اخبار

هفت مخزن ذخیره آب شرب البرز در مرحله تکمیلی است

ذوالفقار مهدی‌زاده روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: این مخازن با هدف افزایش ظرفیت ذخیره سرانه و تاب‌آوری تاسیسات آبرسانی در فصل گرم سال در مناطق فردیس، مهرشهر، رجایی‌شهر، تنکمان، کوهسار ، روستای پورکان جاده‌ کرج – چالوس و روستای قاسم‌آباد  شهرستان ساوجبلاغ  با هزینه‌ای بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری  خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه اکنون حجم مخازن آب شرب استان  البرز ۵۰۰ هزار متر مکعب است ، افزود: براساس استانداردهای تعریف شده و تراکم جمعیت در استان ، ۲۰۰ هزار متر مکعب حجم مخزن جدید باید احداث شود که تا پایان سال  جاری با بهره‌برداری از مخازن جدید، حدود ۱۰ درصد از این کمبود جبران خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آبفای البرز خاطرنشان کرد: روند احداث مخازن جدید در برنامه‌های پایداری کمی و کیفی خدمات یکپارچه آبرسانی به شهرها و روستاهای البرز طی ۲ سال آینده ادامه خواهد یافت بطوریکه احداث ۷۵ هزار متر مکعب حجم مخازن در شهرهای نظرآباد، فردیس، شهرجدید هشتگرد، محمدشهر، کمالشهر، کرج مرکزی و رجایی شهر برنامه‌ریزی شده و در دستور کار قرار دارد.

این مسوول اظهارداشت: با بهره‌برداری از این مخازن ضمن افزایش تاب‌آوری تاسیسات آبرسانی، کمبود حجم مخازن در سطح استان به کمتر از نصف کاهش خواهد یافت.

 آبفای استان البرز حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا