اخبار

 پروژه های ورزشی دانش آموزی البرز نیاز به تزریق اعتبار دارند

به گزارش ایرنا، سالار قاسمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از استخر سرپوشیده شهید آخوندی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج اظهارداشت: این استخر  شنا عملیات ساخت آن از سال ۹۰ با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان آغاز شده  که در این سالها به دلیل کمبود اعتیار تکمیل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: استخر سرپوشیده شهید آخوندی تا کنون از ۴۰  درصد رشد فیزیکی برخوردار شده که تکمیل آن نیاز به تزریق اعتبار دارد.

 استخر شهید آخوندی  کرج دارای ۳۰۰ متر مربع فضای روباز و یک هزار و ۵۶ متر مربع فضای سرپوشیده است ضمن آنکه  این استخر دارای موتورخانه، ساختمان اداری، رختکن و دوش ها، فضای جکوزی، سونای خشک و بخاراست .

قاسمی سرانه ورزشی دانش آموزی استان البرز را ۹ سانتی متر مربع ذکر کرد و گفت: زیرساخت ها و سرانه فضای ورزش مدارس البرز پایین بوده و متناسب با جمعیت دانش آموزی آن رشد نکرده است.

وی بیان داشت: با وجود تعداد قابل توجه دانش آموزان البرز که با جمعیت ۱۷ استان کشور برابری می کند اما فضای ورزشی آن با میانگین سرانه فضای ورزشی در کشور فاصله زیادی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: آموزش و پرورش البرز با کمبود فضای تخصصی ورزشی از جمله سالن، زمین ورزشی مشخص و استخر مواجه است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد زیرساخت های ورزشی، آموزشی فرهنگی در البرز نیاز به ایجا موج مشارکت در قالب حمایت ملی ، استانی و خیرین نیک اندیش داریم، اضافه کرد: برای کاهش فاصله سرانه ورزشی برای دانش آموزان نسبت به میانگین کشوری که ۲۴ سانتی متر می باشد، لازم است اقدامات گسترده ای در بخش ورزش دانش آموزی صورت گیرد.

قاسمی تصریح کرد: ورزش یکی از ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش برای رسیدن به مراتبی از حیات طیبه با عنوان ساحت زیستی و بدنی است که بر این اساس باید به ورزش دانش آموزان به ویژه دختران توجه بیشتری کرد.

وی عنوان کرد: ورزش تمرینی برای شادی و نشاط، اعتماد به نفس، استقامت، قانون مندی ، قانون گرایی، مسوولیت پذیری و ایفای مسوولیت در طول زندگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز، تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی، امکان استفاده از سالن های ورزشی سایر دستگاه ها و افزایش اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین برای توسعه زیرساخت های ورزش دانش آوزی دراین استان را ضروری دانست.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا