شنبه , 29 اردیبهشت 1403

امام جمعه مهرشهرکرج: شهید محمد حسین فهمیده نماد ایثار است

حجت الاسلام یداله رضایی روز دوشنبه در یادواره شهید فهمیده و شهدای دانش‌آموز که در آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج برگزار شد،افزود: مکتبی بودن، اطاعت از ولایت‌فقیه، اخلاص، تواضع و فروتنی، غیرت دینی، شجاعت و شهادت‌طلبی در وجود بسیجی باعث حماسه بزرگ ایثار و شهادت با نماد شهید محمدحسین فهمیده شد.

وی بیان داشت: با نگاهی به وصیت نامه شهید محمد حسین فهمیده متوجه عمق نگاه و اعتقادشان به فرهنگ ایثار و شهادت می شویم.

وی با اشاره به اینکه شهید محمد حسین فهمیده و سایرشهدا به معنای واقعی کلمه یک الگوی و اسطوره‌ ماندگار درعمق تاریخ ایران اسلامی برای نوجوانان، جوانان وتمامی آحاد جامعه محسوب می شوند، اضافه کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما اهمیت ویژه‌ای دارد و این فرهنگ همواره الهام دهنده حرکت مردم در پیشبرد اهداف انقلاب است.

رضایی تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره بر تعلیم و تربیت و معرفی ارزش‌ها تاکید دارند و ایشان شهید فهمیده را محصول تربیت اسلامی می‌دانند.

 وی  با بیان اینکه امروز شهدای بزرگی همچون سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و شهید حججی الهام بخش نوجوانان ما هستند، یادآورشد: نوجوانان و جوانان ما با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب با سلاح علم و عمل به جهانیان ثابت کردند که می‌توانند در برابر تهاجم آن‌ها بایستند.

وی ادامه داد: شهدا سرمایه های انقلاب و نظام اسلامی محسوب می‌شوند و توجه به جایگاه شهدا از سوی نسل آینده و تعمیق بخشیدن به معارف ناب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت، برای آیندگان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امام جمعه مهرشهر کرج یادآورشد: یکی از رمزهای محبوبیت سردار سلیمانی اخلاص این مرد بزرگ بود و هرچقدر بتوان این ویژگی را در خود تقویت کنیم خود را به سردار سرافراز اسلام نزدیک‌تر کرده‌ایم.

رضایی تاکید کرد: آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه مقاومت مسئولیت خطیری برعهده دارد.

شهید محمدحسین فهمیده که در آبان ماه سال ۱۳۵۹ و در سن ۱۳ سالگی با بستن مواد منفجره به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و به شهادت رسید که امام خمینی (ره) او را یک رهبر نامید.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …