پنجشنبه , 4 مرداد 1403

معلم بازنشسته البرزی مدرسه می سازد

حسن مهرانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت:  این مدرسه چهار کلاسه  طبق تفاهم نامه تا دهه مبارک فجر امسال در ناحیه سه آموزش و پرورش کرج  احداث می شود.

وی با اشاره به اینکه خیرین نیک اندیش درسال گذشته ۲۷ پروژه آموزشی و پرورشی در مناطق کم برخوردار و پرجمعیت این استان احداث کردند،اضافه کرد: در قالب این پروژه ها ۲۹۸ کلاس به فضای آموزشی البرز افزوده شد.

مهرانی تصریح کرد: این کلاس ها در زیربنای ۳۷ هزار و ۲۳۱ متر مربع  و با اعتباری بالغ بر ۹۲ میلیارد تومان احداث گردید.

وی ادامه داد: خیرین مدرسه ساز پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۳۶۵ مدرسه با چهار هزار کلاس درس در این استان احداث کرده اند.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز با بیان اینکه این استان ۲۲ پروژه آموزشی خیرساز با ۲۹۶ کلاس درس درحال ساخت دارد،عنوان کرد: این تعداد پروژه در زیربنای ۳۳ هزار و ۶۳۱ متر مربع در حال ساخت است .

وی یادآورشد: خیرین نیک اندیش این تعداد پروژه را با اعتباری بالغ بر ۸۶ میلیارد تومان در قالب انعقاد تفاهم نامه عملیاتی کردند.

مهرانی افزود: یکی از دلایل اصلی کمبود فضاهای آموزشی در استان البرز مهاجرت پذیری است به گونه ای که رشد جمعیت دانش آموزی برای البرز زمینه ساز مشکلات فراوانی شده است.

وی تاکید کرد: روند ساخت مدارس خیری در این استان رضایت بخش است اما با توجه به رشد حدود ۴ درصد سالانه جمعیت دانش آموزان و تراکم بالا در البرز، نیاز به نگاه ویژه ملی در ساخت کلاس های درس دارد.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …