: عبور از موج‌های بیماری کرونا نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

استان گیلان/ بستری 63 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر 268 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که 63 نفر از این تعداد بیماران در 24 ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان افزوده شده‌اند.

 همچنین 58 نفر از بیماران کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند اگر چه این تعداد بیمار بدحال نیز آمار بالایی است اما در مقایسه با ماه‌های گذشته کاهش یافته و دلیل آن نیز شتاب‌گیری واکسیناسیون است.

طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ابتدای امسال تا نیمه نخست آبان 10 هزار و 391 بیمار مبتلا به کرونا به طور موقت در بیمارستان‌های استان بستری شدند که 91.7 درصد از این تعداد یعنی حدود 9 هزار و 530 نفر واکسن کرونا را دریافت نکرده بودند.

با وجود این آمار و ارقام و با وجود اثرات واکسیناسیون بر کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا همچنان 10 درصد از جمعیت گروه‌های هدف واکسیناسیون در استان گیلان تاکنون نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده‌ و حتی نوبت نخست واکسن را دریافت نکرده اند.

رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان گیلان از هفته‌های گذشته ثابت مانده و اکنون رودبار در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های املش، سیاهکل و شفت در رنگ‌رنگ‌بندی آبی و مابقی 13 شهرستان‌ گیلان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

استان کردستان/ وضعیت کرونا شکننده‌ است

فرزین رضاعی در ارتباط مجازی با خبرنگاران با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در کردستان شکننده‌ است اظهار داشت: روند بستری بیماران بیشتر شده اما خوشبختانه مرگ و میر کاهش یافته است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرها در استان گفت: هم‌اکنون شهرستان بانه در وضعیت قرمز، سروآباد، قروه، بیجار در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌ها نارنجی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه 25مرکز تجمیعی واکسیناسیون در حال اجرای طرح شهید سلیمانی هستند، تصریح کرد: تمام پایگاه‌ها و مراکز واکسیناسیون در سه شیف کاری در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی به آمار مرگ و میر مادران باردار اشاره کرد و افزود: پوشش واکسیناسیون مادران باردار 45 درصد بوده که نسبت به استان‌های همجوار پایین‌تر است و باید تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مادران باردار هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

رضاعی از آغاز دوز سوم واکسیناسیون کرونا موسوم به دوز یادآور خبر داد و یادآور شد: این دوز برای گروه‌های پرخطر در بازه زمانی حدود چهارماهه پس از نوبت دوم واکسن ضروری است.

وی به اجرای طرح واکسیناسیون سیار در حاشیه شهر‌ها و مناطق روستایی استان اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون 70درصد ساکنان روستا‌های استان واکسن دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بازگشایی مدارس در اول آذر ماه خبر داد و اعلام کرد: تاکنون 70درصد از دانش‌آموزان 12 تا 18 سال کردستانی واکسینه شده‌اند.

استان کردستان/ شمار فوتی‌های کرونایی افزایشی شد

فرزین رضاعی ظهر امروز در ارتباط مجازی با اصحاب رسانه به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان پرداخت و اظهار داشت: در 24ساعت گذشته 120 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شد.

وی گفت: در حال حاضر 417 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده که حال 64نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان پرداخت و افزود: در حال حاضر در سنندج: 232 نفر، سقز: 18 نفر، مریوان: 39 نفر، قروه: 16 نفر، بیجار: 15 نفر، کامیاران: 18 نفر، دیواندره: 11 نفر، بانه: 49 نفر، دهگلان: 9 نفر و سروآباد: 10 نفر به این بیماری مبتلا هستند.

وی از مرگ 2 بیمار در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و بیان کرد: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون به 1863 نفر رسیده است.

رضاعی اعلام کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 810 نفر در سنندج، 295 نفر در سقز، 149 نفر در قروه، 98 نفر در کامیاران، 138 نفر در بانه، 89 نفر در دیواندره، 72 نفر در بیجار، 183 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان‌باخته‌اند.

استان سمنان/ بستری شدن 19 بیمار جدید

کامران قدس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا کنون 48 هزار و 709 بیمار مبتلا به کرونا مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به تعداد افراد بستری شده با تشخیص قطعی بیماری کرونا گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد 19 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سمنان بستری شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه کرد: در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تا کنون تعداد 10 هزار و  496  نفر در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.

قدس به آمار افراد بهبود یافته از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اشاره کرد و گفت: از ابتدای بروز بیماری کرونا تعداد 9 هزار و 375 نفر بهبود یافتند.

وی همچنین افزود: از ابتدای بیماری کرونا تا کنون نیز 38 هزار و 213 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

استان البرز/ 6 بیمار کرونایی جان‌باختند

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 39 بیمار با علائم کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوکاز ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز78 هزار و 167  نفر است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 338 نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند، بیان کرد: از این تعداد، ابتلای 116 نفر به بیماری کووید 19، تا این تاریخ قطعی شده است. 

وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 1200 بیمار سرپایی به مراکز درمانی استان البرز مراجعه کرده اند، عنوان کرد: متاسفانه در 24 ساعت گذشته 6 بیمار کووید 19 جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به 6410 نفر رسیده است.

 وی با بیان اینکه شیوه نامه‌های بهداشتی باید با جدیت اجرا شود ، تصریح کرد:  خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 71 هزار و 414 نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

استان اصفهان/ شناسایی 231 بیمار جدید کرونا

پژمان عقدک در جمع اصحاب رسانه با اشاره به تعداد کل موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا از ابتدا تاکنون، اظهار داشت: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و 223 هزار و 178 نفر موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: در این بازه زمانی تعداد کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 423 هزار و 127 نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی در 24 ساعت گذشته را 231 نفر گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تصریح کرد: همچنین تعداد 16 هزار و 846 نفر آمار کل فوت شدگان قطعی و مشکوک به علت کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بوده است.

وی ادامه داد: تعداد 181 هزار و 209 نفر نیز تعداد کل بستری شدگان کرونا از از ابتدا تاکنون بوده و تعداد بهبود یافتگان نیز 121 هزار و 902 نفر اعلام شده است.

عقدک با بیان اینکه در حال حاضر 812 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، افزود: از این تعداد 184 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد آمار تعداد کل بهبود یافتگان از ابتدا تاکنون گفت: در این بازه زمانی 121 هزار و 902 نفر بهبودیافتگان کرونا هستند و تعداد بیماران ترخیص شده جدید در 24 ساعت گذشته نیز 134 نفر بوده است.

وی تاکید کرد: همچنین آمار مرگ و میر بیماران مشکوک و قطعی به کرونا در طی 24 ساعت اخیر در استان اصفهان 15 نفر گزارش شده است.

استان ایلام/ 24 ساعت گذشته بدون فوتی و 113 ابتلای جدید

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام اظهار داشت: تاکنون تعداد 65 هزار و 408 هفت نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 113 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر 111 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 33 بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها 64 هزار و 16 نفر بوده است.

کریمیان گفت: در 24 ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 149 نفر بوده است.

استان قزوین/ نرخ فوت کرونایی 67 درصد افزایش یافت 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 27 درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 130 مورد ابتلای کرونایی در آزمایشگاه‌های کووید استان قزوین شناسایی شدند که این آمار 49 نفر کمتر از روز گذشته است.

جلال رحمانی به کاهش 23 درصدی نرخ بستری‌های کرونایی روزانه اشاره کرد و گفت: در شبانه‌روز گذشته 46 بیمار کرونایی جدید به دلیل علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند که این آمار از روز گذشته 14 نفر کمتر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین آمار بیماران بدحال کرونایی هم 27 درصد کاهش یافت و در حال حاضر 11 بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری هستند که این آمار نسبت به روز قبل 4 تفر کاهش داشته است.

رحمانی از افزایش 67 درصدی موارد مرگ‌ومیر روزانه کرونایی خبر داد و گفت: در 24 ساعت اخیر 5 بیمار بدحال کرونایی به خاطر شدت علائم بیماری و ضعف مفرط جسمانی جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با روز گذشته 2 نفر افزایش پیدا کرده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به کاهش 30 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی افزود: در شبانه‌روز گذشته 34 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار در قیاس با روز قبل 14 نفر کمتر شده است.

وی ادامه داد: در نهایت هم مجموع آمار بستری‌های کرونایی فعلی استان قزوین با 1.5 درصد افزایش به 274 نفر رسید که این آمار نسبت به روز پیش 4 نفر افزایش یافته است.

استان خراسان جنوبی/ شناسایی155 بیمار جدید مبتلا به کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: روز گذشته 290 آزمایش تشخیص مولکولی کرونا در استان انجام شد که در مجموع 72 بیمار جدید و از 535 آزمایش سریع 83 مورد مثبت جدید شناسایی شد.

کامبیز مهدی زاده افزود: از این تعداد 50 مورد از بیرجند، 6 مورد از بشرویه، 3 مورد از سربیشه، 21 مورد از طبس، 19 مورد از فردوس، 16 مورد از قاینات، 4 مورد از زیرکوه، 8 مورد از سرایان، 4 مورد از درمیان، 17 مورد از نهبندان و 7 مورد از خوسف شناسایی شد.

به گفته وی در حال حاضر 232 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 103 نفر کرونا مثبتند و از این تعداد 21 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال 2 نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: در روز گذشته فوت جدیدی در بیماران کرونایی خراسان جنوبی ثبت نشد و شمار جان باختگان بیماری کرونا در خراسان جنوبی همان هزار و 214 نفر است.

وی افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان 524 هزار و 769 نفر واکسن نوبت اول، 417 هزار و 232 نفر واکسن نوبت دوم و 2 هزار و 440 واکسن نوبت سوم را دریافت کردند.

استان مرکزی/ شناسایی 69 بیمار جدید مبتلا به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آخرین آمار ابتلا به کرونا در استان مرکزی اظهار داشت: شمار مبتلایان جدید کرونا در استان مرکزی بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی در شبانه روز اخیر به 69 مورد رسید.

سیدمحمد جمالیان افزود: 18 نفر از بیماران جدید شناسایی شده در این استان برای پیگیری امور تخصصی درمانی در بیمارستان‌ها بستری شدند که 51 نفر از این افراد نیز خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه باشند.

وی تصریح کرد: شمار مبتلایان به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان به 104 هزار و 559 نفر رسید و متاسفانه 3 بیمار کرونایی نیز در این بازه زمانی در استان به دلیل کرونا جان باختند و شمار فوتی‌های این بیماری به 2 هزار و 946 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به بازگشایی مدارس در استان مرکزی گفت: در حال حاضر بازگشایی مدارس بدون هماهنگی در حال انجام است در حالی که می‌طلبد آموزش و پرورش با مراکز بهداشت تعامل داشته باشد، در اراک، ساوه و خمین نیز نیازمند هماهنگی بیشتری هستیم.

وی بیان کرد: خدا را شاکریم که جمعیت قابل توجهی از افراد بالای 60سال در استان ما،واکسن کرونای خود را تزریق کرده اند و 97.6 درصد از این افراد یک دوز و 95درصدشان نیز دو دوز واکسن خود را دریافت کرده اند.

جمالیان ادامه داد: متاسفانه از جمعیت 12تا60 سال،تعدادی هنوز به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکرده اند و 86درصد از آنها یک دوز و حدودا 70درصدشان نیز، دو دوز واکسن دریافت کرده اند

رئیس علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: درگذشته یکی از علل مراجعه کمتر مردم به مراکز واکسن،کم بودن تنوع واکسن ها بود اما در حال حاضر در تمامی مراکز واکسیناسیون، تنوع واکسن در سبد واکسیناسیون مطلوب است و 3 نوع واکسن ایرانی برکت، پاستوکووک و اسپایکوژن و واکسن های وارداتی اسپوتنیک، آسترازنیکا و سینوفارم است.

استان کرمان/ فوتی‌های کرونا از مرز 5000 نفر گذشت

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر امروز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 277 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 170 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 29 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 13 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 13 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 52  مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 33 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 42 هزار و 751 مورد رسیده است.

وی به فوت 4 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و سه مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و 25 هزار و 328 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 511 هزار و 58 مورد است.

علی اصغر خیرخواه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اینکه در حال حاضر واکسیناسیون در جنوب استان کرمان مطابق دستورالعمل وزارت بهداشت در حال انجام است اظهار داشت:  تا کنون بالغ بر 84 درصد جمعیت هدف در این منطقه یعنی افراد بالای 12 نوبت اول واکسن خود را دریافت کردند.

وی از واکسیناسیون کامل 61درصد جمعیت هدف در جنوب استان خبر داد و عنوان کرد: مجموع افراد واجد شرایط در این منطقه 546 هزار و 900 است که امیدواریم هر چه سریع‌تر واکسیناسیون آنها انجام شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اینکه بالغ بر 90 درصد واکسیناسیون جمعیت بالای 60 سال جنوب استان کرمان انجام شده گفت: در دو هفته گذشته تنها یک فوتی در جنوب استان داشتیم و مجموع بستری‌های ما 13مورد است.

استان بوشهر/ 2 فوتی به جان‌باختگان کرونایی افزوده شد

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی شهرهای استان بوشهر اظهار داشت: تمام نقاط استان بوشهر در شرایط آبی کرونایی قرار دارد که نشان از سیر نزولی مبتلایان و بستری‌های کرونایی است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر به اجرا طرح واکسیناسیون عمومی پرداخت و خاطر نشان کرد: اکنون بیش از 90 درصد جمعیت هدف در استان بوشهر نوبت نخست واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و به بیش از 70 درصد این جمعیت هر 2 نوبت واکسن تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بستری‌های بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در 24 ساعت گذشته 27 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد ابتلای 5 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی اضافه کرد: در مجموع اکنون تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر 79 نفر است که 17 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و از این مجموع، 4 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری از افزودن شدن 2 فوتی دیگر به جان‌باختگان بیماری کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: روز گذشته 2 آقا با 66 و 64 سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای دیابت در استان بوشهر به سبب ابتلا به کرونا جان باختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 9 بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد 4 نفر از آنها مثبت قطعی بوده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه در 20 ماه گذشته 2 هزار و 16 نفر در استان بوشهر قربانی بیماری کرونا شده‌اند تصریح کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 88 هزار و 700 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

استان فارس/ روند نزولی کرونا نباید مانع از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شود

بررسی آخرین وضعیت رنگ‌بندی در استان‌های مختلف نشان از یک ثبات شکننده در استان فارس دارد به این نحو که در حال حاضر 4 شهرستان استهبان، جهرم، خفر و ممسنی در وضعیت قرمز هستند و شهرستان‌های لامرد، مهر، فراشبند، فیروزآباد و بوانات در وضعیت آبی قرار دارند. 

شهرستان‌های بختگان، نی‌ریز، آباده، فسا، داراب، کوار، بیضا، سپیدان و خرمبید نیز در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان‌های استان از جمله شیراز در وضعیت زرد قرار گرفتند. 

براساس ٖٖآخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک میلیون و 712 هزار و 986 تست کرونا شامل یک میلیون و 472 هزار و 595 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 435 هزار و 876 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون 240 هزار و 391 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 56 هزار و 236 بیمار مثبت و در مجموع از ابتدا تاکنون، 492 هزار و 112 بیمار مبتلا به کووید19 در استان فارس شناسایی شده است.

با اعلام جان باختن 13 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری به 7 هزار و 150 نفر رسیده است. 

با بستری 148 بیمار جدید در بیمارستان‌های فارس طی 24 ساعت گذشته هم اکنون هزار و 403 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، 173 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …