چهارشنبه , 3 مرداد 1403

پدر شهید اینانلو: شهادت محمد معامله ما با خدا بود

قاسم اینانلو روز چهارشنبه در حاشیه رسیدن خبر تفحص و شناسایی پیکر فرزندش پس از ۶ سال از شهادت، اظهار امیدواری کرد که تمام خانواده های شهدای چشم انتظار روزی از یوسفشان خبری بشنوند.

وی در خصوص نحوه شهادت فرزندش گفت: پسرم محمد در سوریه و در منطقه خانطومان و در عملیات آزادسازی نبل و الزهرا به شهادت رسید.

وی افزود: محمد و همرزمانش برای این عملیات به صورت پنهانی به منطقه خانطومان اعزام شدند  که برای آزادسازی نبل و الزهرا بایستی تکفیری های داعشی را به سمت خانطومان می کشاندند و در یک عملیات ایضایی که آموزش های آن را دیده بودند، اقدام به این عملیات کردند.

پدر شهید اینانلو اظهار داشت: پسرم در شب عملیات در منطقه خانطومان مجروح شد و در حال انتقال  به پشت منطقه عملیاتی ، داعشی ها آمبولانس حامل وی را هدف قرار دادند.

وی گفت: پس از این جریان پیکر فرزندم همانجا ماند که توسط دوستان از آنجا به منطقه ای دیگر منتقل و دفن شد که جایش را می دانستند.

قاسم اینانلو خاطرنشان کرد: با آزادسازی نبل و الزهرا یک تحولی در آزادسازی و نابودی پیکره داعشی ها به وجود آمد.

وی گفت: من پیش از اینکه یک پدر شهید باشم یک جانباز و بسیجی هستم که سابقه ۷۸ ماه حضور در جبهه در دوران دفاع مقدس را دارم و کم و بیش به اطلاعات نظامی آشنایی دارم.

پدر شهید افزود: من به عنوان یک رزمنده، جانباز، پدر شهید و یک عضو کوچک جامعه از این دولت و مجلس و از همه مردم و مسوولین به عنوان یک نماینده از خانواده شهدا می خواهم که مسوولین کاری کنند که ما پیش مردم شرمنده نشویم.

وی با بیان اینکه پسر من ۱۱۰ کیلو وزن و قدی حدود ۱۹۰ سانتی متر داشت و اکنون فقط یک استخوان برایمان می آید، اظهار داشت: وقتی ما فرزندانمان را می دهیم با خدا معامله کرده ایم که  فقط برای تثبیت نظام و لبیک به حکم رهبری است که حکمشان روی زمین نماند و الان هم هر جا امری از سوی رهبر باشد در خدمتشان هستیم.

شهید والامقام محمد اینانلو در هیجدهم فروردین ماه ۱۳۶۷، چشم به  هستی گشود، از جمله عاشقان ولایتی بود که جان خود را به بانوی بی مزارمان اقتدا کرد و برای دفاع از حریم  آل الله در سوریه در بیست و یکم دیماه ۱۳۹۴، در منطقه خانطومان جام شهادت را نوشید و بعد از ۶سال شناسایی شد.

شهید محمد اینانلو دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی کرج بود.

او چند سال پیش برای دفاع از حریم اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) داوطلبانه راهی سوریه شد و طی عملیات مستشاری توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. از او یک فرزند دختر به نام حلما به یادگار مانده است.

اطلاعات تکمیلی برنامه‌ها و مراسم خاص استقبال، تشییع و تدفین شهید مدافع حرم محمد اینالو اعلام خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …