چهارشنبه , 23 خرداد 1403

گردشگران از ورود به حریم رودخانه های البرز پرهیز کنند

عباسعلی کیخایی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت : بارش باران از روز گذشته تاکنون موجب بالا آمدن آب رودخانه های دائمی و جاری شدن سیلاب در برخی از رودخانه های فصلی در ارتفاعات استان البرز  شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس رودخانه های کرج ، طالقان ، برغان ، کردان و رودخانه های فصلی برای اتراق گردشگران خطرساز بوده و مردم از حضور در این محدوده ها خودداری کنند.

کیخایی بیان داشت: طغیان رودخانه های فصلی و دائمی قابل کنترل نبوده و با مخاطرات فراوانی برای کسانی که به حریم این محدوده ها پای بگذارند ، همراه است.

مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز تاکید کرد که با توجه به استمرار بارش ها از مردم و گردشگران انتظار می رود در حریم و بستر رودخانه ها توقف نکنند.

وی تاکید کرد که افزون بر اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، تابلوها و بنرهای هشداری در حاشیه رودخانه های دائمی به ویژه رودخانه کرج نصب شده است.

سالانه تعدادی از گردشگران به علت نادیده گرفتن هشدارها و بی احتیاطی در رودخانه های البرز غرق شده و جان خود را از دست می دهند.

بارش شدید باران که از عصر روز گذشته در البرز آغاز شده ، سبب آبگرفتگی معابر در برخی معابر مناطق شهری استان  از جمله شهرک جهان نما در کرج ، شهرهای هشتگرد و گلسار شهرستان ساوجبلاغ شد که با تلاش نیروهای خدمات شهری این معابر لایروبی و بازگشایی شده است.

طبق گزارش هواشناسی استان البرز با ورود سامانه جوی از روز پنجشنبه ۱۳ آبانماه  تا دوشنبه هفته آیند به مدت پنج روز شاهد بارش های تندری در این استان خواهیم بود.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …