شنبه , 29 اردیبهشت 1403

اولین رالی گردشگری کمپرها در ایران آغاز شد

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، رالی گردشگری کمپرها سه روزه است و با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از روز پنجشنبه (۱۴ مرداد ۱۴۰۰) با حضور بیش از ۴۰ دستگاه خودرو کمپر و کاروانینگ آغاز شد و تا ۱۶ مرداد ادامه خواهد داشت.

حسین اربابی مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی در حاشیه برگزاری نخستین رالی گردشگری کمپرها در ایران، از برگزاری و توسعه رالی‌های گردشگری، به‌عنوان عاملی موثر در ایجاد شور و نشاط اجتماعی یاد کرد و گفت: باشگاه کمپر (اردو روندگان) و کاروانینگ کانون با ورود و حمایت پلیس راهور ناجا و ایجاد گروهی منسجم، با قوت و قدرتی بیش از پیش برای رونق صنعت گردشگری کشور و توسعه فعالیت‌های اتومبیلرانی تلاش می‌کند.

وی افزود: در این راستا برنامه‌های متنوع و متعدد شامل برگزاری تورهای گردشگری، دورهمی‌های مفرح، دوره‌های آموزشی، طرح‌های پاکداشت طبیعت، نقشه‌خوانی و… برنامه‌ریزی شده است که تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد.

اربابی با اشاره به مشکلات کمپرسواران در زمینه تردد شهری و جاده‌ای، خاطر نشان کرد: بخش عمده این مشکلات رفع شده اما سعی داریم به زودی به همه مشکلات این گروه از خانواده اتومبیلرانی پایان دهیم.

شرکت‌کنندگان در این رالی که از استان‌های سراسر کشور هستند، در پایان روز اول (پنجشنبه ۱۴ مرداد) پس از عبور از استان‌های تهران، البرز و قزوین به رقابت خود پایان می‌دهند. 
برگزیدگان نخستین رالی گردشگری کمپرها، بر اساس امتیازهای ثبت شده در ایستگاه کنترل، نحوه عملکردشان در مسیریابی، مهارت‌های نقشه‌خوانی، رعایت قوانین و مقرارات راهنمایی و رانندگی و کنترل خودرو انتخاب و به آنان جوایز و لوح قهرمانی اهدا می‌شود.

روز دوم رالی، شرکت‌کنندگان از قزوین به سمت رودبار حرکت کرده و با رسیدن به دریاچه خلشکوه به مدت دو روز در قالب کمپ در محوطه دریاچه مستقر خواهند شد. 

در این مدت علاوه بر بهره‌مندی از مواهب الهی و محیط زیست دریاچه خلشکوه، به پاکسازی طبیعت و جمع‌آوری زباله و پسماندهای رها شده در محیط زیست منطقه خواهند پرداخت.

به گزارش ایرنا، کلوپ کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهر ماه ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده است.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …