پنجشنبه , 30 فروردین 1403

کوچک شدن خانواده متاثر از سبک زندگی است

مریم اسماعیلی فرد روز سه شنبه درکارگاه آموزشی ضرورت های جمعیت و سلامت باروری که درآموزش و پرورش ناحیه چهارکرج برگزار شد، افزود: روند کمی جمعیت در ۱۰ سال اخیر از محل موالید روند نزولی دارد.

وی بیان داشت: هماهنگی دستگاه های اجرایی در جهت تحقق سیاست های کلی جمعیت امری ضروری است.

وی ازجمعیت کمی و کیفی بعنوان عامل قدرت درکشورها یاد کرد و بیان داشت: با توجه به نقش مدیران مدارس در تربیت نسل آینده کشور به رفع شبهه های نوجوانان و جوانان و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی لازم است به صیانت جمعیت دراین مجموعه مهم و تاثیرگذار توجه کرد.

اسماعیلی فرد تصریح کرد: ارتباط معنادار بین اوضاع اقتصادی و تعداد فرزندان به لحاظ آماری ضعیف است.

وی با اشاره به اینکه کوچک شدن بعد خانواده متاثراز تغییر سبک زندگی است،اضافه کرد: فرزندآوری وظیفه فیزیولوژیک زن و فرزند پروری وظیفه اجتماعی است .

وی افزایش نرخ زاد و ولد تا عددی بالاتر از نرخ جانشینی را نیازمند حمایت های حقوقی از امنیت شغلی مادردانست.

مدیرکل زنان و خانواده استانداری البرز یادآورشد: ایجاد شهرهای دوستدارخانواده ، گسترش حمایت از زوجین نابارور و ترویج ازدواج به هنگام از وظایف دستگاه های اجرایی است.

در ادامه این کارگاه، دکتر رجبی نائینی رییس گروه گروه سلامت و باروری دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز در خصوص ضرورت های افزایش جمعیت و سلامت باروری زنان نکاتی را ارائه کرد.

مسوول امور زنان اداره کل آموزش وپرورش استان البرزهم درمورد اجرای دو طرح آموزش های مکمل بلوغ دختران و سواد زندگی که در راستای ضرورت های جمعیتی روز جامعه در مدارس استان و بویژه آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج برگزار شده،سخن گفت.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …