اخبار

اردوی تیم ملی بوکس شطرنج به میزبانی البرز آغاز شد

دبیر کل کمیته بوکس شطرنج جمهوری اسلامی ایران درحاشیه این اردو  به ایرنا گفت: مسابقات جهانی بوکس شطرنج قرار است به میزبانی ایتالیا از ۱۵ تا ۲۷ آذر  ماه امسال برگزار شود که تاکنون ۲۳ کشور دنیا برای شرکت در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.

محمدحسین قنبرپور افزود: به همین منظور تیم ملی بوکس شطرنج جمهوری اسلامی ایران نیز با مجوز از شورای برون مرزی قرار است که در این رقابت ها شرکت کند.

وی اضافه کرد: با همین هدف اردوی یک هفته ای تیم به میزبانی باشگاه میلاد کرج  آغاز شده و تا ششم آبان ماه جاری ادامه دارد.
قنبرپور با بیان اینکه کمیته بوکس شطرنج زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزش رزمی در حال فعالیت است‌، اظهار داشت: ۱۸ نفر در این اردو شرکت  دارند که هفت ورزشکار آقا اعزامی از این اردو مشخص خواهند شد که البته چهار ورزشکار زن نیز به این رقابت ها اعزام می شوند.

ورزش بوکس شطرنج در سال ۲۰۰۳ بنا نهاده شده که شعار آن باهوش ترین ها در کنار قوی ترین ها است که علاوه بر تقویت روح و جان در کنارآن  قدرت بوکس را به نمایش می گذارد.
این ورزش  از ۶ راند ۲ دقیقه ای شطرنج و پنج راند سه دقیقه ای بوکس تشکیل شده است.

قانون داوری نیز بدین شکل است که یا در شطرنج باید حریف را مات و یا در بوکس ناک اوت کنند، در واقع این بازی با شطرنج آغاز و با شطرنج به پایان می رسد.

 بازی بوکس شطرنج  توسط فریدون پویا از سال ۲۰۱۰ وارد ایران  شده و در سال ۲۰۱۷ تیم ملی با مجوز از شورای برون مرزی در رقابت های جهانی هندوستان شرکت  کرد که با کسب سه مدال طلا و یک نقره موفق به نایب قهرمانی شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا