شنبه , 12 اسفند 1402

البرز رتبه نخست کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید را دارد

رامین ربیعی در نشست شورای اداری استان که با حضور استاندار جدید البرز برگزار شد، افزود: در عموم شاخص های صنعتی، معدنی و تجاری، استان البرز از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است که از جمله آنها می توان به رتبه هفتم استان در تعداد واحد های صنعتی در کشور با بیش از سه هزار و۵۰۰ واحد صنعتی فعال اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در حوزه سرمایه گذاری صنعتی رتبه ۱۲ و در میزان اشتغال صنعتی نیز این استان جایگاه پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است.

ربیعی اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۲ شهرک  و چهار ناحیه صنعتی در سطح استان مستقر هستند و بیش از ۱۵۰ برند برتر ملی و بین‌المللی در البرز تولیدات خود را به بازار های داخلی و جهانی عرضه می کنند و در زمره واحدهای شاخص صادراتی کشور هستند.

وی گفت: علیرغم محدودیت های موجود برای تامین زمین صنعتی در استان البرز، تقاضا برای سرمایه گذاری در این استان به ویژه در صنایع با فناوری بالا و دانش بنیان بسیار بالا است و هم اکنون بیش ۱۵۰ واحد برتر دانش بنیان در البرز فعالیت می کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تاکید کرد: البرز قطب تولید ماکارونی و صادرات این محصول در کشور است و تنها تولید کننده توربین های نیروگاهی، بزرگترین تولید کننده کشنده های تریلر در خاورمیانه، دومین تولید کننده داروی فاکتور هفت در دنیا و تنها تولید کننده پله برقی در کشور به شمار می آید.

ربیعی ادامه داد: البرز همچنین قطب تولید فروکتوز (قند مایع)، قطب تولید قطعات خودرو با استقرار ۹۹ واحد، قطب تولید محصولات دارویی، بزرگترین تولید کننده فیلتر دیالیز و قطب تولید داروهای MS در کشور است.

وی تصریح کرد: استان البرز در شاخص هایی همچون تولید سموم گیاهی، مانیتورهای تخت، صادرات محصولات دارویی بیوتکنولوژی و بسیاری دیگر از موارد، جایگاه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص تنظیم بازار و نظارت در این حوزه بیان داشت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و همکاری تمام بخش های عامل در این حوزه، البرز در این بخش و بر اساس شاخص های مدنظر وزارت صمت و دولت محترم در جایگاه نخست قرار دارد.

ربیعی گفت: در حوزه تخصیص و توزیع اقلام کالایی به ویژه در در حوزه کالاهای اساسی، با وجود برخی محدودیت های تولیدی اقلام در خود استان، اقدامات مناسبی انجام داده است.

وی اظهار امیدواری کرد که پس از اجرای قانون انتزاع و تقسیم وظایف تنظیم بازار محصولات کشاورزی از وزارت صنعت ، معدن وتجارت به جهاد کشاورزی، این رویه در استان با قدرت و مدیریت قوی تر از پیش، ادامه یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تاکید کرد: در حوزه نظارت و بازرسی نیز، البرز همواره جایگاه مناسبی در سطح کشور داشته و با افزایش ۲۵ درصدی تعداد بازرسی ها نسبت به مدت مشابه سال قبل، رتبه دوم کشور در تعداد پرونده های متشکله در حوزه کشف کالای قاچاق و رتبه برتر کشوری را در میزان کشفیات به صورت متوالی را خود اختصاص داده است.

ربیعی تصریح کرد: در بخش بازرگانی رتبه دوم ثبت ورود کالا، رتبه سوم صدور مجوزهای پخش‌ کالا و رتبه سوم تعداد رسیدهای سامانه جامع انبارها در سطح کشور از آن استان البرز است.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …