سه شنبه , 26 تیر 1403

اجرای برنامه انقلاب اسلامی منادی وحدت در بستر شاد البرز

فرشته فهمیده روز جمعه درگفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه موضوع وحدت یکی از توصیه های جدی قرآن کریم و دین مبین اسلام است، افزود: امروز وحدت رمز موفقیت جوامع اسلامی را تشکیل می دهد.

وی خاطرنشان کرد: با درایت امام خمینی(ره) فاصله  زمانی بین سالگرد میلاد جضرت محمد (ص) بنابر روایات اهل سنت و شیعه به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد که دراین هفته برنامه های متنوعی برای دانش آموزان استان البرز درفضای مجازی پیش بینی شد.

وی با اشاره به اینکه اهمیت وحدت امروزه بر کسی پوشیده نیست،یادآورشد: وحدت باید حول محور توحید رقم بخورد زیرا یکی از ملاک های اصلی وحدت، توجه به مقوله توحید است.

فهمیده بیان داشت: امروزه دشمنان برای ضربه زدن به وحدت جوامع اسلامی وحدت را نشانه گرفته اند که این موضوع مهم برای دانش آموزان به زبان قلم و هنر از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: از جمله آثار وحدت در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی را می توان در جبهه مقاومت دیدکه موجب انسجام بیشتر امت اسلامی شد.

وی با بیان اینکه جوامع اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری به موضوع وحدت نیاز دارندتا همبستگی لازم ایجاد شود،ادامه داد: وحدت عامل استقلال،خودکفایی و عزت مسلمین است که این مهم در قالب پیام های آموزشی و تربیتی برای دانش آموزان دربستر شاد تبیین شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: در شرایط کنونی که دشمنان اسلام درصدد ایجاد اختلاف و اسلام هراسی در فضای مجازی و رسانه ای هستند لازم است دانش آموزان نسبت به موضوع مهم وحدت دربین جوامع اسلامی شناخت بیشتری پیدا کنند که در این راستا معلمان و رسانه ها نقش بسزایی دارند.

وی عنوان کرد: کارشناسان و مربیان حوزه تربیتی و پرورشی به مناسبت هفته وحدت در بستر شبکه آموزشی شاد برنامه های مختلفی چون تهیه و تولید محتواهای آموزشی و تربیتی همانند عکس نوشته، پوستر، دکلمه خوانی،شعر، نماهنگ،دلنوشته، کلیپ و درج پیام ها و روایات از پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) را انجام می دهند.

فهمیده با بیان اینکه امروز باید با استفاده از ظرفیت رسانه ای و تبلیغاتی موجود در کشور و جهان اسلام به موضوع مهم وحدت پرداخت افزود: وحدت را باید در بین جامعه و جوامع اسلامی نهادینه کنیم چراکه رمز موفقیت مسلمانان در مقابل دشمنان تنها حفظ و تحکیم وحدت است.

وی تاکید کرد: تشکیل جبهه مقاومت را می توان بهترین الگو برای پی بردن به اهمیت وحدت معرفی کرد و هفته وحدت بهانه ای برای پرداختن و برداشتن گام های عملی جهت رسیدن به وحدت است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …