اخبار

هوای البرز ناسالم شد

فردین حکیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در شهرستان های اشتهارد، ساوجبلاغ، کرج و نظرآباد به ترتیب بر روی اعداد ۱۵۴، ۱۵۸، ۱۶۲ و ۱۵۶ قرار گرفته است که بیانگر قرار گرفتن هوای استان در وضعیت اضطرار است.

وی اظهار داشت: در پی پیش بینی هواشناسی استان، پایداری هوا و ماندگاری آلاینده ها در استان تا روز دهم دی ماه ادامه خواهد داشت از همین رو کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، ممنوعیت های مکانی و زمانی را در خصوص فعالیت های عمرانی، ترددی و شهری به دستگاه های مربوطه ابلاغ کرده است.

وی به اقدامات در وضعیت قرمز اضطرار اشاره و از جمله توصیه های عمومی که بایستی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شود را مشارکت عمومی و خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا شود، عنوان کرد.

حکیمی اضافه کرد: در شرایط اضطرار آلودگی هوا دستگاه های دیگری همچون مراکز بهداشت و درمان، اورژانس، دستگاه های اجرایی، سازمان حفاظت محیط زیست، صنعت و معدن و سازمان پخش فرآروده های نفتی و امثال آن  دارای وظایفی می باشند.

استان البرز دارای ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا