چهارشنبه , 23 خرداد 1403

گفت‌وگوی تسنیم ‌با رتبه‌های برتر کنکور/ کلیدواژه موفقیت در مهم‌ترین آزمون زندگی/ داوطلبان استانی چگونه گوی سبقت را ‌از تهرانی‌ها ربودند؟

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آدینه کرج، اسامی نفرات برتر کنکور در 5 گروه آزمایشی اعلام شد که بر این اساس ‌در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، «محمدپیام تائبی» از تهران، «محمدشایان شعبانی» از رفسنجان، «محمد اسماعیلی» از اراک، «پارسا نوروزی‌نژاد» از سبزوار، «امیرمهدی میقانی» از اراک، «ترانه خسروجردی» از مشهد، «محمدجواد احمدپور» از اصفهان، «امیرحسن جعفرآبادی» از تهران، «ماهان بیهقی» از تهران و «دانیال غریب» از مشهد، به ترتیب رتبه‌های 1 تا 10 را از آن خود کردند.

در گروه آزمایشی علوم تجربی، «نیما ابوالحسنی» از تبریز، «پارسا فتحی» از اردبیل، «عرفان کرپه» از ترکمن، «آیناز مارالی» از جلفا، «حسن قیم» از اهواز، «آرین آور» از تهران، «باربد محمدی» از سقز، «محمدحسن فلاحت» از اهواز، «آوا فاضلی» از اصفهان و «نگین سرلک» از تهران نیز به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های 1 تا 10 شدند.

در گروه آزمایشی علوم انسانی، «امیرمهدی زلفی» از ابهر، «جواد عبدیائی» از شمیرانات، «محمدجواد مهدیان» از شاهین شهر، «امیرحسین جلالی» از یزد، «امیرمحمد باقری کرگشه» از تهران، «حسین ملکی‌پور» از نیشابور، «سحر محمدی» از زنجان، «سید محمدعلی شهرستانی» از شمیرانات، «دانیال دولتشاهی» از تهران و «امیرمحمد سلیمانی» از تهران، به ترتیب رتبه‌های 1 تا 10 این گروه آزمایشی را به دست آوردند.

در گروه آزمایشی هنر، «سید سپهر فرندی» از زنجان، «بهنود امیری» از کرج، «پریا الستی» از تهران، «می‌سا شفیع‌پور فومنی» از رشت، و «پروشا یوسف سیاه‌بندی» از تهران نیز رتبه‌های 1 تا 5 را کسب کردند.

همچنین «امیرحسین زرندی» از خوی، «سحر درودگر» از تربت حیدریه، «آرتین معتبری» از تهران، «دانیال منتظری» از اصفهان، «امیرحسن جعفرآبادی» از تهران، و «سید محمدصادق سیدهاشمی ریزی» از کرج نیز به ترتیب رتبه‌های 1 تا 5 گروه آزمایشی زبان را به دست آوردند.

خبرگزاری آدینه کرج در گفت‌وگو با نفرات برتر، رمز و راز موفقیت آنان در ماراتن کنکور 1400 را جویا شد که از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد:

گروه آزمایشی علوم تجربی

مطالعه 20 دقیقه در روز رتبه نخست کنکور تجربی‌

«نیما ابوالحسنی» رتبه نخست کنکور 1400 گروه آموزشی علوم تجربی، در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در تبریز، رمز موفقیت خود را برشمرد و اظهار داشت: رمز موفقیت من این بود که هر موقع شکست خوردم، تسلیم نشدم. در سه سال گذشته در کنکورهای آزمایشی رتبه یک نشدم؛ شاید رتبه 40 یا 50 می‌شدم اما تلاشم را بیشتر کردم و بالاخره رتبه یک را کسب کردم.

وی با بیان اینکه سال اولی است که کنکور می‌دهد، افزود: از کلاس‌های آموزشگاهی برای تمام دروس به جز زبان استفاده کردم.

رتبه یک کنکور تجربی 1400 خاطر نشان کرد: معتقدم کارکرد آموزشگاه در کنار مدرسه است و در مقابل هم نیستند؛ چرا که نقش مدرسه 50 درصد، 20 درصد آموزشگاه و 30 درصد تلاش شخصی و همت لازم است.

تقریباً در همه شبکه‌های اجتماعی بودم اما نحوه استفاده را بلد بودم چرا که اینستا و تلگرام را هر روز فقط 20 دقیقه وقت گذاشتم و فضا را به کلی کنار نگذاشتم.

 

وی در مورد رژیم مصرف شبکه‌های اجتماعی در ایام کنکور گفت: تقریباً در همه شبکه‌های اجتماعی بودم اما نحوه استفاده را بلد بودم چرا که اینستا و تلگرام را هر روز فقط 20 دقیقه وقت گذاشتم و فضا را به کلی کنار نگذاشتم. 

ابوالحسنی با اشاره به اینکه نباید استفاده از فضای مجازی در دوران کنکور ممنوع شود افزود: کنار گذاشتن دنیای مجازی معقول نیست؛ چرا که اکنون عصر ارتباطات است.

وی که پدرش کارمند و مادرش معلم مدرسه استثنایی است، در مورد نقش والدین خود در موفقیتش گفت: نقش مهم پدر و مادرم حمایت از آرامش روانی و کمک در کنکور است که از اینجا از زحماتشان قدردانی می‌کنم.

لذت رتبه دوم کنکور تجربی از درس‌ خواندن

‌«پارسا فتحی» رتبه دوم کنکور تجربی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه روزانه بین 8 تا 10 ساعت مطالعه داشتم، اظهار داشت: خیلی به تراز و رتبه اولویت نمی‌دهم. تمرکزم برای یادگیری است.

وی با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم در این مسیر، حاشیه‌ها ما را سرگرم کنند افزود: از درس خواندن لذت می‌برم و  تلاش می‌کنم به حاشیه‌ها فکر نکنم و در کنار  سخت‌کوشی و داشتن امید و انگیزه، در هر درس، کمترین اشکال را داشته باشم.

این دانش‌آموز بیان کرد: به خصوصیات خودم به خوبی آگاه هستم و می‌دانم در مطالعه درس‌ها رسیدن به چه سطحی از تسلط برایم هدف است و به مسیرهایی که برای هر درس طی می‌کنم آگاهی کامل دارم.

فتحی تصریح کرد: پزشکی یکی از رشته‌های دلخواه من است که همیشه جدیدترین اخبار آن را دنبال می‌کنم و آن را فارغ از توجه به درآمد یا موقعیت اجتماعی، انتخاب کرده‌ام و درس‌های فیزیک و شیمی و ریاضی از نقاط قوت من هستند.

برنامه‌ریزی منظم و اعتماد به نفس رمز موفقیت رتبه سوم کنکور تجربی‌

«‌عرفان کرپه» رتبه سوم کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی، اهل بندرترکمن است که توانسته در کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی رتبه سوم را کسب کند. وی اهل شهرستان بندرترکمن بوده که مقاطع ابتدایی و متوسطه اول را در این شهرستان به پایان رسانده و دوره متوسطه دوم را در دبیرستان تیزهوشان گرگان تحصیل کرده است.

وی توانسته موفقیت بزرگی را در کنکور کسب کند و رتبه سوم کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی را به دست آورده است که آن را نتیجه برنامه‌ریزی منظم و اعتماد به نفس خود می‌داند.

کُرپه در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در گرگان اظهار داشت: با تلاش و پشتکاری که داشتم مدرک دیپلم را با معدل 19.94 به اتمام رساندم و پس از آن خود را برای کنکور آماده کردم.

برای کسب رتبه برتر در کنکور، برنامه‌ریزی خوبی انجام دادم و با کمک پدر و مادر، مدیران و معلمانم توانستم نتیجه زحماتم را بگیرم.

 

وی گفت: برای کسب هر موفقیتی، نیاز به تعیین هدف و برنامه‌ریزی منظم داریم که اعتماد به نفس می‌تواند مکمل این دو عامل برای رسیدن به مقصد نهایی و موفقیت باشد.

رتبه سوم کنکور تجربی اضافه کرد: من هم برای کسب رتبه برتر در کنکور، برنامه‌ریزی خوبی انجام دادم و با کمک پدر و مادر، مدیران و معلمانم توانستم نتیجه زحماتم را بگیرم.

وی افزود: برای رسیدن به موفقیت نباید در طول مسیر خسته شویم و جا بزنیم و در عین حال باید برای رسیدن به هدف، امیدوار باشیم. توصیه من به کنکوری‌های سال آینده این است که به توانایی‌های خود اعتماد و ایمان داشته باشند.

کرپه تأکید کرد: کنکوری‌ها نباید ناامید و خسته شوند چون می‌بینیم که می‌شود از یک شهر کوچکی مانند بندرترکمن هم به رتبه برتر کنکور رسید؛ بنابراین باید همه تلاش خود را به کار بگیرند و بر روی درس و تحصیل خود تمرکز کنند تا نتیجه دلخواه خود را کسب کنند.

تصمیم قاطع رتبه هفتم کنکور تجربی‌ برای کسب رتبه تک رقمی در کنکور 1400

«باربد محمدی» رتبه هفتم کنکور گروه آزمایشی علوم‌تجربی در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در‌ پاسخ به این سؤال که راز موفقیتتان چه بوده است، اظهار داشت: قبل از هر چیزی بابت کسب این موفقیت خداوند را شکر کرده و از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی معلمان عزیزم تشکر می‌کنم.

وی افزود: توکل به خدا، مصمم بودن، پشتکار، تلاش مضاعف، دوری از فضای مجازی و استفاده از کتاب‌های تست از جمله رازهای موفقیتم بوده است.

توصیه‌ام به داوطلبان کنکور این است که از فضای مجازی دوری کرده و از آزمون کنکور نترسند و با وجود منابع بسیار، کیفیت مطالعه خود را افزایش دهند.

 

رتبه هفتم کنکور آزمایشی علوم تجربی از کردستان با بیان اینکه هدفم کسب رتبه تک رقمی در این رشته بود، گفت: خوشبختانه با پشت سرگذاشتن ماه‌ها مطالعه و تلاش، توانستم به هدف خود دست پیدا کنم.

وی تصریح کرد: توصیه‌ام به داوطلبان کنکور این است که از فضای مجازی دوری کرده و از آزمون کنکور نترسند و با وجود منابع بسیار، کیفیت مطالعه خود را افزایش دهند.

محمدی اظهار کرد: برای رسیدن به موفقیت بالا در کنکور، داشتن پشتکار، برنامه‌ریزی، علاقه به رشته تحصیلی، داشتن هدف و انگیزه بالا لازم است.

گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

بی‌توجهی رتبه دوم کنکور ‌گروه ریاضی به فضای مجازی

«محمدشایان شعبانی» رتبه دوم کنکور گروه ریاضی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار آدینه کرج در رفسنجان، با اشاره به اینکه رمز موفقیت من در کسب این رتبه، توکل بر خدا و پشتکار بود اظهار داشت: احتمال می‌دادم که یک رتبه خوب در کنکور کسب کنم و تمام تلاش خود را برای رتبه برتر شدن انجام دادم.

وی با اشاره به اینکه از خودش توقع رتبه تک رقمی را نداشته است، حمایت دوستان و خانواده را در کسب این موفقیت خود مؤثر دانست و گفت: «من علی‌رغم اینکه در طول دوران تحصیلی بسیار به درس خواندن علاقه داشتم اما به طور جدی از تعطیلات نوروز سال 99 برای کنکور شروع به درس خواندن کردم و از تابستان همان سال تمام روزهای هفته به جز جمعه‌ها را به درس خواندن مشغول بودم».

برای کنکور به هیچ کلاس کنکوری نرفته‌ام اما از کتاب‌های غیر درسی و کمک آموزشی استفاده می‌کردم. به همه توصیه می‌کنم که خود را باور داشته باشند و سال‌های زیادی برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند و درس بخوانند و امیدوار باشند که به اهداف خود می‌رسند.

 

شعبانی با اشاره به اینکه در ایام مطالعه برای کنکور هیچ‌گونه تفریحی نداشته و از فضای مجازی نیز دور بوده افزود: «برای کنکور به هیچ کلاس کنکوری نرفته‌ام اما از کتاب‌های غیر درسی و کمک آموزشی استفاده می‌کردم».

این دانش‌آموز رفسنجانی تصریح کرد: «به همه توصیه می‌کنم که خود را باور داشته باشند و سال‌های زیادی برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند و درس بخوانند و امیدوار باشند که به اهداف خود می‌رسند».

تحصیل رتبه سوم کنکور ‌گروه ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف‌

‌با اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1400 کشور، مشخص شد “محمد اسماعیلی” دانش‌آموز اهل استان مرکزی، شهرستان اراک، موفق به کسب رتبه سوم این آزمون در گروه آزمایشی ریاضی و فنی شده است.

وی در گفت‌و‌گوی خبری با اشاره به حس و حال خود پس از کسب این موفقیت اظهار داشت: «من “محمد اسماعیلی” از شهر اراک هستم که در گروه آزمایشی ریاضی و فنی رتبه سوم کنکور 1400 را کسب کردم. خیلی خوشحالم و خدا را شاکرم که به چنین موفقیتی دست پیدا کردم».

وی افزود: «روزانه بین 7 تا 9 ساعت مطالعه درسی داشتم و در طول روزهای هفته تمام تلاش خود را انجام دادم تا این میزان ساعت مطالعه را حفظ کرده و ادامه دهم».

تمرکز عمده‌ام بر روی کتاب‌های درسی بود؛ خصوصاً هر چه بیشتر به روز آزمون سراسری نزدیک می‌شدیم تمرکزم بر روی کتب درسی بیشتر می‌شد و این کتاب‌ها را بیشتر مطالعه می‌کردم و در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم.

 

رتبه سوم کنکور 1400 در گروه آزمایشی ریاضی تصریح کرد: تمرکز عمده‌ام بر روی کتاب‌های درسی بود؛ خصوصاً هر چه بیشتر به روز آزمون سراسری نزدیک می‌شدیم تمرکزم بر روی کتب درسی بیشتر می‌شد و این کتاب‌ها را بیشتر مطالعه می‌کردم و در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و تنها در کلاس‌های کنکور خود مدرسه حضور داشتم.

اسماعیلی ادامه داد: البته گاهی برای تثبیت آنچه مطالعه کرده بودم از برخی کتب کمکی نیز بهره می‌گرفتم اما بیشتر تمرکز من روی کتب درسی بود.

وی خاطرنشان کرد: هنوز تصمیم قطعی برای رشته مدنظر برای ادامه تحصیل نگرفته‌ام اما فکر می‌کنم احتمالاً در رشته مهندسی کامپیوتر، دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل بدهم.

بی‌توجهی رتبه چهارم کنکور ریاضی به کلاس‌های آموزشی و مؤسسات کنکور

«پارسا نوروزی‌نژاد» ‌رتبه چهارم کنکور ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در مشهد مقدس اظهار داشت: در طول یک سال گذشته، تلاش زیادی برای حضور موفق در کنکور داشتم و خوشحالم که لطف خداوند نیز نصیب بنده شد و توانستم رتبه 4 کنکور ریاضی را کسب کنم.

دارنده رتبه چهار کنکور در رشته ریاضی و فنی افزود: کنکور مرحله آخر یک زنجیره تلاش تحصیلی است و در طول 12 سال تحصیلی، بنده این تلاش را دنبال کردم.

نوروزی‌نژاد افزود: خانواده نیز در تمام این سال‌های تحصیل در کنارم بودند و به موفقیتم کمک کردند.

وی خاطرنشان کرد: حتی یک جلسه نیز در کلاس‌های کنکور حضور پیدا نکردم و از کتب کمک آموزشی، آن هم صرفاً در حد تست زدن استفاده کردم و نمونه تست‌های سال‌های قبل را مورد استفاده قرار می‌دادم.

نوروزی‌نژاد تأکید کرد: دانش‌آموزان و افرادی که پشت کنکور هستند تلاش کنند روی پای خود بایستند و تلاش کنند و چشم امید به کلاس‌های کنکور و مؤسسات نداشته باشند.

شرکت رتبه پنجم کنکور ریاضی در کلاس‌های فوق برنامه مدرسه‌

به گزارش خبرگزاری آدینه کرج از اراک، با اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1400 کشور، “امیرمهدی میقانی” دانش‌آموز اهل استان مرکزی، شهرستان اراک، موفق به کسب رتبه پنجم این آزمون در گروه آزمایشی ریاضی و فنی شد.

دانش‌آموز اراکی در گفت‌و‌گوی خبری با اشاره به حس و حال خود پس از کسب این موفقیت اظهار داشت: «من “امیرمهدی میقانی” از شهر اراک هستم که در گروه آزمایشی ریاضی و فنی رتبه پنجم کنکور 1400 را کسب کردم. حس جالبی است و در این موقعیت هر فردی قطعاً خوشحال خواهد بود چرا که یک حس تکرار نشدنی است».

وی افزود: «میزان ساعات مطالعه من متغیر بود اما اگر یک سال اخیر را بخواهیم یک میانگین کلی در نظر بگیریم، روزانه حدود 9 ساعت در روز مطالعه درسی داشتم».

میقانی ادامه داد: «در کنار کتب درسی از برخی کتاب‌ها استفاده می‌کردم. تنها در کلاس‌های کنکور مدرسه به صورت فوق برنامه برای آمادگی برای کنکور استفاده کردم».

رتبه پنجم آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی و فنی خاطرنشان کرد: «در خصوص انتخاب رشته برای ادامه تحصیل هنوز تصمیمی قطعی ندارم اما فکر می‌کنم کامپیوتر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم».

بی‌رغبتی رتبه ششم کنکور گروه ریاضی برای حضور ‌در کلاس‌های کنکور‌

«ترانه خسروجردی» ‌رتبه ششم گروه ریاضی، در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در مشهد مقدس اظهار داشت: برای موفقیت در کنکور، از حدود یک سال قبل برنامه‌ریزی خود را آغاز کردم و البته در این مسیر از هیچ‌کدام از کلاس‌های کنکور و مؤسسات بهره نگرفتم.

رتبه 6 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی بیان کرد: تقریباً در این مسیر و در یک سال اخیر، روزانه 12 ساعت مطالعه منظم را در برنامه خود داشتم و هیچ‌گاه در طول مسیر نومید نشدم؛ زیرا معتقدم برای دستیابی به هر هدفی باید تلاش کرد.

تقریباً در این مسیر و در یک سال اخیر، روزانه 12 ساعت مطالعه منظم را در برنامه خود داشتم و هیچ‌گاه در طول مسیر نومید نشدم؛ زیرا معتقدم برای دستیابی به هر هدفی باید تلاش کرد.

 

خسروجردی خاطرنشان کرد: در طول دورانی که برای کنکور درس می‌خواندم، مخصوصاً با توجه به شرایط کرونا و صحبت‌هایی که مبنی بر احتمال تعویق کنکور بود، شاید تصور نمی‌کردم بتوانم این رتبه را کسب کنم اما پس از حضور در آزمون، برآوردم این بود که بتوانم رتبه خوبی کسب کنم.

وی افزود: لطف و عنایت خدا و همچنین دعای خیر پدر و مادرم سبب شد که این رتبه را در کنکور کسب کنم و خوشحالم که توانستم کاری کوچک برای خوشحالی پدر و مادرم بردارم.

دوری رتبه هفتم کنکور رشته ریاضی از دید و بازدیدهای خانواد‌گی

‌«محمدجواد احمدپور» رتبه هفتم رشته ریاضی ‌در گفت‌و‌گو با خبرنگار آدینه کرج در اصفهان، با اشاره به رمز موفقیتش در کنکور، اظهار داشت: از تابستان سال گذشته به طور پیوسته درس خواندن را روزانه بین  6 تا 7 ساعت شروع کردم و با خواب کافی، تغذیه مناسب، مطالعه به اندازه و تلاش و پشتکار توانستم برای رسیدن به هدفم گام بردارم.

وی افزود: در هیچ کلاس‌ تقویتی و کنکور شرکت نکردم و فقط با درس خواندن در خانه و شرکت در آزمون‌ها برای کنکور خود را آماده کردم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه خانواده نقش مؤثری در موفقیت فرزندانشان دارند گفت: من هم از این قائده مستثنی نبودم و با حمایت پدر و مادر و ایجاد محیط امن و به دور از هر اضطراب و دورهمی در منزل، توانستم درس بخوانم.

وی ادامه داد: درس خواندن به صورت غیرحضوری در سال آخر دبیرستان معایب و مزایایی داشت که با سعی و تلاش و اتّکا به خداوند توانستم از این مرحله عبور کنم.

کنکور 1400 تا حدی سخت بود و در درس ریاضی سؤالات زیادی خارج از کتاب آمده بود و تصحیح سؤالات با تأثیر مثبت، روشی بود که برای این سؤالات اتخاذ کردند.

 

احمدپور تصریح کرد: تحصیل در شرایط کرونایی و به صورت آنلاین سبب شد آن طور که باید و شاید با معلمان در ارتباط نباشیم و نتوانیم از حضورشان به طور کامل بهره‌مند شویم؛ اما از اینکه در خانه بودیم و فرصت ما برای رفت و آمد به مدرسه گرفته نمی‌شد سعی کردم از این مزیت استفاده کنم و بیشتر درس بخوانم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های درسی به صورت آنلاین بازخورد خیلی خوبی نخواهد داشت، گفت: به طور یقین هیچ روشی جای کلاس‌های حضوری را نمی‌گیرد ولی متأسفانه در شرایط کرونایی چاره‌ای جز آموزش غیرحضوری به خاطر حفظ سلامت معلمان و دانش‌آموزان نیست.

وی افزود: کنکور 1400 تا حدی سخت بود و در درس ریاضی سؤالات زیادی خارج از کتاب آمده بود و تصحیح سؤالات با تأثیر مثبت، روشی بود که برای این سؤالات اتخاذ کردند که اگر کسی پاسخ درست داده باشد نمره مثبت گرفته و در صورت پاسخ اشتباه، نمره منفی لحاظ نشد.

احمدپور خاطرنشان کرد: با اینکه می‌دانستم رتبه خوبی به دست می‌آورم ولی فکر نمی‌کردم در زمره نفرات برتر باشم و زمانی که از کسب رتبه 7 ریاضی مطلع شدم خودم و خانواده‌ام بسیار خوشحال شدیم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه در مدرسه «اژه‌ای 2» درس خوانده است، گفت: تصمیم دارم در رشته مهندسی برق دانشگاه شریف ادامه تحصیل بدهم و بتوانم به کشورم خدمت کنم.

وی ادامه داد: به دانش‌آموزانی که سال آینده کنکور دارند، پیشنهاد می‌کنم درگیر حواشی نشوند؛ فکر کلاس‌های فوق برنامه و کنکور نباشند؛ خودشان در خانه درس بخوانند و مهمانی و دورهمی و گشت در فضای مجازی را محدود کنند و سعی کنند با خوب درس خواندن موفق شوند.

احمدپور خاطرنشان کرد: کلاس کنکور ضرورتی ندارد. به نظر من، زمانی که فرد برای کلاس کنکور می‌گذارد و از خانه خارج می‌شود وقت او را می‌گیرد و چه بهتر که در خانه درس بخواند. با اینکه به من هم شرکت در کلاس‌های کنکور پیشنهاد شد، ولی ترجیح دادم شرکت نکنم.

وی با اشاره به خوب بودن کلیت کنکور، اظهار داشت: برگزاری کنکور خوب است ولی باید تغییراتی در آن بدهند تا شرکت‌کنندگان نتیجه بهتری کسب کنند.

گروه آزمایشی علوم انسانی

توصیه مهم رتبه نخست کنکور علوم انسانی به داوطلبان ‌کنکور 1401

«امیرمهدی زلفی»، رتبه نخست کنکور گروه علوم انسانی از شهرستان ابهر، «سحر محمدی» از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه 7 گروه علوم انسانی، و نهایتاً «سیدسپهر فرندی» از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه نخست رشته هنر شدند.

امیرمهدی زلفی که متولد 26 تیرماه 1382 از ابهر است توانست برای بار نخست در تاریخ استان زنجان، رتبه نخست یکی از گروه‌های سخت کنکور سراسری (علوم انسانی) را به دست بیاورد.

وی در پاسخ به سؤال از علت موفقیت ‌در کنکور 1400 با وجود دوری از درس و مدرسه اظهار داشت‌:‌ من اول خدمت مخاطبین خبرگزاری آدینه کرج سلام عرض می‌کنم. موفقیت بنده در این کنکور به خاطر تلاش و پشتکارم بوده است. وقت زیادی برای مطالعه درس‌های خود گذراندم.

در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم. به نظرم شرکت در این کلاس‌ها نیازی نیست و موفقیت در کنکور ربطی به حضور در این کلاس‌ها ندارد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در کلاس‌های کنکور و تقویتی خارج از مدرسه شرکت کرده‌ بودید؟ گفت: ‌‌نخیر؛ بنده در هیچ کلاسی کنکوری شرکت نکردم. به نظرم شرکت در این کلاس‌ها نیازی نیست و موفقیت در کنکور ربطی به حضور در این کلاس‌ها ندارد.

زلفی در پاسخ به این سؤال که تعطیلی مدارس به نفع شما در کنکور بود؟ و آیا موافق بازگشایی مدارس هستید؟ تصریح کرد: ‌قطعاً بله؛ باید مدارس بازگشایی شود تا سطح سواد بچه‌ها ارتقا یابد. قطعاً مدارس در سطح کنکور تأثیرگذار هستند و شاید عدم موفقیت برخی‌ها در کنکور امسال به تعطیلی مدارس نیز برگردد. نمی‌شود گفت که حالا من نفر اول شدم پس بازگشایی مدارس تأثیری ندارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آزمون امسال سخت بود؟ و آیا صحت دارد برخی سؤالات خارج از کتب درسی بوده است؟ گفت: متأسفانه سؤالات ‌آزمون امسال بسیار سخت بود و حتی برخی از سؤالات خارج از کتاب طراحی شده بود. به نظر بنده سؤالات ریاضی و گروه انسانی ناجوانمردانه بود. سؤالات در دیگر درس‌ها تفاوت آنچنانی با سال‌های گذشته نداشت.

رتبه برتر کنکور 1400 در پاسخ به سؤالی درباره ‌‌توصیه‌اش به داوطلبان کنکور 1401 افزود: ‌‌توصیه من به داوطلبان این است که از کنکور نترسند. می‌شود با تلاش و پشتکار فراوان و بدون حضور در کلاس‌های کنکور به موفقیت دست یافت. قطعاً بودن یک کنکور نیاز است؛ چرا که در هر صورت برای ورود به دانشگاه‌های خوب کشور باید یک رقابتی وجود داشته باشد. زمانی می‌توانیم بگوییم که کنکور نیاز نیست که سطح همه دانشگاه‌های کشور در یک حد باشد.

80 هزار تست‌زنی رتبه سوم کنکور انسانی‌ در طول 7 ماه‌

«محمدجواد مهدیان» رتبه سوم کنکور انسانی در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در اصفهان، درباره علل موفقیت در کنکور و کسب رتبه 3 کنکور انسانی 1400 اظهار داشت: من در دبیرستان حضور نداشتم و امتحانات را در مدرسه شبانه گذراندم. مهم‌ترین دلیل موفقیت، توکل بر خدا و حمایت پدر و مادر بود.

وی افزود: در مسیر رسیدن به اهدافم در کنکور، تست بسیار زدم و همین تست‌های زیاد، بسیار به من کمک کرد. در مدت 7 ماه حدود 80 هزار تست زدم.

رتبه 3 کنکور سراسری رشته انسانی 1400، درباره شرکت در کلاس‌های کنکوری خاطرنشان کرد: همان‌طور که گفتم من دبیرستان روزانه هم نبوده‌ام و یک ساعت هم برای کنکور کلاس شرکت نکردم و هیچ مشاور و معلم شخصی نداشتم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه خانواده چه میزان در کنار شما بودند و چه نقشی در تأمین آرامش شما برای کنکور داشتند تصریح کرد: در 7 ماهی که برای کنکور تلاش می‌کردم، ابتدای کار چون به درس‌ها آشنایی نداشتم، بسیار دیر یاد می‌گرفتم؛ اما پدرم مرا بسیار تشویق می‌کرد و امیدواری می‌داد و در این راه بسیار کمک می‌کرد و همین سبب شد اعتماد به نفس پیدا کنم.

مادرم آرامش زیادی به من دادند و شب امتحان، من تنها 2 ساعت توانستم استراحت کنم و شب بسیار سختی برای من بود.

 

مهدیان بیان کرد: البته پس از این موضوع، زمانی که رتبه‌های خوبی در کنکورهای آزمایشی کسب می‌کردم هم، پدرم تشویق خاصی نمی‌کردند که سبب غرور در من نشود و متوجه شوم که ممکن است رتبه کنکور اصلی خوب نشود. همین سبب شد تا تلاشم بیشتر شود. 2 رفتار متضاد پدرم سبب شد حرکتم در این مسیر را به بهترین نحو شروع کنم.

وی گفت: مادرم آرامش زیادی به من دادند و شب امتحان، من تنها 2 ساعت توانستم استراحت کنم و شب بسیار سختی برای من بود.

رتبه 3 کنکور انسانی 1400، در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا تعطیلی مدارس به نفع شما بود، اظهار داشت: من در دبیرستان حضور نداشتم و در کلاس‌ها شرکت نکردم و این برای من بهتر شد. اگر حضوری بود این رتبه را کسب نمی‌کردم. زمان زیادی برای مطالعه داشتم و با حدود 12 ساعت مطالعه در روز موفق شدم.

وی درباره اینکه آیا برگزاری کنکور لازم است، افزود: به نظر من لازم است البته نه به دلیل اینکه رتبه خوبی کسب کرده‌ام. اگر کنکور نباشد احتمال رانت بیشتر می‌شود. نمره ملاک درستی نیست؛ زیرا معدل سال دوازدهم من که در شبانه‌روزی برای دیپلم امتحان دادم حدود 16 الی 17 شد و اگر بر اساس معدل بود من رتبه 3 نبودم در صورتی که من بسیار درس می‌خواندم.

مهدیان خاطرنشان کرد: در امتحان، فضای تقلب و کمک معلم‌ها بسیار باز است و نمره‌های امتحانی ملاک خوبی نمی‌تواند باشد. کنکور برای برخی رشته‌های اصلی مهم است؛ زیرا نمی‌توانید بگویید اگر شما به علمی علاقه دارید به دلیل معدل نمی‌توانید بخوانید؛ این فضا سبب می‌شود کشور پیش نرود.

وی در توصیه‌ای به شرکت‌کنندگان کنکور 1401 تصریح کرد: تأثیر ما کمتر از آن چیزی هست که فکر می‌کنیم. خدا بیش از آن چیز که فکر کنید مؤثر است. اگر توکل نکنند و با خدا نباشند رتبه برتر هم برای آن‌ها آرامش نمی‌آورد.

رتبه 3 کنکور انسانی 1400 بیان کرد: این جمله را برای کسانی که وضع مالی خوبی ندارند می‌گویم؛ باور من بر این است که تلاش زیاد امکانات کم را جبران می‌کند. فکر نکنید اگر امکانات شما کم است و مدرسه خوب درس نمی‌خوانید موفق نمی‌شوید! من به عنوان مثال، کسی هستم که امکاناتی از معلم خصوصی و مشاور و غیره را نداشتم و در مدرسه خاصی هم نبودم.

درس خواندن رتبه سوم کنکور علوم انسانی تا یک روز قبل از کنکور

«امیرحسینی جلالی»، رتبه سوم کنکور علوم انسانی در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در  یزد اظهار داشت: برای کنکور به طور رسمی از سال دهم مطالعه می‌کرده ولی به طور جدی‌تر با شروع کرونا و پایان سال یازدهم، مطالعه کنکوری را آغاز و تا یک روز قبل از کنکور ادامه داده است.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در روز 8 ساعت مطالعه داشته، بیان کرد: در هیچ یک از کلاس‌های آموزشی و کنکوری شرکت نکرده و تنها از آزمون‌های آزمایشی و کتاب‌های کمک درسی بهره گرفته است.

رتبه سه کنکور سراسری، نقش والدین را در کسب این موفقیت بسیار زیاد دانست و گفت: بعد از خداوند، بهترین و مهترین نقش را خانواده داشتند که با حمایت‌های تأثیرگذارشان بسیار کمک‌کننده بودند.

برای موفقیت در کنکور کار خاصی انجام ندادم و خودم برنامه‌ریزی درسی را انجام ‌داده و با شناختی که از خودم داشتم کم‌کم از سال دوازدهم بهترین برنامه‌ریزی را انجام داده و اجرا کرده تا به موفقیت برسم.

 

وی اولین رمز موفقیت خود را پیوستگی در مطالعه عنوان کرد و گفت: خوانش مفهومی، توکل به خدا و آرامش در کنار هم برای کسب رتبه برتر کنکور معجزه کردند.

جلالی افزود: برای موفقیت در کنکور کار خاصی انجام نداده و خودش برنامه‌ریزی درسی را انجام می‌داده و با شناختی که از خود داشته کم‌کم از سال دوازدهم بهترین برنامه‌ریزی را انجام داده و اجرا کرده تا به موفقیت برسد.

علاقه رتبه ششم کنکور علوم انسانی برای تحصیل در رشته علوم قضایی ‌

«حسین ملکی‌پور»، ‌رتبه ششم کنکور علوم انسانی در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در مشهد مقدس اظهار داشت: به صورت دقیق از تابستان سال قبل، برنامه‌ریزی خود برای حضور موفق در کنکور را آغاز کردم و برنامه مدوّنی در این زمینه داشتم.

رتبه 6 کنکور علوم انسانی بیان کرد: شرایط کرونا نیز امکان بهره‌گیری از کلاس‌ها را نمی‌داد و تماماً از بستر کلاس‌های آموزشی سامانه «شاد» بهره گرفتم.

وی با اشاره به اینکه در هیچ کلاس کنکور و یا مؤسسه آموزشی حضور پیدا نکردم خاطرنشان کرد: برای ادامه تحصیل، رشته علوم قضایی در دانشگاه تهران را مدنظر دارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشم.

ملکی‌پور عنوان کرد: کنکور و کسب رتبه و موفقیت در آن، حاصل یک برنامه‌ریزی طولانی مدت و همچنین همت و تلاش مضاعف است.

توصیه رتبه هفتم کنکور علوم انسانی ‌‌به داوطلبان کنکور 1401

«سحر محمدی» رتبه هفتم کنکور گروه علوم انسانی از شهرستان ابهر در پاسخ به سؤالی درباره علت موفقیتش‌ در کنکور 1400 با وجود دوری از درس و مدرسه اظهار داشت: پشتکار خیلی زیادی داشتم و روزانه بیش از 10 ساعت مطالعه داشتم؛ شاید رمز موفقیت بنده هم همین موضوع بوده که فقط بر روی کتاب‌های درسی متمرکز شدم.

وی با بیان اینکه در کلاس‌های کنکور و تقویتی خارج از مدرسه ‌به هیچ وجه شرکت نکردم، افزود: ‌بنده اعتقادی به این کلاس‌ها ندارم و اصلاً این کلاس‌ها مناسب کنکور نیست! توصیه من به داوطلبان سال آینده این است که تمرکز خود را بر روی کتاب‌های درسی بگذارند.

‌من به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم که هدف‌گذاری درستی داشته باشند و با مطالعه درست و اصولی در کنکور شرکت کنند

 

محمدی در پاسخ به سؤالی که توصیه شما به داوطلبان کنکور 1401 چیست؟ تصریح کرد: ‌من به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم که هدف‌گذاری درستی داشته باشند و با مطالعه درست و اصولی در کنکور شرکت کنند؛ حتماً برنامه‌ریزی داشته باشند تا قدم به قدم به جلو حرکت کنند.

وی با بیان اینکه سؤالات کنکور امسال بسیار سخت بود و حتی نسبت به سال‌های گذشته بسیار سخت‌تر بود، گفت: مخصوصاً گلایه ما از طراحان سؤال به خاطر سؤال ریاضی است که بسیار سخت و دور از انتظار طراحی شده بود. نمی‌توانم بگویم که سؤالات خارج از کتب درسی بود ولی می‌توانم بگویم سؤالات به دور از اهداف کتب درسی طراحی شده بود.

گروه آزمایشی زبان

برنامه دو ساله رتبه دوم کنکور زبان برای کنکور 1400

«سحر درودگر» رتبه دوم کنکور گروه زبان  در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در مشهد مقدس اظهار داشت: همه چیز در کنکور به تلاش و نومید نشدن بستگی دارد و معتقدم دانش‌آموز نتیجه زحمات یک ساله خود را در روز کنکور رقم می‌زند.

نفر دوم کنکور سراسری 1400 در گروه زبان انگلیسی بیان کرد: پدر و مادرم هر دو فرهنگی و دبیر آموزش و پرورش هستند و قطعاً دعای خیر آنها و همچنین حمایتی که از من در این مدت صورت دادند در موفقیتم بسیار مؤثر بوده است.

درودگر افزود: از سال یازدهم برای کنکور و حضور موفق در آن برنامه‌ریزی داشتم و هر چه به بازه کنکور نزدیک‌تر شدم برنامه‌ریزی‌ام منسجم‌تر و مطالعه خود را مدون‌تر کردم.

از سال یازدهم برای کنکور و حضور موفق در آن برنامه‌ریزی داشتم و هرچه به بازه کنکور نزدیک‌تر شدم برنامه‌ریزی‌ام منسجم‌تر و مطالعه خود را مدون‌تر کردم.

 

وی خاطرنشان کرد: قبلاً دانش‌آموزان پدرم نیز رتبه‌های خوبی در کنکور کسب کرده بودند و همین مسئله به من دلگرمی می‌داد که با تلاش بیشتر می‌توانم به هدفم برسم.

درودگر تأکید کرد: البته تمرکز بیشتری روی کنکور تجربی داشتم و خدا را شکر در کنکور زبان موفقیت کسب کردم.

گلایه رتبه نخست کنکور زبان خارجی از سؤالات غافلگیر‌کننده آزمون

«امیرحسین زرندی»، رتبه اول کنکور سراسری زبان‌های خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در ارومیه، با اشاره به اینکه از شهرستان خوی در کنکور شرکت کرده و به رتبه نخست دست یافته است اظهار کرد: علت موفقیت من در کنکور، بیشتر تلاش‌های خودم بوده تا به رتبه مطلوب رسیدم و تعطیلی مدارس برای بنده چندان مشکل‌ساز نبود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، حمایت‌های خانواده و دبیران مدرسه که در یافتن منابع به من کمک می‌کردند در موفقیتم بسیار حائز اهمیت بود.

رتبه اول کنکور سراسری زبان‌های خارجی با اشاره به نقش کلاس‌های کنکور و تقویتی در آزمون گفت: بنده تمایلی برای حضور در کلاس‌های تقویتی نداشتم، اما صرفاً در سال پایانی با توجه به اینکه مدارس تعطیل شد، در برخی دروس و با کمک دبیران مدرسه خود، در کلاس‌های خصوصی شرکت کردم اما در مجموع نظر مثبتی نسبت به حضور در کلاس‌های خصوصی ندارم و سعی می‌کنم که بیشتر خود تلاش کنم.

علت موفقیت من در کنکور بیشتر تلاش‌های خودم بوده تا به رتبه مطلوب رسیدم و تعطیلی مدارس برای بنده چندان مشکل‌ساز نبود.

 

وی در ادامه افزود: تعطیلی مدارس نیز تأثیر مثبت یا منفی خاصی در نتیجه کنکور نداشت اما به نسبت، موافق بازگشایی مدارس هستم.

زرندی با اشاره به اینکه نظری در مورد برگزاری کنکور یا حذف آن ندارد اظهار داشت: همین که کنکور در زمان مقرر برگزار شد و به تعویق نیفتاد همین خود، نقطه مثبتی است.

این کنکوری که در مدرسه استعدادهای درخشان تحصیل کرده است با اشاره به اینکه برخی سؤالات نسبت به سابقه کنکور از سطح بالاتری برخوردار بود افزود: برخی سؤالات غافل‌گیرکننده بود و با توجه به اینکه در گروه زبان‌های خارجی ثبت نام کرده بودم نمی‌دانم که خارج از کتاب سؤالی طرح شده بود یا نه؛ اما در مجموع سطح بالاتری داشت و دشوار بود.

زرندی با توصیه به دانش‌آموزان کنکوری سال آینده بیان کرد: دانش آموزان اگر در برخی دروس دچار مشکل شدند نباید خود را گم کنند و یا اگر در آزمون مشاهده کردند که چند سؤال پشت سر هم دشوار است، نباید روحیه خود را ببازند چون روحیه در کنکور بسیار مهم است و به جای استرس و ترس، از روی سؤال دشوار رد شوند.

وی با اشاره به اینکه روزانه بین 6 تا هشت ساعت درس می‌خوانده است اظهار داشت: بنده به صورت متعادل به درس خواندن در طول شبانه‌روز می‌پرداختم و کیفیت مهم‌تر از کمیت است.

رتبه اول کنکور سراسری زبان‌های خارجی در پایان با شکرگزاری از خداوند متعال که فرصت و توفیق افتخارآفرینی برای شهر و خانواده نصیبش شد افزود: از خانواده نیز سپاسگزارم که منابع و امکانات را برایم فراهم کردند که در حد توان بتوانم خود را در کنکور نشان دهم و همچنین از دبیران و کارکنان مدارس نیز تقدیر می‌کنم.

3 سال مطالعه و درس خواندن رتبه پنجم کنکور زبان برای موفقیت در کنکور‌

«دانیال منتظری» رتبه پنجم کنکور زبان در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در اصفهان، با اشاره به رمز موفقیتش در کنکور 1400، اظهار داشت: عواملی چون توکل به خدا، حمایت پدر و مادر و تلاش مستمر در موفقیت من نقش به سزایی داشتند.

وی افزود: از پایه دهم و یازدهم دقیق درس خواندن را آغاز و به صورت مستمر ادامه دادم و در پایه دوازدهم زمان بیشتری را به درس خواندن اختصاص دادم.

رتبه 5 زبان و رتبه 76 تجربی با بیان اینکه در چند ماه اخیر در کلاس‌های کنکور و فوق برنامه شرکت کرده است، گفت: با نزدیک شدن به زمان کنکور در کلاس‌های تقویتی و آزمون‌های آزمایشی شرکت کردم تا نتیجه بهتری کسب کنم.

وی ادامه داد: کلاس‌های کنکور و آزمون‌های آزمایشی نقش مکمل و فرعی دارند و تلاش و پشتکار شخص، نقش اصلی است که می‌تواند فرد را به موفقیت نزدیک کند.

سطح کنکور امسال به ویژه در درس ریاضی متوسط رو به سخت بود و بعضی از سؤالات هم از خارج از کتاب طراحی شده بود که نمره منفی برای آنها برداشته شد.

 

منتظری تصریح کرد: سطح کنکور امسال به ویژه در درس ریاضی متوسط رو به سخت بود و بعضی از سؤالات هم از خارج از کتاب طراحی شده بود که نمره منفی برای آنها برداشته شد.

رتبه 5 زبان و رتبه 76 تجربی با اشاره به نقش خانواده در موفقیت فرزندان، اظهار داشت: به طور یقین خانواده نقش به سزایی دارد و در خانواده من مادرم از نظر درسی، روحی و روانی بسیار حمایت کردند و پدرم هم نقش کمک مالی برای خرید کتاب و شرکت در کلاس‌ها و آزمون‌های آزمایشی داشتند.

وی افزود: در دبیرستان «اژه‌ای یک» درس خواندم و با توجه به رتبه‌هایی که کسب کردم، تمایل دارم رشته پزشکی دانشگاه اصفهان را دنبال کنم.

منتظری خاطرنشان کرد: کنکور ایراداتی دارد از جمله اینکه سؤالات آن از نظر علمی و تیپ سؤال درست نیست. نفرات برتر کنکور در زمره دانش‌آموزان باهوش و درس‌خوان هستند و کنکور از نظر سنجشی مشکلی ندارد اما از نظر محتوا و نوع سنجش ایراداتی به آن وارد است.

رتبه 5 زبان و رتبه 76 تجربی با بیان اینکه بهتر است امتحانات نهایی در کنکور تأثیرگزار باشد، گفت: به نظر من، مسئولان برای سنجش دانش‌آموزان نباید فقط به 4 ساعت زمان کنکور بسنده کنند و این سنجش نیاز به زمان بیشتری دارد و امتحانات نهایی باید تأثیرگزار باشد.

وی ادامه داد: به دانش‌آموزانی که سال آینده قصد شرکت در کنکور دارند پیشنهاد می‎کنم تحت تأثیر جوّی که ایجاد شده قرار نگیرند! اینکه در زمان مشخص درس بخوانند یا در چندین آزمون آزمایشی و کلاس کنکور شرکت کنند بلکه با حفظ روحیه تلاش کنند و به خودشان ایمان داشته باشند که موفق خواهند شد.

گروه آزمایشی هنر

مطالعه 12 ساعت در روز رتبه نخست کنکور هنر

نتایج کنکور 1400 توسط سازمان سنجش منتشر شد که در این بین زنجانی‌ها سه رتبه ارزشمند را کسب کردند. امیرمهدی زلفی از شهرستان ابهر موفق به کسب رتبه نخست گروه علوم انسانی، سحر محمدی از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه 7 گروه علوم انسانی و نهایتاً سید سپهر فرندی از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه نخست رشته هنر شدند.

«سید سپهر فرندی» که متولد 7 مهرماه 1381 از زنجان است علاوه بر کسب رتبه نخست رشته هنر، توانست رتبه 1500 رشته ریاضی فیزیک را به دست بیاورد و شاید می‌شود از آن به عنوان رکوردی یاد کرد. به گفته خود، علاقه زیادی به رشته نوازندگی دارد و راغب است در دانشگاه تهران رشته نوازندگی تحصیل کند. همچنین وی اعلام کرد که در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده و برای کسب موفقیت روزانه حدود 13 ساعت مطالعه کرده است.

من از مهرماه سال گذشته روزانه هشت ساعت مطالعه داشتم ولی روزهای نزدیک به کنکور 12 و 13 ساعت مطالعه داشتم. خیلی تلاش کردم تا در کنکور رتبه خوبی به دست بیاورم.

 

وی در پاسخ به این سؤال که علت موفقیت شما در کنکور 1400 با وجود دوری از درس و مدرسه چیست؟ اظهار داشت:‌ من از مهرماه سال گذشته روزانه هشت ساعت مطالعه داشتم؛ ولی روزهای نزدیک به کنکور 12 و 13 ساعت مطالعه داشتم. خیلی تلاش کردم تا در کنکور رتبه خوبی به دست بیاورم ولی هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم رتبه نخست را کسب کنم.

فرندی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا در کلاس‌های کنکور و تقویتی خارج از مدرسه شرکت کرده‌ بودید، افزود: من فقط کتاب‌های کمک آموزشی می‌خریدم و در خانه آنها را مطالعه می‌کردم.

رتبه برتر کنکور هنر با بیان اینکه واقعاً فکر نمی‌کردم که سؤالات امسال به این‌گونه سخت باشد، تصریح کرد: کنکور در ایران ثابت کرد که غیر قابل پیش‌بینی است و لطف خدا بود که توانستم این رتبه را کسب کنم.

وی درباره نقش خانواده در موفقیتش گفت: من مدیون خانواده خود هستم و 60 درصد موفقیت خود را مدیون خانواده می‌دانم چرا که یک سال من را شبانه‌روز تحمل کردند.

انتقاد رتبه دوم کنکور هنر از سؤالات سخت کنکور هنر

«بهنود امیری»، رتبه دوم کنکور هنر، در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در کرج در مورد علت موفقیت در کنکور 1400 با وجود دوری از درس و مدرسه چه بوده است، افزود: کلاس‌های درس در بستر فضای مجازی و تعطیلی مدارس تأثیر مثبتی بر پیشرفت تحصیلی من داشته است.

وی با اشاره به مهم‌ترین علت موفقیت خود را در کنکور، تصریح کرد: علاقه‌ای که از قبل به موسیقی و در کل هنر داشتم سبب شد که بتوانم با انگیزه مضاعف، خود را برای کنکور هنر آماده کنم.

 امیری در پاسخ به این سؤال که چه میزان کلاس‌های کنکور و تقویتی در موفقیت شما نقش داشته است، اظهار داشت: حدود 50 درصد از موفقیت من به دلیل حضور در کلاس‌های کنکور و تقویتی بوده و 50 درصد باقیمانده نتیجه تلاشم و در کل آموزش‌هایی بوده که در دوران تحصیل در مدرسه فرا گرفته‌ام.

رتبه دوم کنکور هنر در مورد دریافت پیشنهادات از سوی مؤسسات کنکور برای حضور در کلاس تصریح کرد: خیر، در این مورد هیچ پیشنهادی دریافت نکردم؛ اما در کلاس‌های برگزار شده به میل و خواست خود از اول سال قبل شرکت کردم.

امیری در مورد نقش خانواده خود در موفقیت در کنکور تصریح کرد: همراهی خانواده‌ام نقش مهمی در فراهم کردن آرامشم داشت و خانواده تأثیر بالایی در تقویت روحیه و انگیزه دادن و دادن قوت قلب و در نهایت موفقیت من در کنکور هنر داشت.

حدود 50 درصد از موفقیت من به دلیل حضور در کلاس‌های کنکور و تقویتی بوده و 50 درصد باقیمانده نتیجه تلاشم و در کل آموزش‌هایی بوده که در دوران تحصیل در مدرسه فرا گرفته‌ام.

 

رتبه دوم کنکور هنر در مورد اینکه تعطیلی مدارس به نفع شما در کنکور بود و آیا موافق بازگشایی مدارس هستید، پاسخ داد: به نظر من تعطیلی مدارس به نفع دانش‌آموزانی بود که خود را برای کنکور آماده می‌کردند و از طرفی می‌توانستند در بستر فضای مجازی در کلاس‌های درس حاضر شوند و آموزش‌های لازم را فرا گیرند.

رتبه دوم کنکور هنر در مورد اینکه آیا در کنکور 1400، گروه آزمایشی هنر، که شما یکی از داوطلبین شرکت‌کننده در آن بودید، سؤالات سختی طرح شده بود، عنوان کرد: بله؛ سؤالات سختی در کنکور هنر طرح شده بود. به ویژه سؤالات ریاضی گروه هنر هم مانند دیگر گروه‌های آزمایشی بسیار مشکل بود. در پرسشنامه‌های امتحانات آمادگی برای کنکور، به سؤالات ریاضی همیشه حدود 80 و 90 درصد پاسخ صحیح داشته‌ام اما در کنکور 1400 در درس ریاضی به 60 درصد رسیدم.

وی در مورد توصیه‌های خود به داوطلبان کنکور در سال آینده، عنوان کرد: توصیه من این است که هدف مشخصی داشته باشند و برای رسیدن به آن تلاش کنند. اصلاً نباید بدون آینده‌نگری و هدف درس بخوانند.

انتقاد رتبه چهارم کنکور هنر از برخی سؤالات آزمون

«می‌سا شفیع‌پور فومنی» رتبه چهارم کنکور هنر در گفت‌وگو با خبرنگار آدینه کرج در رشت، اصلی‌ترین علت موفقیت خود در کنکور 1400 را تلاش و مطالعه بسیار دانست و اظهار داشت: 60 درصد علت موفقیت بنده در کنکور هنر، حاصل تلاش و ممارستم بوده است.

رتبه چهارم کنکور هنر با بیان اینکه بنده بخشی از موفقیتم را مدیون کلاس‌های تقویتی هستم عنوان داشت: 40 درصد از موفقیتم حاصل شرکت در کلاس‌های تقویتی است و کلاس‌های کنکور و تقویتی از لحاظ آموزشی و برنامه‌ریزی یاریگر من بودند.

دانش‌آموز گیلانی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزانی که به‌دنبال رتبه برتر در کنکور هستند، ناچار به استفاده از کلاس‌های کنکور می‌شوند و بنده بخشی از موفقیتم را مدیون این کلاس‌ها هستم.

وی ضمن قدردانی از پدر و مادرش به دلیل حمایت در کسب این موفقیت افزود: خانواده بنده همواره حامی من بودند و امسال نیز به طور ویژه از لحاظ مالی و عاطفی در کنارم بودند و فضا را به‌گونه‌ای فراهم کردند تا بتوانم در آرامش درس خوانده و تمام تمرکزم را روی درسم بگذارم.

شفیع‌پور فومنی با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس، امسال موقعیت خوبی را برای بنده ایجاد کرد تا وقت بسیاری برای تمرکز بر روی درس‌ها داشته باشم افزود: بنده موافق کلاس‌های حضوری و اکنون نیز علاقه‌مند به شرکت در کلاس‌های حضوری در دانشگاه هستم.

دانش‌آموزانی که به دنبال رتبه برتر در کنکور هستند، ناچار به استفاده از کلاس‌های کنکور می‌شوند و بنده بخشی از موفقیتم را مدیون این کلاس‌ها هستم.

 

رتبه چهارم کنکور هنر ابراز داشت: البته با وجود شرایط کنونی، امکان آموزش حضوری میسر نیست و با وجود اینکه کلاس‌های حضوری از لحاظ کیفیت آموزش بسیار بهتر است اما مهم‌ترین موضوع، حفظ سلامت افراد است.

وی درباره سطح مباحث کنکور، با بیان اینکه مباحث کنکور هنر در مجموع از منابع آزاد طراحی می‌شود اظهار داشت: بنده برای کنکور امسال، کتاب‌های وزارتی نظام جدید و قدیم، دایرة المعارف‌ها، کتاب‌های منابع آزاد را مطالعه و همچنین در آزمون‌های آزمایشی نیز شرکت کردم.

شفیع‌پور فومنی افزود: سطح سؤالات مبحث درک عمومی هنر کنکور خوب بود؛ اما درس ریاضی با سال‌های قبل متفاوت و بسیار سخت بود. از طرفی برای درس «ترسیم فنی»، سؤالات، خارج از کتاب، و در برخی از موارد، غیرمنطقی بود.

رتبه چهارم کنکور سراسری هنر خاطرنشان کرد: همچنین برای درس «خلاقیت تصویری»، پاسخ‌نامه سازمان سنجش نادرست بود و درس خلاقیت موسیقی نیز سؤالات خارج از کتاب بسیاری داشت.

وی در پایان در توصیه به کنکوری‌های 1401 افزود: بنده در ابتدای راه، به خوبی نمی‌دانستم که باید چه کار کنم اما به تدریج مسیر درست را پیدا کردم و پیشنهاد من به کنکوری‌های 1401 این است که ابتدا تحقیق کرده و مشخص کنند که چه مسیری را برای آینده در نظر دارند.

دانش‌آموز گیلانی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان، تنها به فکر جنبه مالی نباشند گفت: بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل جنبه مالی و کاری به سراغ رشته‌های پزشکی و مهندسی می‌روند؛ اما مهم این است که فرد در رشته‌ای که علاقه دارد تحصیل کند و مسلّماً نیز در آن موفق می‌شود.

شفیع‌پور فومنی تصریح کرد: توصیه من به دانش‌آموزانی که سال آینده کنکور دارند این است که تنها یک سال به خوبی تلاش کنند و حتماً نیز پس از تلاش و ممارست در این یک سال به خواسته خود می‌رسند؛ همان‌طور که این اتفاق برای بنده و دانش‌آموزان دیگر افتاد.

به گزارش آدینه کرج، می‌سا شفیع‌پور فومنی از استان گیلان توانست در کنکور سراسری امسال در رشته هنر رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص دهد.

گزارش: سیدعلی میررضوی

انتهای پیام/ش/؛

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …