اخبار

اعمال ممنوعیت تردد کامیون در معابر درون شهری البرز

وی افزود :  این ممنوعیت تردد بین ساعت ۶ صبح الی ۲۱ ادامه دارد و با رانندگان متخلف برخورد می شود.

رحمتی پور  گفت: همچنین در اجرای این طرح از  تردد  خودروهای عمومی دودزا جلوگیری و با خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد می شود.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود : طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال ادامه دارد  اما در ۶ ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهر ها، این طرح ها با شدت بیشتری انجام می شود.

رحمتی پور گفت :  پلیس راهنمایی و رانندگی هر سال در فصول مختلف سال به علت پایداری وارونگی هوا اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می کند.

وی افزود : خودروهایی که عمر آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال  باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

رحمتی پور گفت : با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی درخصوص  انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: اکنون ۱۱ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

وی گفت : چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد و ادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود، توقیف و به تعمیرگاه منتقل می شود تا نسبت به رفع نقص اقدام کنند.

مدیرکل هواشناسی استان البرز نیز اعلام کرده که با توجه به پایداری جوی و افزایش آلاینده ها ، هشدار سطح نارنجی تا پایان تا روز سه شنبه هفته جاری برای استان صادر شد.

آرش بهاروند احمدی گفت:  تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی نشان از تشدید پایداری و پتانسیل افزایش آلاینده ها از عصر یکشنبه تا عصر سه شنبه در منطقه البرز مرکزی دارد که در صورت ادامه روند تولید آلاینده ها در کانون های انتشار ثابت و متحرک با نرخ کنونی و نیز وارونگی دمایی و جهت وزش باد در سطوح پایینی جو کاهش بیش از پیش کیفیت هوا را  به ویژه برای روز دوشنبه خواهیم داشت به طوریکه کیفیت هوا در سطح ناسالم برای تمام گروه ها به شرح زیر قرار خواهد گرفت.

وی گفت : بر این اساس البرز مرکزی شامل شهرهای کرج، فردیس، اشتهارد، نظرآباد و هشتگرد در وضعیت ناسالم جوی قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا