اخبار

امام جمعه مهرشهرکرج: شهید محمد حسین فهمیده نماد ایثار است

حجت الاسلام یداله رضایی روز دوشنبه در یادواره شهید فهمیده و شهدای دانش‌آموز که در آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج برگزار شد،افزود: مکتبی بودن، اطاعت از ولایت‌فقیه، اخلاص، تواضع و فروتنی، غیرت دینی، شجاعت و شهادت‌طلبی در وجود بسیجی باعث حماسه بزرگ ایثار و شهادت با نماد شهید محمدحسین فهمیده شد.

وی بیان داشت: با نگاهی به وصیت نامه شهید محمد حسین فهمیده متوجه عمق نگاه و اعتقادشان به فرهنگ ایثار و شهادت می شویم.

وی با اشاره به اینکه شهید محمد حسین فهمیده و سایرشهدا به معنای واقعی کلمه یک الگوی و اسطوره‌ ماندگار درعمق تاریخ ایران اسلامی برای نوجوانان، جوانان وتمامی آحاد جامعه محسوب می شوند، اضافه کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما اهمیت ویژه‌ای دارد و این فرهنگ همواره الهام دهنده حرکت مردم در پیشبرد اهداف انقلاب است.

رضایی تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره بر تعلیم و تربیت و معرفی ارزش‌ها تاکید دارند و ایشان شهید فهمیده را محصول تربیت اسلامی می‌دانند.

 وی  با بیان اینکه امروز شهدای بزرگی همچون سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و شهید حججی الهام بخش نوجوانان ما هستند، یادآورشد: نوجوانان و جوانان ما با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب با سلاح علم و عمل به جهانیان ثابت کردند که می‌توانند در برابر تهاجم آن‌ها بایستند.

وی ادامه داد: شهدا سرمایه های انقلاب و نظام اسلامی محسوب می‌شوند و توجه به جایگاه شهدا از سوی نسل آینده و تعمیق بخشیدن به معارف ناب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت، برای آیندگان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امام جمعه مهرشهر کرج یادآورشد: یکی از رمزهای محبوبیت سردار سلیمانی اخلاص این مرد بزرگ بود و هرچقدر بتوان این ویژگی را در خود تقویت کنیم خود را به سردار سرافراز اسلام نزدیک‌تر کرده‌ایم.

رضایی تاکید کرد: آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه مقاومت مسئولیت خطیری برعهده دارد.

شهید محمدحسین فهمیده که در آبان ماه سال ۱۳۵۹ و در سن ۱۳ سالگی با بستن مواد منفجره به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و به شهادت رسید که امام خمینی (ره) او را یک رهبر نامید.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا