سه شنبه , 26 تیر 1403

 ۱۵۶ دبستان در البرز مجری طرح ملی تحولی خوانا شدند

یونس جاوید نسب روز یکشنبه در گفت و گو با  ایرنا هدف از برگزاری این بسته را تلفیق و افزایش مهارت های زندگی در بین دانش آموزان پایه های مختلف دوره ابتدایی ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه این طرح ملی ازاول دیماه سال گذشته در بستر شبکه آموزشی شاد برای دانش آموزان دوره ابتدایی اجرا شد، افزود: این بسته آموزشی به دنبال افزایش مهارت های شنوایی، بینایی، خواندن و نوشتن درکلاس های درس دوره ابتدایی است.

وی بیان داشت: اکنون این مهارت‌ها به صورت تلفیقی و در قالب بسته تقویت مهارت زندگی، مشارکت مدرسه محور، مهارت‌های زبانی و آداب زندگی دریک هزار و ۷۷۶ کلاس در مدارس ابتدایی آموزش و پرورش البرز برای ۵۷ هزار دانش آموز این استان در حال اجرا است.

جاوید نسب با بیان اینکه دراین طرح دانش آموزان با استفاده از زبان درست و استفاده از کلمات مناسب تربیت می شوند تا خواسته‌های خود را به شکلی رسا بیان کرده و از ابزار نوشتن نیز به‌ خوبی استفاده کنند،اضافه کرد: با اجرای این طرح مهارت « آداب‌دانی » در دانش آموزان افزایش می‌یابد زیرا دانش آموزان رفتاردرست را درموقعیت‌های مختلف فرامی‌گیرند.

وی ادامه داد: دانش آموزان درمدرسه روخوانی و رونویسی را آموزش می بینند در حالی که مهارت خواندن و درک مطلب که خوب صحبت کردن و ابراز وجود را در پی داشته باشد، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآورشد: دوره پیش دبستانی و ابتدایی بهترین دوران برای تعمیق و اثربخشی آموزش مهارت های چهارگانه زبانی و زندگی است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: دراین طرح علاوه برپرداختن به دغدغه اساسی آموزش مهارت های پایه خواندن، نوشتن و آداب زندگی، شاهد یکی ازبرنامه های سند تحول بنیادین نیز درمدارس نیز هستیم.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد که بیش از نیمی از آن در مدارس دوره ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …