اخبار

البرز در جشنواره کشوری علمدار ۱۰ رتبه برتر کسب کرد

فرشته فهمیده روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: دانش آموزان البرز در این جشنواره به نام های آراز رحیمی، علیرضا بیگ لر، نیایش خلیلی شیطوری، سونیا عسکری تبار، مشکات هاشمی، ستایش خلیلی، آرمیتا کیانی مهر، رامیلا نگهبان و سارا بکشلو رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص دادند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز بیان داشت: این دانش آموزان در رشته های نقاشی، شعر و نقاشی دیجیتال موفق به کسب رتبه های دوم تا ششم شدند.

فهمیده هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه صبر و بردباری به عنوان یکی از مولفه های مهم نظام تعلیم و تربیت و صیانت از میراث ارزشمند شهید والا مقام سلیمانی به عنوان مکتبی درس آموز و اسوه بی بدیل پیوستگی و همدلی ذکر کرد.

وی یادآورشد: دومین جشنواره علمدار در مهرماه با ابلاغ سیاست ها و راهبردهای فرهنگی و تربیتی شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از سوی وزارت آموزش و پرورش فراخوان شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز  تصریح کرد: در این جشنواره ۲ هزار و ۱۳۹ دانش آموز و فرهنگی استان البرزدر رشته های نقاشی، شعر، خط،  نمایشنامه نویسی ، فیلم کوتاه  و نماهنگ، نقاشی دیجیتال و عکاسی شرکت کردند.

وی ادامه داد: دومین دوره جشنواره فرهنگی و هنری علمدار، یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ویژه فرهنگیان و دانش آموزان تمامی دوره های تحصیلی در ۱۴ دی ۱۴۰۰در سراسر کشور برگزار شد.

وی با بیان اینکه سیره، منش و زندگینامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در عصر حاضر باید به عنوان یک الگو به جامعه معرفی شود،عنوان کرد: نوجوانان و جوانان باید از شخصیت شهید سلیمانی، الگو بگیرند زیرا دشمن در تمامی لحظات در حال برنامه ریزی و توطئه و دسیسه چینی به منظور ساقط کردن انقلاب و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

فهمیده تاکید کرد: نوجوانان و جوانان باید از شخصیت شهید سلیمانی، الگو بگیرند زیرا دشمن در تمامی لحظات در حال برنامه ریزی و توطئه و دسیسه چینی به منظور ساقط کردن انقلاب و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا