اخبار

انتزاع شهرداری فردیس از کرج کلید خورد

علیرضا عباسی عصر شنبه در پنجمین نشست شورای اسلامی شهرستان فردیس افزود: مشکلات فردیس را احصا کردیم و در اولویت کاری گذاشته ایم که امیدواریم با کمک وزراتخانه ها و  دستگاههای مختلف بتوانیم این کار را انجام دهیم.

وی اظهار داشت:  شاخص های توسعه ای البرز متناسب با نیازهای این استان نیست.

وی با بیان اینکه گلایه داریم که چرا شاخص بهداشت و درمان استان البرز جزو آخرین استان های کشور است ، گفت: در زمان رای اعتماد وزیر بهداشت  موضوع بی عدالتی در حوزه توزیع سرانه های بهداشتی استان البرز مطرح و تشریح شد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی  گفت: آمار نرخ مهاجرت در استان البرز وحشتناک است،  سالانه ۱۲۰ الی ۱۸۰ هزار نفر مهاجرت به استان البرز داریم که اگر با این شتاب زیرساختها توسعه نیابد تا  پنج  سال آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

عباسی افزود: برای حل مشکلات این استان ویژه باید جهادی ،انقلاب و شبانه روزی کار کنیم و مدبرانه و با برنامه بتوانیم کمی وضعیت استان را در سرانه های مختلف افزایش دهیم.

وی به سرانه های تخت بیمارستانی فردیس اشاره کرد و گفت: فردیس از نظر شاخص های تخت بیمارستانی که استان البرز مناسب نیست در فردیس بخاطر تراکم جمعیت از سرانه درمانی بدتر است.

وی اظهار داشت: بیمارستان در حال ساخت فردیس قرار بود در هفته دولت یا دهه فجر یا سوم خرداد افتتاح شود که نشد؛ آذرماه سال گذشته از بیمارستان فردیس بازدید کردم به ما گفتند که سوم خرداد ۱۴۰۰ بیمارستان را افتتاح می کنیم  اما هنوز افتتاح نشده است؛  هفته گذشته جلسه ای با معاون وزیر بهداشت داشتم که این موضوع را هم در رای اعتماد به وزیر بهداشت در میان گذاشتم.

وی با بیان اینکه فردیس با جمعیت بالا در زمینه آب آشامیدنی مشکل دارد، گفت:عمده آب شرب فردیس از چاههای زیرزمینی است با هم افزایی و کمک مسوولان استانی و شهرستانی توانستیم زمین پنج هزار متر مربع در پارک جهان نما کرج برای ساخت مخزن ۱۰ هزارمترمربع برای فردیس بگیریم.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا