اخبار

استقرار دبیرخانه انتخاب فناور برتر البرز در پژوهشگاه مواد و انرژی

دکتر علیرضا خاوندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جشنواره تجلیل از فناوران برتر هفته پژوهش و فناوری استان البرز در آذرماه جاری  برگزار می شود و دبیرخانه انتخاب فناور برتر استان، امسال نیز در پژوهشگاه مواد و انرژی مستقر می باشد.

وی اظهار داشت: جشنواره تجلیل از فناوران برتر هفته پژوهش و فناوری همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان البرز و  به میزبانی دانشگاه خوارزمی برگزار می گردد و امسال نیز برای دومین سال متوالی مسوولیت بررسی پرونده ها و معرفی فناور برتر استان البرز به پژوهشگاه مواد و انرژی  محول شده است.

خاوندی  افزود: در این جشنواره که هر ساله در هفته پژوهش و فناوری برگزار می‌شود، فناوران و کارآفرینان استان البرز از طرف مراکز رشد مستقر در استان، پارک علم و فناوری استان البرز و دانشگاه های و موسسات پژوهشی، به دبیرخانه انتخاب فناور برتر معرفی شده و از بین آنها نفرات برتر انتخاب می‌شوند.

رییس پژوهشگاه مواد و انرژی خاطرنشان کرد: آذر ماه هر سال در قالب بزرگداشت هفته پژوهش فناوران و کارآفرینان در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی که اقدام به کارگیری پژوهش در فناوری و خلق ثروت از دانش کرده اند، در قالب شاخص‌های اعلام شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توسط دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی، دستگاه‌ها، مراکز رشد و پارک علم و فناوری، شناسایی و معرفی می گردند. 

خاوندی گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان البرز همزمان با بزرگداشت هفتۀ پژوهش و فناوری در کشور در استان البرز برگزار خواهد شد و یکی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه، شناسایی، معرفی و تجلیل از فناوران برتر در هشتمین جشنواره تجلیل از فناوران برتر استان  است.

وی افزود: جشنواره تجلیل از فناوران برتر استانی همه ساله به منظور تجلیل از فناوران برتر استان البرز و نیز تشویق و ترغیب آن ها به تولید فناوری و تبدیل علم به ثروت و با هدف ایجاد بستری مناسب برای  تکریم مقام والای اندیشمندان و نخبگان عرصه علم و فناوری، شناسایی و معرفی فنآوران و نوآوران و کشف استعدادهای برتر در زمینه های مختلف علمی و صنعتی، ایجاد انگیزه در مخترعان، مبتکران، نوآوران و فن آفرینان استان البرز، گسترش تجربه های علمی و فنی و ایجاد زمینه تعامل و همکاری علمی بین محققان و فراهم سازی فضایی پرشور و رقابتی بین فناوران و کارآفرینان برگزار می شود.
وی ادامه داد: این جشنواره به‏ عنوان مراحل پایانی زنجیره ایده تا محصول با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی و روحیه تجاری سازی، به کارگیری پژوهش و افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان است.

 فناوران بر اساس معیارهایی از قبیل سطح بلوغ فناوری، میزان درآمدزایی، دوره بازگشت سرمایه طرح، تاثیر طرح در حفظ محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی، اشتغال زایی و میزان پیچیدگی نوآوری مورد ارزیابی و رتبه‌بندی داوران قرار می‌گیرند و تعدادی از آنها به عنوان فناروان برتر معرفی و همزمان با مراسم اختتامیه بزرگداشت هفتۀ پژوهش در استان البرز، تجلیل می‌شوند.

پژوهشگاه مواد وانرژی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری در مشکین دشت شهرستان فردیس استان البرز مستقر است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا