شنبه , 29 اردیبهشت 1403

۱۲ هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای البرز بهره‌مند شدند

بهزاد غفاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزش این تعداد کارآموز در رشته های مختلف مهارتی بیانگر استقبال جوانان البرزی از مهارت آموزی است .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز  گفت:  توانمند سازی نیروهای ماهر و کارآمد مورد نیاز بازار کار و ایجاد اشتغال پایدار از اهداف این آموزش ها است.

وی افزود: توجه ویژه و تکیه بر آموزش های مهارتی، علاوه بر توسعه حرفه‌آموزی ، مسیر برای بهبود فضای کسب و کار و پویایی اقتصاد جامعه  را هموار می کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه ، ضرورت  توجه ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی برای اجرای طرح رتبه بندی و رفع مشکلات معیشتی مربیان و کارکنان سازمان فنی و حرفه ای کشور  را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: همانگونه که طرح رتبه بندی برای جمعیت حدود یک میلیون نفری معلمان در دستور کار مجلس قرار گرفته است،  انتظار داریم این طرح  برای جمعیت حدود ۱۰ هزار نفری سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز در دستور کار مجلس قرار گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز،  توجه خاص دولت نسبت به بهبود وضعیت معیشتی مجموعه پرسنل مراکز تحت پوشش سازمان فنی و حرفه ای را ، راهگشای ایجاد تحول در آموزش های مهارتی و تامین نیروی مورد نیاز بازار کار عنوان کرد.

غفاری گفت:  کارکنان و مربیان این سازمان در بحث معیشتی مظلوم واقع شده‌ اند و این عزیزان که فرزندان این مملکت را با هدف اشتغال زایی آموزش می دهند ، از لحاظ حقوق و مزایا در پایین ترین سطح جامعه قرار گرفته اند.

وی افزود: مبالغی تحت عنوان «فوق العاده خاص» به کارکنان سازمان فنی و حرفه ای پرداخت می شد، اما از بیست سال قبل تا کنون پرداخت این مبالغ  توسط مجلس کنسل شده است. 

وی اظهار داشت:‌  از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست  داریم ضمن ریشه یابی و بررسی دلایل حذف پرداخت “فوق العاده خاص” مورد اشاره ، نسبت به تصویب برقراری مجدد پرداخت آن اقدام نمایند.

مدیرکل فنی و حرفه ای البرز در ادامه این گفت و گو از موازی کاری در  بحث آموزش های کوتاه مدت  توسط برخی ارگان ها به عنوان یک حرکت خلاف قانون و یک چالش نام برد.

غفاری افزود: خود نمایی این مشکل در شرایطی است که طبق قانون مراکز تحت پوشش سازمان آموزش فنی و حرفه ای متولی برگزاری این دوره های آموزشی در کشور می باشند. 

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به آغاز فعالیت وزیر جدید تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اینگونه چالش ها تا حصول نتایج مطلوب  مورد پیگیری قرار گیرد. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز،  برنامه ریزی دولت و مجلس برای رفع مشکل دستیابی به  تجهیزات مناسب مهارت آموزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ما از مربیان مجرب برخورداریم‌ ، اما 

میزان دریافتی حقوق آنان  پایین است که باید برای آنان چاره جویی کرد.

استان البرز با ۷ شهرستان تابعه دارای تعداد ۸ مرکز دولتی با ۱۰۰ مربی و ۴۵۰ مرکز آزاد آموزش فنی و حرفه ای  است.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …